WARSZTAT DLA NGO: Czy można zmusić do uczestnictwa w kulturze?

„Grantoza” to termin odnoszący się do coraz powszechniejszego uzależnienia działalności NGO-sów od uzyskiwanych dotacji. Skutkuje to brakiem długofalowej strategii działania i realizacją absurdalnych, nikomu niepotrzebnych projektów. Jak tworzyć ciekawe projekty, które w dodatku wprowadzają realną zmianę w najbliższym otoczeniu? Wyjaśnimy to podczas kolejnych warsztatów. Przystań (w) Inku!

Dobry projekt to taki, który jest przemyślany, dobrze zaplanowany i realizowany zgodnie z założeniami. Ale najlepsze projekty charakteryzuje ich długotrwałość, wysoki stopień kooperatywności, a także zasadność realizacji. Co jednak zrobić, kiedy wspaniały według nas projekt czy inicjatywa nie spotyka się z entuzjazmem ze strony odbiorców?

Sztuka i projekty kulturalne pojawiają się zwykle w określonym miejscu i czasie. Ale nie zawsze kultura jest gościem mile widzianym. Podczas warsztatu pn. „Czy można zmusić do uczestnictwa w kulturze?” będziemy pracować nad sposobami budowania interakcji z mieszkańcami/uczestnikami projektów w przestrzeni miejskiej.

Warsztat poprowadzi dr Maciej Kowalewski, socjolog na stale współpracujący z Uniwersytetem Szczecińskim. Zajmuje się badaniami miasta i problemów społecznych. Prowadzi bloga www.nadmiastem.wordpress.com.

Spotkanie odbędzie się 20 marca 2014 r. (czwartek) w godz. 15:00-19:00 w Inku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rejestrację tutaj

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY.  PRZYSTAŃ (W) INKU!

Sprawdź aktualności INKU

Comments