TYDZIEŃ ZIEMI 2018

Rusza tydzień ziemi! 9-11 maja zapraszamy Was na trzy wieczory niezwykłych podróży. Zaczynamy 9 maja od najgłębszego jeziora świata, przemierzając Indonezję by finalnie spotkać się z tajemniczym podróżnikiem.

10 maja wyruszymy z mroźnej Laponii, później skręcimy na wschód od Jordanu, by ostatecznie dotrzeć do Nepalu.

11 maja dowiemy się, jakie są zalety samotnych podróży, posłuchamy opowieści o Kanadzie, odwiedzimy południe Rosji wiosną i zakończymy naszą wyprawę na Wyspie Szczęśliwych Dzieci.

Na tegorocznych „Wieczorach z Podróżnikami” widzimy się w środę i czwartek od godziny 17:00, a w piątek od godziny 16:00. Spotkania odbędą się na auli (sala 316), w budynku Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych (Wydział Nauk o Ziemi) przy ulicy Mickiewicza 16A. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

13 maja, wraz z firmami Enea Operator oraz Remondis, zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji „Kwiat za Grat” - wymień elektroodpady na sadzonki kwiatów! Akcja zaczyna się o godzinie 9:00 na parkingu przy Jasnych Błoniach i trwa do godziny 15:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

13 maja zapraszamy również dzieci i młodzież z naszego miasta na „EkoQuiz”, który odbędzie się na Jasnych Błoniach i w okolicznych terenach Parku Kasprowicza. Weź udział w naszej zabawie, sprawdź swoją wiedzę i wygraj nagrodę!

Zabawa będzie polegała na udzielaniu odpowiedzi na pytania dot. ekologii i ochrony przyrody. Opiekę nad naszymi bohaterami sprawują animatorki. Zapraszamy od godziny 9:00 do 15:00. Spotykamy się również na Jasnych Błoniach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

10 maja w Rocker Club Szczecin odbędzie się też „Bal Ziemianina”, czyli impreza dedykowana wszystkim wiernym miłośnikom Tygodnia Ziemi. Z tej okazji zachęcamy do przebrania się w niekonwencjonalny sposób. Jedno jest pewne – będziecie się świetnie bawić! Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje. Co jednak najważniejsze, studenci wchodzą zupełnie za darmo!

Zapraszamy w imieniu Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk o Ziemi oraz Rocker Clubu! Start o godzinie 22:00. Do zobaczenia!

Wydarzenia: 

https://www.facebook.com/events/219659042132217/
https://www.facebook.com/events/586747275029211/

 

 

Comments