PAPIEROWA REWOLUCJA - ZBIERAMY MAKULATURĘ

Papierowa Rewolucja staje naprzeciw marnowaniu makulatury nadającej się do recyklingu. Wprowadzają w szkołach prostą zasadę - zeszyt za zeszyt - oznacza to, że uczniowie po zakończeniu roku szkolnego przekażą nagromadzoną makulaturę, dzięki której sprzedaży zostaną zakupione wyprawki dla potrzebujących uczniów.

INKU Szczeciński Inkubator Kultury przyłączył się do projektu Papierowej Rewolucji. Zbieramy makulaturę, czyli stare zeszyty, gazety, kartony. Już dzisiaj możesz przynieść swoje zbiory i wrzucić je do specjalnego kontenera, który stoi na dworze (po prawej stronie od głównego wejścia do INKU, al. Wojska Polskiego 90). Makulaturę zbieramy do 11 sierpnia. W tym dniu odbędzie się finał Papierowej Rewolucji w ogrodzie INKU.

Pomysłodawcami akcji w Szczecinie są przyszli studenci, czyli Martyna Fibich i Mikołaj Szularz. Papierowa Rewolucja jest realizowana w dwóch miastach: w Szczecinie i Krakowie. Ty też możesz dorzucić kilogram do tony wyprawek!

I Liceum Ogólnokształcące rzuciło wyzwanie innym szkołom i instytucjom! Oddało już 520 kg makulatury, podobno to zapowiedź, że dopiero się rozkręcają... Czy któraś ze szkół przebije tą ilość? Szykuje się zacięta walka!

Zbiórka realizowana jest w ramach projektu Papierowa Rewolucja, którego celem jest zebranie makulatury nadającej się do recyklingu, sprzedanie jej i z uzyskanego dochodu zakupienie wyprawek dla uczniów z uboższych rodzin. 

Koordynatorzy projektu w Szczecinie: Martyna Fibich i Mikołaj Szularz

Kontakt: papierowarewolucja@gmail.com 

Projekt realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii

Partnerzy: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Graphic House

Papierowa Rewolucja (w) INKU!

Comments