TYDZIEŃ INICJATYW POZARZĄDOWYCH 2017

W dniach 12 do 18 czerwca 2017 roku Szczecin zamieni się w Pozarządowo – czas, w którym działania organizacji pozarządowych będą skierowane przede wszystkim na promocję własnej działalności i realizację inicjatyw dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Szczecina. 

Tuż przed Szczecińskim Spotkaniem POD PLATANAMI, w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych szczecińskie organizacje pozarządowe zrealizują wiele inicjatyw przybliżających szczeciński III sektor mieszkańcom naszego miasta.

NIGHTSKATING IN SZCZECIN – NOCNY PRZEJAZD NA ROLKACH ULICAMI MIASTA
Nocny przejazd na rolkach to nie tylko dobra zabawa i okazja do spędzenia czasu osób w każdym wieku, ale również inicjatywa której celem jest przedstawienie Szczecina jako miasta otwartego na sport i promocję rolkarstawa jako sportu dla wszystkich zainteresowanych. Stowarzyszenie „Rollkowy Szczecin” 17 czerwca 2017 roku, w godzinach wieczornych, zaprosi nie tylko na nocny przejazd ale pokaże, również, że rolki to hobby a jazda na nich może przynieść wiele radości. Ważnym elementem wydarzenia będzie zwrócenie uwagi na nieuregulowany statut rolkarza czy wrotkarza. Analogiczne przejazdy organizowane są w innych miastach w Polsce i za granicą a w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, Szczecin znów dołączy do tego grona.

WYSTAWA SZCZECIŃSKICH POCZTÓWEK 1945 – 2010
Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna „Pogodniak” zaprosi mieszkańców, w każdym wieku, na wycieczkę po historii Szczecina. Na Placu im. Waleriana Pawłowskiego Stowarzyszenie nie tylko zorganizuje wystawę poprzez dziesięciolecia Szczecina – starszych mieszkańców zaprosi na nostalgiczną podróż a młodszym opowie czym był Ogórek, saturator czy tramwaj jadący Aleją Wojska Polskiego. W zasobach Stowarzyszenia jest ponad 3,5 tysiąca pocztówek powojennego Szczecina a samo wydarzenie zostanie uzupełnione przez między innymi warsztaty pocztówkowe, plansze prezentacyjne, wideoprezentacji czy wymianę pocztówek.

DAJ SIĘ PONIEŚĆ – WARSZTAT NOSZENIA DZIECI W CHUSTACH
To propozycja Fundacji im. M. Bajerskiej „Macierzanka” skierowana przede wszystkich do przyszłych lub młodych rodziców, którzy za pomocą materiału mogą pomóc w rozwoju swoich pociech. Fundacja, poprzez wydarzenie, chce propagować ideę chust dla dzieci i rodziców co pozwala nie tylko na pokazanie dzieciom świata z wyższej perspektywy ale również pokazanie, że chusta daje swobodę działania rodzica przy jednoczesnym zapewnieniu bliskości małemu człowiekowi. Inicjatywa zakłada zarówno warsztaty grupowe jak również szkolenia i porady otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego miasta.

PRZEJAZD ZABYTKOWYM TRAMWAJEM „N”
14 czerwca 2017 w godzinach 13:30 – 16:30 zapraszamy mieszkańców Szczecina do spotkania się z Pozarządowym Szczecinem w zabytkowym tramwaju N. Podczas przejazdu każdy zainteresowany będzie miał możliwość bezpośredniego spotkania się ze szczecińskimi organizacjami pozarządowymi, które walczą o głosy w ramach konkursu KTO? NGO! Plebiscyt.

ZE ŚMIECHEM KAŻDEMU DO TWARZY – WARSZTAT JOGI ŚMIECHU
Joga śmiechu to bardzo prosta i przyjemna gimnastyka pozwalająca się pozbyć stresu i napięć i śmiać się na zasadzie praktyki niezależnie od nastroju i okoliczności. Metoda opiera się na tym, że ciało i umysł nie widzą różnicy między śmiechem wywołanym na życzenie i tym zupełnie naturalnym. 14 czerwca 2017 o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w warsztacie Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Kulturalno- Społecznych TWIKS, w zielonym ogrodzie Inkubatora Kultury.

SZKOLENIE: PRZYDATNE OPROGRAMOWANIE W PRACY NGO
Technologia jest od tego, aby ułatwiać nasze życie. Można ją również wykorzystać w usprawnieniu działań organizacji. Jak i gdzie gromadzić dane, gdzie znaleźć tanie oprogramowanie, jakie są darmowe rozwiązania z których można skorzystać? Przedstawicieli szczeciński organizacji pozarządowych zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu dot. przydatnego oprogramowania w pracy NGO, które odbędzie się w siedzibie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 już 12 czerwca 2017 roku w godzinach 16:30 – 18:30.

GŁOSOWANIE W PLEBISCYCIE KTO? NGO!
W dniach od 1 do 15 czerwca 2017 r. zapraszamy mieszkańców Szczecina do głosowania i wyboru szczecińskiej organizacji, która swoim działaniem wyróżnia się na tle innych, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, wspiera tworzenie społecznego i obywatelskiego klimatu Miasta Szczecin. Na podstawie internetowego głosowania Szczecinianie wybiorą jedną organizację, która otrzyma statuetkę podczas XVI Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI w dniu 18 czerwca 2017 r. na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

POZARZĄDOWA KROPLA KRWI
Pozarządowa Kropla Krwi to coroczna akcja dedykowana członkom, wolontariuszom oraz sympatykom szczecińskich organizacji pozarządowych, którzy w czasie trwania TIP będą specjalnymi gośćmi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Pozarządowa Kropla Krwi to akcja mająca na celu nie tylko promocję krwiodawstwa ale również promocję tego działania jako cennego daru pozarządowej pasji i aktywności. Wszystkie zainteresowane osoby, które w RCKiK będą oddawać krew na hasło „PLATANY”.


Szczegóły i informacje na temat TIP 2017:

Fundacja Sektor 3

Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3

al. Wojska Polskiego 63 Szczecin
tel. 91 350 82 99

e-mail: biuro@sektor3.szczecin.pl
www.planaty.szczecin.pl www.platany.org

Tydzień Inicjatyw Pozarządowych to szczególne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy Szczecina mogą zapoznać się z ofertą organizacji pozarządowych. XI edycja Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, którą zakończy XVI Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI to czas na ciekawe działania realizowane właśnie przez szczeciński III sektor.


Organizatorzy: Gmina Miasto Szczecin www.szczecin.pl, Fundacja Sektor 3 www.sektor3.szczecin.pl, Stowarzyszenie Media Dizajn www.inkubatorkultury.szczecin.pl, Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno- Społecznych TWIKS www.twiks.pl

Comments