Urodzinowa kampania dla Cmentarza Centralnego

11/111 to kampania urodzinowa dla Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Życzenia składać będą szczecińskie grupy, organizacje pozarządowe i instytucje. A to wszystko w duchu przeciwdziałania wandalizmowi.

Przez jedenaście dni, od 1 do 11 grudnia 2014 roku, szczecińskie grupy, stowarzyszenia i instytucje będą promować poprawne zachowania na Cmentarzu Centralnym w ramach akcji 11/ 111. W przestrzeni publicznej i wirtualnej, na serio i na wesoło. Rysunki satyryczne, Bombing Monitorowy we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, prezentacja „Co to są Przydasie i dlaczego ich nie lubimy?”, kabaret, występ taneczny, happening na temat alternatywnych form transportu osobowego, teledysk prosto z (niestety) zasolonego Cmentarza... Ta mnogość pomysłów jest odpowiedzią na „miękki” wandalizm panoszący się na szczecińskiej nekropolii, na co dzień niezauważany, choć jego skala jest ogromna.

11/111 jest prezentem na urodziny Cmentarza Centralnego przypadające 6 grudnia. To tego dnia 111 lat temu zakończono główne prace architektoniczne i krajobrazowe na terenie tej nekropolii. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Projekt Wandalovy Sabiny Wacławczyk, który w ten sposób zamyka podejmowany przez siebie w tym roku temat wandalizmu w Parku Umarłych. Więcej info tutaj [kliknij w link].

Comments