Wymień się i wyglądaj bosko na koniec świata!

Chwilę przed przepowiadanym końcem świata będzie okazja, by pozbyć się tego, co nie niepotrzebne. Ósma edycja Big Swap Party czyli bezgotówkowej wymiany odzieży i akcesoriów już za tydzień!


Idea Big Swap Party opiera się na obserwacji, że każdy z nas posiada coś, czego już nie potrzebuje. Idąc tym tropem zadajemy pytanie: po co składować w mieszkaniach stosy nieużywanych rzeczy, jeśli można je po prostu wymienić na coś, co sprawi nam radość? Stąd pomysł na imprezę swapową, która jest znakomitym pretekstem, by pozbyć się rzeczy niechcianych, znajdując im nowego właściciela. A wszystko to tanio i ekologicznie!

Idea swapów przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie są one organizowane od lat 90. ubiegłego stulecia. Mogą przybierać formę prywatnych spotkań znajomych w mieszkaniach albo dużych, otwartych akcji swappingowych z muzyką i dodatkowymi atrakcjami. W Szczecinie Big Swap Party po raz pierwszy odbyło się październiku w 2009 roku. Sukces był na tyle duży, że impreza na stałe wpisała się w harmonogram miejskich wydarzeń, organizowanych jedynie dzięki energii wyznawców idei minimalizmu i samych uczestników wymiany. 20 grudnia 2012 r. (czwartek) odbędzie się u nas już po raz ósmy i tym razem będzie miało charakter przedświąteczny. Oprócz tradycyjnej już wymiany odzieży i akcesoriów, będzie można zakupić zdrowe jedzenie, rękodzieło oraz dzieła młodych szczecińskich artystów w ramach kiermaszu sztuki organizowanego przez Galerię Odra Zoo. Tym razem na scenę BSP powróci szczeciński zespół Swingtown, a ściany Polmozbytu już tradycyjnie przykryją filmy i wizuale o tematyce fashion.

Spotkamy się w zupełnie nowym miejscu – dawnej siedzibie Polmozbytu (II p.) przy pl. Orła Białego 10. Każdy, kto chce wziąć udział w wielkiej wymianie musi się zarejestrować na przez stronę Szczecińskiego Inkubatora Kultury (rejestracja tutaj).

Osoby chcące sprzedawać podczas BSP swoje wyroby kulinarne lub rękodzieło proszone są o kontakt z Kingą Rabińską (krabinska@mediadizajn.pl).

Co: Big Swap Party vol. 8
Kiedy: 20.12.2012, godz. 17:00-20:00
Gdzie: dawna siedziba Polmozbytu, pl. Orła Białego 10 (II p.)
Wstęp: 5 zł
Rejestracja: www.inkubatorkultury.szczecin.pl

Zapraszają: Stowarzyszenie Media Dizajn i Galeria Odra Zoo

Pytania?
Piszcie: krabinska@mediadizajn.pl
Dzwońcie: 91 424 04 64

Comments