Strefa Wspólnych Książek w INKU

Wakacje to jeszcze jedna okazja do odwiedzenia INKU i poszperania w Strefie WSPÓLNYCH Książek / Free Book Zone. Dziękujemy, drodzy czytelnicy, że tworzycie to miejsce razem z nami.  Przypominamy również, że zasady Strefy są niezmienne - nie ma kart bibliotecznych i kar. Liczy się przyjemność czytania.

Nasza strefa to miejsce, w którym możesz rozgościć się i poczytać książkę, zabrać ją do domu lub oddać tę, której już nie potrzebujesz. Czytelników zapraszamy do INKU od poniedziałku do piątku pomiędzy godz. 8 a 22.

Pomysł na FREE BOOK ZONE, czyli bibliotekę bez kart, bez kar, dla czystej przyjemności czytania wziął się z coraz popularniejszej idei crossbookingu, czyli nieodpłatnego dzielenia się książkami. Celem jest zapewnienie maksymalnego dostępu do słowa pisanego, zarażanie miłością do czytania oraz propagowanie ekologii, także w zakresie dzielenia się literaturą. Crossbooking odbywa się w autobusach, na przystankach, w kawiarniach – ludzie zostawiają swoje książki dla innych, nie oczekując w zamian żadnych korzyści finansowych.

Trochę więcej o Strefie - zdjęcia i linki tu. 

Comments