TYDZIEŃ ZIEMI 2017

Tydzień Ziemi to cykl imprez organizowanych przez Samorząd Studencki i pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia. Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 państwach, już od 1970 r. Jest to największe ekologiczne święto na świecie! Po raz dziewiąty świętować będziemy przez cały tydzień, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych: rodziny z dziećmi, uczniów szkół, studentów, osoby dorosłe i seniorów.

19-21 kwietnia zapraszamy Was na trzy wieczory niezwykłych podróży. Zaczynamy 19 kwietnia od Maroka, zwiedzając później aż siedem mórz, by finalnie wylądować w Birmie.20 kwietniaruszymy dookoła Świata (dosłownie), choć później zatrzymamy się kolejno w: Kenii, Iranie, a na koniec i tak złapiemy autostop po Europie.21 kwietniaugryziemy znów kawałek Świata, tak po prostu. A później? Później będziemy jeszcze w Izraelu i Jordanii, ale też Gruzji i Armenii. A na sam koniec dowiemy się, jak smakuje Azja. Na tegorocznych „Wieczorach z Podróżnikami” widzimy się codziennie od godziny 17:00, w budynku Wydziału Nauk o Ziemi przy ulicy Mickiewicza 18. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

22 kwietnia, wraz z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin oraz firmą Remondis, zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji „Kwiat za Grat” - wymień elektroodpady na sadzonki kwiatów! Akcja zaczyna się o godzinie 9:00 na parkingu przy Jasnych Błoniach i trwa do godziny 15:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

22 kwietnia zapraszamy również najmłodszych na grę miejską „Zostań eko-elfem”, która odbędzie się na Jasnych Błoniach i w okolicznych terenach Parku Kasprowicza. Dlaczego potrzebujemy pomocy małych bohaterów? Świat Elfów chyli się ku zagładzie! Stań do walki z zanieczyszczeniami i uratuj te magiczne stworzenia! Zabawa będzie polegała na wypełnianiu zadań w konwencji pro-ekologicznej. Opiekę nad naszymi bohaterami sprawują animatorki. Zapraszamy od godziny 10:00 do 14:00. Spotykamy się również na Jasnych Błoniach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

25 kwietnia odbędzie się już V edycja „Dnia Geografa”, podczas którego uczniowie szkół wszystkich poziomów nauczania z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego odwiedzą Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego, aby wziąć udział w prowadzonych przez pracowników akademickich oraz studentów wykładach i warsztatach dotyczących geologii, geografii, meteorologii czy turystyki. Po raz pierwszy oferujemy też… dyktando geograficzne (zapisy przez maila: dyktandogeograficzne.dg@gmail.com)! Przy okazji Wydział Nauk o Ziemi udowodni po raz kolejny, że jest miejscem wartym rozpatrzenia pod kątem wyboru studiów. Na wydarzenie zapraszamy do budynków Wydziału Nauk o Ziemi przy ulicy Mickiewicza 16A i 18. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale by wziąć w nim udział, należy zapisać siędo 21 kwietnia poprzez stronę http://dziengeografa.univ.szczecin.pl/. Liczba miejsc jest ograniczona!

25 kwietnia w Rocker Clubie odbędzie się też „Bal Ziemianina”, czyli impreza dedykowana wszystkim wiernym miłośnikom Tygodnia Ziemi. Z tej okazji zachęcamy do przebrania się w niekonwencjonalny sposób. Jedno jest pewne – będziecie się świetnie bawić! Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje. Co jednak najważniejsze, studenci wchodzą zupełnie za darmo!

Polecamy!

Comments