WYSTAWA W INKU: Obrazy z życia wzięte

Życiem rządzi przypadek. Przekonał się o tym również Andrzej Bąk, który po 35 latach odkrył na nowo porzuconą w młodości pasję do malarstwa. Poświęcił się jej całkowicie i postanowił nadrobić stracony czas. Z twórczością malarza można zapoznać się w trakcie poniedziałkowych wieczorów w INKU. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia. 

Andrzej Bąk tworzy obrazy o różnej tematyce, inspiruje się życiem. Obraz musi zachowywać równowagę między treścią a formą – mówi o swojej twórczości malarz. Bożonarodzeniowy prezent od żony – komplet farb i pędzli – stał się bodźcem do powrotu do porzuconej w latach młodzieńczych fascynacji sztuką.

Fotorelacja: otwarcie wystawy 

Andrzej Bąk od marca 2012 r. jest członkiem Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, które skupia malarzy, poetów, fotografów, filmowców. Organizacja obecnie liczy 90 członków. Malarz po raz pierwszy pokazuje swoje prace na indywidualnej wystawie. Wcześniej publiczność mogła zobaczyć obrazy twórcy na czasowych wystawach w Szczecinie i  niemieckim Schwerinie.

Zobacz obrazy Andrzeja Bąka na stronie andrzejbak.net

Przygoda Andrzeja Bąka z malarstwem rozpoczęła w roku 1965, kiedy jako 14-latek zdał egzaminy do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Twórca, po niespełna trzech latach nauki, porzucił sztuki plastyczne na rzecz Technikum Samochodowego. Dyplom technika samochodowego miał być gwarancją lepiej płatnego zawodu. Wykonywał różne prace, a malarstwo pozostawało w cieniu.  W roku 2011 Andrzej Bąk na nowo odkrył swoją pasję. W ciągu trzech lat stworzył prawie 200 obrazów o różnej tematyce, a malarstwo stało się jego nowym  sposobem na życie.

Uroczyste otwarcie wystawy Andrzeja Bąka nastąpi 13 marca 2014 r. o godz. 17 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury.

To już czwarta wystawa organizowana przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury w INKU. Wystawa malarstwa Andrzeja Bąka dostępna będzie dla zwiedzających do 31 marca 2014 r.

Organizatorem wystawy jest Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury, partnerem Szczeciński Inkubator Kultury.

Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90
Wernisaż: 13 marca 2014 r., (czwartek), godz. 17.


Godziny otwarcia wystawy:
17 marca 2014 r.  (poniedziałek), godz.18.15-19.15
24 marca 2014 r., (poniedziałek),godz. 18.15-19.15
31 marca 2014 r., (poniedziałek), godz. 18.15-19.15

Organizator: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury
Partner wystawy: Szczeciński Inkubator Kultury

O wystawie w mediach:

          

Kurier Szczeciński - 17 marca 2014 r.

Kurier Szczeciński - 12 marca 2014 r.

                      

MM Szczecin - 13 marca 2014 r.

 

Comments