Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w szczecińskim Empiku

Jak zmieniała się mowa na przestrzeni wieków? Skąd wzięły się słynne polskie powiedzenia? Co oznacza zwrot „No to frugo”? Na te i wiele innych pytań, które frapują nie tylko językoznawców, odpowie najbardziej błyskotliwy specjalista od polszczyzny – profesor Jerzy Bralczyk. 

Spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem odbędzie się już 3 października 2015 roku w szczecińskim Empiku Kaskada przy ul. Niepodległości 36 o godzinie 18:00.

Prof. Jerzy Bralczyk to bezbłędny – jeśli chodzi o poprawność językową – specjalista nie tylko od 500 najważniejszych polskich zdań, ale też reklamy, polityki, języka mediów. Jest autorem wielu książek m.in. „Jeść”, „Świat przez słowa”, „Mój język prywatny”. Pozostając wybitnym naukowcem, jako jeden z niewielu potrafi pisać książki bestsellerowe, od dekad cieszące się niesłabnącą popularnością.

Najnowsza książka prof. Jerzego Bralczyka „500 zdań polskich” to przenikliwa, ale też dowcipna opowieść o polskiej mentalności, która odzwierciedla się w codziennej mowie. Znajdziemy w niej najsłynniejsze literackie cytaty, jak również codzienne powiedzenia, zdania wielkich Polaków, czy potoczne zawołania kibiców i reklamowe hasła. Podczas szczecińskiego spotkania profesor w charakterystyczny dla siebie, barwny i intrygujący sposób opowie o zawiłościach naszego języka, a także o genezie i zmiennych losach najsłynniejszych polskich zdań.

PRZYSTAŃ (w) INKU!


Comments