TYDZIEŃ ZIEMI 2016

„Palący problem - niska emisja” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Ziemi, który w Szczecinie będziemy obchodzić przez cały tydzień od 16 do 22 kwietnia. Z przymrużeniem oka nauczymy się jak szanować nasze środowisko i wykorzystywać odnawialne źródła energii, redukując jednocześnie do niezbędnego minimum problem emisji smogu i innych zanieczyszczeń.

Tydzień Ziemi to cykl imprez organizowanych przez Samorząd Studencki i pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia. Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 państwach, już od 1970 r. Jest to największe ekologiczne święto na świecie! Po raz ósmy świętować będziemy przez cały tydzień, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych: rodziny z dziećmi, uczniów szkół, studentów, osoby dorosłe i seniorów. 

PROGRAM:

16.04.2016 (sobota) KWIAT ZA GRAT
Miejsce: Parking przy Jasnych Błoniach, godz. 9:00-15:00 - zbiórka elektroodpadów w zamian za rośliny

Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin oraz firmą Remondis, zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji „Kwiat za Grat”. Możesz wymienić elektroodpady na sadzonki kwiatów! Akcja zaczyna się o godzinie 9:00 na parkingu przy Jasnych Błoniach i trwa do godziny 15:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

17.04.2016 (niedziela) GRA MIEJSKA - POKONAJ SZCZECIŃSKIEGO SMOGA
Miejsce: Fontanny przy Jasnych Błoniach, godz. 10:00

Organizatorzy zapraszają najmłodszych na grę miejską, która odbędzie się na Jasnych Błoniach i w okolicznych terenach Parku Kasprowicza. Dlaczego potrzebujemy pomocy małych bohaterów? Na wolności grasuje zły Pan Smog i tylko spryt najmłodszych pozwoli nam go dopaść! Zabawa będzie polegała na wypełnianiu zadań w konwencji pro-ekologicznej. Opiekę nad wszystkimi bohaterami sprawują animatorki. Zapraszamy od godziny 10:00 do 16:00. Spotykamy się przy fontannach na Jasnych Błoniach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

19.04.2016 (wtorek) DZIEŃ GEOGRAFA
Miejsce: Wydział Nauk o Ziemi US, ul. Mickiewicza 16-18, godz. 9:00-15:00

We wtorek odbędzie się już IV edycja „Dnia Geografa”, podczas którego uczniowie szkół wszystkich poziomów nauczania z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego odwiedzą Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego, aby wziąć udział w prowadzonych przez pracowników akademickich oraz studentów wykładach i warsztatach dotyczących geologii, geografii, meteorologii czy turystyki. Uczestnicy warsztatów nie tylko zetkną się z ciekawymi zadaniami naukowymi, ale w tym roku będą mieli także okazję posłuchać wykładów prowadzonych w języku angielskim przez gości z Turcji i Stanów Zjednoczonych. Przy okazji Wydział Nauk o Ziemi udowodni po raz kolejny, że jest miejscem wartym rozpatrzenia pod kątem wyboru studiów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale by wziąć w nim udział, należy zapisać się do 14 kwietnia poprzez stronę: http://dziengeografa.univ.szczecin.pl/. Liczba miejsc jest ograniczona!

19.04.2016 (wtorek) BAL ZIEMIANINA
Miejsce: Rocker-Club, ul. Partyzantów 2, Szczecin, godz. 20:00

19 kwietnia w Rocker Clubie odbędzie się „Bal Ziemianina”, czyli impreza dedykowana wszystkim wiernym miłośnikom Tygodnia Ziemi. Z tej okazji zachęcamy do przebrania się w niekonwencjonalny sposób. Jedno jest pewne – będziecie się świetnie bawić! Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje, w tym niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju drinki inspirowane ziemskimi żywiołami. Co jednak najważniejsze, studenci wchodzą zupełnie za darmo!Zapraszamy w imieniu Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk o Ziemi oraz Rocker Clubu! Start o godzinie 20:00.

20.04.2016 (środa) WIECZORY Z PODRÓŻNIKAMI
Miejsce: Wydział Nauk o Ziemi US, ul. Mickiewicza 16, sala 03

17:00 Katarzyna Maik: Rumunia z niemowlakiem
18:00 Dorota i Robert Szyjanowscy: Tam gdzie Kurdowie, Batman i tygrys
19:00 Hanna Sobczuk: Jordania - przygoda na pustyni
20:00 Katarzyna Brzozowska: Indonezja - kraina tysiąca i jednej nocy

21.04.2016 (czwartek) WIECZORY Z PODRÓŻNIKAMI
Miejsce: Wydział Nauk o Ziemi US, ul. Mickiewicza 16, sala 03

17:00 Anna Turowska: Tu telefon nie zadzwoni, czyli nurkowanie w Egipcie, Chorwacji oraz na Wyspach Kanaryjskich
18:00 Patrycja Anastaziak: Przez skałę przenika dźwięk cykady - japońskie wspomnienia 
20:00 Tomasz Duda: Barcelona - katalońska Cyganka - czarodziejka

22.04.2016 (piątek) WIECZORY Z PODRÓŻNIKAMI
Miejsce: Wydział Nauk o Ziemi US, ul. Mickiewicza 16, sala 03

17:00 Marcin Tomaszewski: Na krawędzi ściany
18:00 Daniel Matysiak: Why did you choose Iceland - autostopem po Islandii
19:00 Karol Sarosiek, Roadtrip w Nowej Zelandii
20:00 Igor Skawiński, Polski Strażnik Mrozu na festiwalu Biegun Zimna w Jakucji

Przed wami trzy wieczory niezwykłych podróży. 20 kwietnia rozpocznie się od Rumunii, by następnie przez Kurdystan dostać się do Jordanii, a chwilę później wprost do Indonezji! 21 kwietnia zanurkujemy w Egipcie, Chorwacji i na Wyspach Kanaryjskich, a następnie zabierzemy się do Japonii. Podróżowaliście kiedyś z Japonii do Hiszpanii? Nie?! Tak naprawdę to nie takie trudne, ale sami się o tym przekonacie. 22 kwietnia możecie przeżyć ekstremalne wyprawy górskie, gdzie przekonacie się, jak czuje się człowiek na krawędzi ściany. Później odetchniemy, łapiąc autostop na Islandii. Następnie ogrzejemy się szybko w Nowej Zelandii, ponieważ tegoroczną przygodę skończymy… w Jakucji! Na tegorocznych „Wieczorach z Podróżnikami” widzimy się codziennie od godziny 17:00, w budynku Wydziału Nauk o Ziemi przy ulicy Mickiewicza 18. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

https://www.facebook.com/tydzien.ziemi/?fref=nf

http://www.tydzienziemi.usz.edu.pl/

PRZYSTAŃ (w) INKU!

Comments