Start filmu "Siwy dym" na szczecińskim kickstarterze "Wspieram. to".

"Siwy dym" to tytuł filmu dokumentalnego o Radio ABC. Jego realizacja jest na półmetku - po etapie zdjęć przyszedł czas na montaż. Pieniądze na ten cel twórcy zamierzają zebrać przy pomocy portalu "Wspieram.to". 

Chcielibyśmy nasze radio wpisać w historię Szczecina. Do 2005 roku słuchały go tysiące mieszkańców. Liczymy na to, że darzą rozgłośnię sentymentem i pomogą nam zrobić kolejny krok w uchwyceniu naszego marzenia - mówi Małgorzata Olejniczak, w latach 90. dziennikarka ABC, pomysłodawczyni realizacji dokumentu.

Wspieram.to jest stroną internetową, która umożliwia przekazywanie pieniędzy na pomysły i projekty artystyczne, kulturalne, społeczne. Dzięki niej mogą być one finansowane także przez osoby, które uznają je za ważne, bliskie, warte realizacji. Pozyskiwanie funduszy poprzez "Wspieram.to" odbywa się na zasadzie "wszystko albo nic". 

Kampania "Siwego dymu" rozpocznie się 11 marca i potrwa 45 dni. Zainteresowani projektem mogą wesprzeć go dowolną kwotą przez adres wspieram.to/siwydym w zamian za fizyczne nagrody, np. bilet na specjalny pokaz filmu, czy zabytkowy kubek z ABC. Tylko wtedy gdy połączone wsparcie wielu fanów radia będzie wystarczające, cel zostanie osiągnięty - w przeciwnym wypadku Wspierający otrzymują zwrot wpłaconej kwoty. Jest to metoda zarówno na weryfikację pomysłu, jak i zainteresowania Szczecinian - bo to dla nas właśnie powstaje film o Radio ABC.

Wśród nagród za wsparcie znajdują się zaproszenia na specjalny pokaz filmu, który twórcy zrealizują jesienią w szczecińskiej OFF Marinie. Otrzymuje je każdy, kto wesprze film kwotą  20 zł lub większą.

Więcej informacji o produkcji można znaleźć również na:


PRZYSTAŃ (w) INKU!

Comments