SPOTKANIE Z TOMASZEM WIECZORKIEM

W ramach cyklu "Nowości regionalne" Książnica Pomorska zaprasza na spotkanie z Tomaszem Wieczorkiem i prezentację jego książki "Wały Chrobrego. Wrota Szczecina. Zwiedzamy z Gryfitkiem" w środę 19 kwietnia o godz. 17.00- Książnica Pomorska w Szczecinie,  Sala im. Stanisława Badonia.

Tomasz Wieczorek to znany szczeciński przewodnik, pracownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej Zamku Książąt Pomorskich, autor licznych publikacji na temat naszego miasta i regionu. Jego najnowsza publikacja jest rodzajem zeszytu edukacyjnego, skierowanego zarówno do starszych, jak i młodszych miłośników zwiedzania. Jej bohaterem jest mały, ciekawski gryf - Gryfitek, który pomaga czytelnikom odpowiedzieć na pytania kim byli Jan z Kolna i Jan Wyszak, kto był pomysłodawcą tarasów nad Odrą, jakie ornamenty zdobią gmach Muzeum Narodowego, co Titanic miał wspólnego ze Szczecinem?
Publikacja ta na pewno zainspiruje czytelników do spacerów i lepszego poznania naszego miasta.Comments