Jam - co to takiego?

Jam działa w ten sam sposób co Jazz Session. Z tą różnicą, że zamiast muzyki, będziemy tworzyć pomysły, które stwarzają nastrój do pracy i zabawy. Będzie można pracować z ludźmi, z którymi nie było okazji spotkać się wcześniej, tworzyć, projektować i sprawdzać swoje możliwości.

Jam jest po to, żeby nie tylko mówić i słuchać. Jam jest po to, aby pomysły zamieniać w prototypy, plany oraz działania. Sustainability oznacza zrównoważony rozwój. To znaczy, że w ciągu 48 godzin powstaną prototypy, inicjatywy lub usługi, które można wdrożyć w życie, w lokalnym środowisku, a które wiążą się z kształtowaniem równowagi społecznej, ekologicznej, miejskiej.

Na Jam możesz przyjść samemu, bądź w towarzystwie rodziny, znajomych i przyjaciół.  Weź ze sobą wiedzę, umiejętności i swój otwarty umysł. My dostarczymy miejsce, temat, coś do zjedzenia i picia oraz dobrą atmosferę. Potem w zespole rozpocznie się praca nad prototypem innowacyjnej usługi, inicjatywy, planu. Najważniejsze jest to, że  Jam to dobra zabawa.

Obejrzyj film  naszych berlińskich przyjaciół i zobacz na czym polega.

W ciągu 48 godzin można nauczyć się czegoś nowego, dowiedzieć się więcej o tym, jaki styl pracy lubimy (indywidualny czy zespołowy), jakie posiadamy umiejętności oraz zastosować swoją wiedzę i doświadczenia.

Żeby sprawdzić co można osiągnąć podczas Jamu, zerknij na prototypy usług, które powstały na Szczecin Global Service Jam:
Smart Eat  oraz GeoThoughts.

GeoThoughts

SMART EATDołącz do Naszej grupy Service Design Szczecin i zapisz się na event: Sustainability Jam Szczecin.

Program
[Pt. 2 listopada, godz: 17:00]
Uczestnicy Jamu spotykają się w lokalizacjach na całym świecie [w Szczecinie, Szczeciński Inkubator Kultury]. Rozpoczynamy sesją wykładów i prezentacji dotyczących zrównoważonego rozwoju i procesu projektowania. Krótkie [max. 10 min] spotkania z ekspertami i specjalistami.

[Pt. 2 listopada, 18:30] poznajemy Globalny Temat Sustainability Jam
Dyskusja w grupach. Kolacja. PITCHING - stworzenie idei, pomysłu, usługi. Kształtowanie zespołów roboczych.

Zabieramy się do pracy. Wspierani przez mentorów, będziemy odbywać krótkie wycieczki, wirtualne obserwacje, rozpoczniemy prace nad prototypem. I tak przez całą sobotę [Sob. 3 listopada], aż do niedzieli do 15:00.

W trakcie pracy zalecany jest sen, ale jeśli nie ma takiej potrzeby spać nie trzeba. Można za to, za pomocą social media, kontaktować się z zespołami z całego świata. Cel – inspiracja, wymiana pomysłów, wiedzy i informacji. Na pewno skontaktujemy się z Poznaniem i Berlinem.

[Niedz. 04 listopada, 15:00]
Zespoły dostarczają dokumentację wykonanego prototypu. Może to być film o ludzkich interakcjach, zdjęcia makiety, projekt strony internetowej, manekina czy cokolwiek innego, co zapewnia zapis publikacji swoich idei i pracy.

Wszystkie dane są przesłane i publikowane całemu światu, dzięki licencji Creative Commons.

[Niedz. 04 listopada, 16:00]
Po publikacji, każdy zespół zaprezentuje swoje wyniki.

Potem, zespoły mogą usiąść, zjeść zasłużoną kanapkę, napić się ulubionego napoju i przeglądać światowe wyniki lub zrobić cokolwiek innego, na co będą mieli ochotę…np. oglądać zachód słońca lub po prostu rozejść się do domu.

Jak wziąć udział? - Zdobądź bilet

Projekt logo FAIR JAM SZCZECIN 2012: Maciej Michał Plater-Zyberk

Comments