OFFilm: Vivaldi – piąta pora roku

Na najbliższym OFFilmie widzowie zobaczą premierowy pokaz dokumentu "Vivaldi – piąta pora roku". Po pokazie odbędzie się spotkanie z autorem oraz bohaterem filmu. Polecamy!

Bohater dokumentu – Waldek – to recydywista, który większość życia spędził w więzieniu. Tam zaczął pisać żeby nie zwariować. Na własne życzenie odbywał wyroki w izolatkach, czytając głośno żeby nie stracić głosu, wędrował po celi z książkami na głowie. Autor filmu korespondował z nim przez pięć lat ostatniego wyroku, drąc koty i godząc się na przemian. Wyszedł w lipcu 2011 roku mając sześćdziesiątkę na karku i gorące postanowienie – nie wracać.

Spotkanie pasjonatów OFFilmu odbędzie się 1 października 2013 r. (wtorek) o godz. 18, wyjątkowo w sali kominkowej Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

Fragment opisu od samego autora:
„Pierwsze zdjęcia zaczęliśmy w marcu 2012 roku. Strój wyjściowy Waldka to stary skórzany płaszcz i kapelusz. Zestaw tylko na wieczorne wyjścia. Koniecznie jedno, dwa piwa żeby wejść na obroty, komplet skrętów na noc. Mój zestaw – aparat na szyi i plecak z obiektywami dla świętego spokoju. Zaczynamy od domu, sklep nocny, przystanek, przerwa na fajkę, autobus, miasto. Klub „Hormon”, tu zawsze są ludzie. Jest co łowić. Miejscówka w palarni. Tu wyrywają się ze swoich paczek znajomych. Stoją, przychodzą po ogień, muzyka jest stłumiona. Waldek nie ma problemów z zaczepianiem ludzi. Szybko ich weryfikuje i wypluwa gdy nie mają nic ciekawego czym mogliby się podzielić albo nie są dla niego ciekawostką. Jednocześnie komentuje to co dzieje się dookoła. Rozmowy są też pretekstem do dzielenia się swoją twórczością, zresztą nie tylko rozmowy to też jest jego styl komentarza”.
Bartosz Jurgiewicz

Po projekcji odbędzie się spotkanie z autorem filmu - Bartoszem Jurgiewiczem oraz bohaterem filmu - Waldemarem.

Organizatorem OFFilmu jest Stowarzyszenie OFFicyna.

co: "Vivaldi – piąta pora roku"
Bartosz Jurgiewicz, Polska 2013, 22' 
gdzie: kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury
kiedy: 1.10.2013 r. (wtorek)
wstęp: 6 zł
 

Comments