XXV WIELKI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Tegoroczny, już XXV Wielki Przegląd Małych Form Teatralnych odbędzie się 17 kwietnia 2019 r. w Teatrze Współczesnym. Tematem jubileuszowego przeglądu, z którym zmierzą się uczestnicy, jest cytat zaczerpnięty z ballady Lilije A. Mickiewicza: „Zbrodnia to niesłychana”.

Organizatorzy imprezy, klasa druga o profilu medialnym, wspomagana przez społeczno-prawną klasę pierwszą, otrzymali siedem zgłoszeń.

Co roku licealiści zaskakują publiczność przedstawiając pełne spektrum form spektakli: od komedii i skeczy, przez dramaty i tragedie, aż po monodramy.

WPMFT to coroczna inicjatywa dająca uczniom tej szkoły możliwość pokazania swoich aktorskich talentów w wyjątkowej scenerii - dla wielu z nich jest to jedyna okazja, by zaistnieć na deskach Teatru, gdzie przegląd odbędzie się już po raz 11.

Współpraca ze szczecińskim Teatrem Współczesnym rozpoczęła się w 2009 roku, gdy aula II Liceum była w remoncie. Od tamtej pory Przegląd nie wrócił już na szkolną scenę, dając uczniom możliwość eksplorowania Teatru Współczesnego także od kulis. Organizatorzy mają  nadzieję, że to wyjątkowe wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników i widzów.

Comments