Kulinaria i PRL

Nieformalna Grupa Gender zaprasza na rozmowy o tym, co dzieje się w kulturze najnowszej. Styczniowy temat spotkania poświęcony będzie książkom kulinarnym z czasów PRL-u. Do zobaczenia w Piwnicy Kany.

Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2013 r. (czwartek)  godz. 17.30 w Piwnicy Kany (pl. św. św.Piotra i Pawła 4/5). Wstęp wolny.

Nieformalna Grupa Gender przy Instytucie Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim kontynuuje tradycję genderowego czytania i rozmawia o tym, co dzieje się w kulturze najnowszej - czyta, ogląda, uczestniczy. Tematem styczniowej dyskusji będą książki kulinarne z czasów PRLu.

Inne propozycje kulturalne w Kanie w styczniu

Co tracę nie czytając genderowo?
Nie czytając genderowo, nie zobaczyłabym politycznych, społecznych, świadomościowych nitek. Nie rozumiałabym mowy pokolenia, które dyskutuje często w wyłącznie męskim gronie, nie uwzględniając zmian w świecie. Nie zdumiałoby mnie, że przestrzenie wielu tekstów są zaprojektowane ksenofobicznie, jakby na ulicach miast, w miejscach pracy, w intelektualnych sporach nie spotykali się dziś ludzie obu płci, lecz jakby istniała płciowa segregacja, której istnienie w historii poznaliśmy dzięki gender studies. Nie rozróżniałabym także literatury kobiet i literatury produkującej patriarchalne stereotypy dla kobiet. Uważam więc, że nie rozumiałabym świata, który jest mój.
Inga Iwasiów, Gender dla średniozaawansowanych

Przydatne linki:
http://www.kana.art.pl

Komentarze