STREFA WOLNYCH KSIĄŻĘK W INKU

Strefa wolnych książek działa nieprzerwanie od 2013 roku. Naszą otwartą bibliotekę tworzą mieszkańcy Szczecina, za co serdecznie dziękujemy. Zasady są proste: możesz przynieś do siedziby INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury przeczytaną, być może niepotrzebną książkę. 

31 stycznia 2013 roku odbyło się wielkie otwarcie w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury pierwszej w Szczecinie biblioteki bez kart i kar. Nasza strefa wolnych książek to miejsce, w którym możemy się rozgościć i poczytać książkę, zabrać ją do domu lub oddać tę, której już nie potrzebujemy. Jest dostępna od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-22:00 w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury (al. Wojska Polskiego 90). Przypominamy, że zasady naszej strefy są niezmienne. Nie ścigamy nikogo za to, że trzyma książkę dłużej niż powinien. Liczy się przyjemność czytania.

Crossbookingdzielimy się książkami 

FREE BOOK ZONE, czyli biblioteka bez kart, bez kar, wziął się z coraz popularniejszej idei crossbookingu, czyli nieodpłatnego dzielenia się książkami. Celem jest zapewnienie maksymalnego dostępu do słowa pisanego, zarażanie miłością do czytania oraz propagowanie ekologii, także w zakresie dzielenia się literaturą. Crossbooking odbywa się w autobusach, na przystankach, w kawiarniach – ludzie zostawiają swoje książki dla innych, nie oczekując w zamian żadnych korzyści finansowych.


PRZYSTAŃ (w) INKU!

Comments