PIKNIKOWY FINAŁ PAPIEROWEJ REWOLUCJI

Papierowa Rewolucja to projekt społeczny mający na celu zebranie jak największej ilości makulatury, z której dochód przekazany zostanie na wyprawki dla dzieci z uboższych rodzin. Zebrano już ponad 9 ton!

Finał akcji odbędzie się 11 sierpnia, od godz. 17:00 w ogrodzie INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Będzie to ostatnia okazja by dołożyć do tego i swój kilogram papieru. Warto wpaść do nas na ekopiknik, zrelaksować się,  a po nim wybrać się na Pyromagic 2017.  

Ogród INKU zmieni się w wielotematyczną przestrzeń chilloutu! Przygotowaliśmy dla Was aż 4 strefy atrakcji:

RELAKS - czekać będzie na Was ognisko (przynieście ze sobą kiełbaski i ulubione przekąski), teren relaksacyjny z poduchami, kocami, siedziskami i hamakiem, a od godziny 19:00 wakacyjny chillout urozmaici nam występ młodych artystów z Kwartetu Niesmyczkowego. Zachęcamy do zabrania ze sobą piłek, badmintona, frisbee czy gier towarzyskich.

SPORT - dla tych aktywnych i tych, którzy chcieliby się aktywnością zarazić o godzinie 18:00 przeprowadzone zostaną zajęcia fitness. Weźcie ze sobą wygodne stroje i  dobry humor, a na pewno Wam się spodoba! Zarówno przed, jak i po ćwiczeniach skorzystać będzie można także z dietetycznych porad Anny Tomczak, która jest trenerem personalnym.

RECYKLING - re-art, czyli coś z niczego. Na stoisku Rękodzielni Dmuchawce, będziemy tworzyć ozdoby z oddawanego przez Was papieru.  Natomiast wspólnie ze Stowarzyszeniem Po To Jestem wykonamy ekolegowiska, które trafią do schronisk dla bezdomnych zwierząt.

UWOLNIONA KSIĄŻKA - nawiązując do akcji Zaczytaj się w INKU oraz uwalniając lektury i inne interesujące dzieła z Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego. Przygotowaliśmy dla Was książki, które możecie zabrać ze sobą do domu! Zachęcamy także do uwalniania swoich własnych zbiorów. Strefa wolnych książek w INKU działa nieprzerwanie od 2013 roku. Naszą otwartą bibliotekę tworzą mieszkańcy Szczecina, za co serdecznie dziękujemy. Zasady są proste: możesz przynieść do naszej siedziby przeczytaną, być może niepotrzebną książkę.  Nasza strefa wolnych książek to miejsce, w którym możemy się rozgościć i poczytać książkę, zabrać ją do domu lub oddać tę, której już nie potrzebujemy. Jest dostępna od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-22:00.

Nie zapomnijcie także zabrać ze sobą makulatury! To ostatnia szansa na dorzucenie od siebie kilograma do tony wyprawek! Przyniesiony papier wrzucajcie do pojemników oznaczonych logiem firmy Papirus Recykling.

Ekologia przestanie kojarzyć Ci się z nudą! Do zobaczenia!

CO: Piknikowy Finał Papierowej Rewolucji

GDZIE: Ogród INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury | al. Wojska Polskiego 90

KIEDY:11 sierpnia 2017 r.

START:17:00

ORGANIZATORZY: Papierowa Rewolucja, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Stowarzyszenie Media Dizajn, Gmina Miasto Szczecin

PARTNERZY: Papirus Recykling,  TDK Księgarnia & Antykwariat, Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego,  Graphic House,  Stowarzyszenie Po To Jestem, I Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 59, III Liceum Ogólnokształcące, VI Liceum Ogólnokształcące,  Szkoła Podstawowa nr 37, Szkoła Podstawowa nr 74, Gimnazjum nr 29, Anna Tomczak- Personal Trainer

 

Więcej:

https://www.facebook.com/papierowarewolucja/, FB - Papierowa Rewolucja

PRZYSTAŃ (w) INKU!

 

Comments