XV SZCZECIŃSKIE SPOTKANIE ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH POD PLATANAMI

Już w czerwcu teren szczecińskich Jasnych Błoni przemieni się w prawdziwie aktywne miasto – Pozarządowo! W jego granicach zamieszkają pełne pasji i energii do działania szczecińskie organizacje pozarządowe, które na co dzień zmieniają rzeczywistość wokół nas. Nie zabraknie konkursów, pokazów, muzyki i dobrego humoru! 

Już od piętnastu lat, każdego roku  organizacje pozarządowe spotykają się w samym sercu miasta, by udowodnić, że Szczecin to nie tylko płynnie działający organizm, połączony siecią ulic, placów, miejsc pracy i instytucji. Miasto to przede wszystkim ludzie - realizujący swoje pasje i marzenia, zmieniający bliższe i dalsze otoczenie, angażujący się w działania społeczno-artystyczne oraz potrafiący powiedzieć głośno NIE, kiedy trzeba reagować na niesprawiedliwe czy niesprzyjające mieszkańcom działania.

To właśnie oni czekają na to by Was poznać i podzielić się z Wami swoim doświadczeniem, a przede wszystkim pozytywną energią, którą czerpią z aktywnego działania każdego dnia. Zapraszamy wszystkich Szczecinian oraz gości naszego miasta na Jasne  Błonia na Wielki Piknik Pasji czyli  XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, które odbędzie się w niedzielę 5 czerwca  2016 r., w godz. 11:00 - 18:00.

Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami" odbędzie się już po raz piętnasty i jest wielkim świętem III sektora, organizowanym przez NGO-sy dla wszystkich mieszkańców i gości naszego miasta. Jest to wyjątkowa okazja do wzajemnego poznania się i  zaprezentowania ponad 150 organizacji pozarządowych.

Na wypełnionym po brzegi trawniku Jasnych Błoni mieszkańcy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach twórczych, sprawdzić swoje umiejętności w zadaniach sportowych oraz tych, dotyczących bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Na deskach Amfiteatru im. III Sektora przedstawiciele NGO pokażą swoją miłość do występów scenicznych, a w Zaułku Artystów pasję tworzenia. Cień pięknych platanów stanowić będzie idealną scenerię do spotkań i rozmów z mieszkańcami na temat działalności organizacji pozarządowych. Wszystko to, by pokazać, jak wiele można zrobić wspólnie - wystarczy dołączyć do III sektora!

Mamy nadzieję, że także i Wy miło  wspominacie nasze spotkania i z niecierpliwością czekacie na kolejne święto szczecińskich organizacji pozarządowych, na które zapraszamy już dzisiaj.

CO: XV Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI
GDZIE: Jasne Błonia, Szczecin
KIEDY: niedziela, 5 czerwca w godz. 11:00 – 18:00

X edycja Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych oraz XV edycja Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Projekt pn. „Przygotowanie i realizacja działań  w okresie od 30 maja do 05 czerwca 2016 roku w ramach organizacji X edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, zwanego dalej w treści ogłoszenia TIP oraz XV edycji Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, zwanego dalej w treści ogłoszenia PP” jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin.

Biuro Organizacyjne Imprezy:
budynek INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury,
al. Wojska Polskiego 90 (1 piętro)
godziny otwarcia: poniedziałek - piątek, w godz. 10:00 - 17:00

Więcej:

www.platany.szczecin.pl
www..platany.org
www.facebook.com/platanyszczecin/

ORGANIZATORZY: Gmina Miasto Szczecin, Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS, Fundacja Sektor 3, Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom, Stowarzyszenie Media Dizajn

Do zobaczenia w POZARZĄDOWIE!


PRZYSTAŃ (w) INKU!

 


Comments