Letnia Szkoła Infografiki – kurs podstawowy

Szukasz zestawienia danych, ale spotyka Cię rozczarowanie, bo żadna z instytucji państwowych jeszcze go nie zrobiła? Poszukiwane przez Ciebie dane znajdują się na portalach społecznościowych? Czas, abyś zaczął radzić sobie sam! Zapraszamy do Letniej Szkoły Infografiki.

Zagadnieniami zestawień danych zajmuje się nowa gałąź dziennikarstwa, tzw. dziennikarstwo oparte na danych, które łączy w sobie wiele umiejętności. Kurs podstawowy w Letniej Szkoły Infografiki organizowany jest Centrum Cyfrowe Projekt: Polska. Jest on skierowany do dziennikarzy pracujących w lokalnych gazetach i portalach, blogerów oraz pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych. Od wszystkich użytkowników wymagana jest umiejętność płynnego korzystania z komputera, wyszukiwania informacji w Internecie po polsku i angielsku a także podstawową znajomość arkusza kalkulacyjnego Excel. 

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty noclegu i wyżywienia.

Dokładne informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: http://www.platformakultury.pl/art,pl,warsztaty,104592.html?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=mailing

Comments