Dojazd

Wyświetl większą mapę

Jak dojechać do INKU z dworca PKP?
PODPOWIADA ZESPÓŁ INKU:
Wychodząc z budynku dworca odnajdź kamiennego pana, który od 40 lat przestawia kolejową zwrotnicę. Stań na przystanku tramwajowym po jego stronie. Tramwaj, na który czekasz ma numer 3. Na trzecim przystanku - Plac Żołnierza Polskiego – czeka Cię przesiadka. Po tym jak wysiądziesz, przejdź na drugi przystanek tramwajowy, znajdujący się tuż obok i wsiądź do tramwaju numer 1 lub 9. To świetna okazja do zobaczenia wieży Zamku Książąt Pomorskich oraz Bramy Królewskiej. Wysiądź na piątym przystanku – Felczaka. Kiedy opuścisz tramwaj, przejdź przez pasy w kierunku willi w kolorze miodu. Skręć w prawo i podziwiając przedwojenne perły architektury odszukaj tę z kolorowym napisem INKU. Do zobaczenia!

W kiosku poproś najlepiej o bilet na pół godziny za 3 zł (ulgowy 1,5 zł). Zuchwali mogą kupić bilet za 2 zł (ulgowy 1 zł) na 15 minut i stanąć do wyścigu  z czasem.

TRASA ALTERNATYWNA: Początek jest ten sam, ale przesiadka czeka Cię na czwartym przystanku – Plac Rodła. Kiedy opuścisz tramwaj, kieruj się na przystanek tramwajowy znajdujący się po prawej stronie, do pokonania masz dwa przejścia dla pieszych. Wybierz tramwaj nr 5,11,12. Wysiądź na drugim przystanku - plac Szarych Szeregów. Przejdź przez pasy dla pieszych po prawej stronie i idź wzdłuż ronda, a kiedy miniesz popiersie Piłsudskiego skręć w prawo i idź wzdłuż alei. Kiedy to możliwe przejdź na drugą stronę ulicy i kontynuując spacer wypatruj kolorowego napisu INKU na jednej z kamienic po lewej stronie.

PRZYSTAŃ (w) INKU!