HISTORYCZNE I NOWOCZESNE. HERMAN I CZYPICKI W CENTRUM DIALOGU PRZEŁOMY

Czy można połączyć niezwykłą, choć trudną i pogmatwaną, historię naszego miasta z dzisiejszymi trendami i modą? Jak zbudować wizerunek Szczecina silnego i atrakcyjnego? Z takimi pytaniami zmierzymy się w trakcie spotkania z Leszkiem Hermanem i Piotrem Czypickim, organizowanego przez Centrum Dialogu Przełomy.

Gośćmi będą architekt i pisarz Leszek Herman, autor powieści „Sedinum. Wiadomość z podziemi”, oraz Piotr Czypicki – prezes Stowarzyszenia Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina SENS. Spotkanie osób na co dzień zajmujących się wizerunkiem i kondycją naszego miasta będzie okazją do rozmowy o tym, jak połączyć wyjątkowe w jego historii elementy: postaci, miejsca i wydarzenia, z możliwościami, jakie dają dziś współczesna architektura i postęp społeczny, a także autorskie inicjatywy samych mieszkańców.

Będzie to sposobność do zapoznania się z książkami Leszka Hermana: „Sedinum. Wiadomość z podziemi” (powieści osadzonej w szczecińskich realiach, znanej już szerokiemu gronu czytelników, zarówno w Szczecinie, jak i w całej Polsce) oraz „Latarnia umarłych” – nowej pozycji autora, która ukaże się pod koniec roku.

Miejsce dyskusji nie jest przypadkowe. Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy to nowoczesne muzeum narracyjne, które skupia opowieści o decydujących momentach w historii Pomorza Zachodniego. To także nowoczesny budynek o niebanalnym i innowacyjnym kształcie, który zdobył liczne wyróżnienia, jak choćby prestiżową nagrodę European Prize for Urban Public Space 2016. Spotkanie odbędzie się 25 sierpnia o godzinie. 16:00 w Centrum Dialogu Przełomy. Polecamy!

www.muzeum.szczecin.pl
www.facebook.com/muzeum.szczecin

Comments