EKO SPIŻ - przynieś odpady i odbierz nasiona!

Posiadasz w domu odpady, które niepotrzebne zabierają miejsce? Nie wyrzucaj ich. Przynieś je do INKU! W zamian zabierz nasiona wiosennych kwiatów i warzyw. Zapełniamy EKO SPIŻ.

W związku z planowanym przez Szczeciński Inkubator Kultury projektem pn. DIY ART oraz stworzeniem w przestrzeni ogrodu INKU wakacyjnej społecznej świetlicy, rozpoczynamy akcję zbierania surowców wtórnych, które poddane recyklingowi, staną się podstawą do stworzenia użytecznych przedmiotów. Będą one ogólnie dostępne, chcemy, byś korzystał/korzystała z nich i Ty. Ale potrzebujemy Twojej pomocy, by je stworzyć. 

Robisz mały lub duży remont? Nie wyrzucaj starych drzwi czy okien. Oddaj nam palety, które dwa lata czekają w Twoim garażu na to, by stać się ławą. 

Chętnie przyjmiemy:
- stare meble (typu krzesła, stołki) oraz fragmenty mebli;
- przedmioty drewniane (np. skrzynki, palety, duże szpule na kable);
- materiały plastikowe (doniczki, butelki - niewygięte, posiadające zakrętki);
- włóczki, tkaniny (np. zasłony, obrusy);
- przedmioty szklane (typu: słoiki, butelki);
-  większe folie (np. malarskie);
- resztki lub całe opakowania farb. 

 Nie przyjmujemy:
- elektrośmieci;
- zużytych baterii;
- makulatury;
- ubrań.

Jak to działa?

Masz już coś z tej listy? Zapakuj to szczelnie i podrzuć do INKU (al. Wojska Polskiego 90, tel. 91 424 04 64). Na terenie ogrodu Szczecińskiego Inkubatora Kultury od 28 marca 2015 r. znajdować się specjalnie oznaczona strefa EKO SPIŻU - można tam podrzucać rzeczy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Na każdego, kto przyniesie materiały do powtórnego wykorzystania, czeka jednorazowa mini-eko niespodzianka - do odebrania w sekretariacie Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Pytania? Piszcie: biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl z tytułem: EKO SPIŻ.

PRZYSTAŃ (W) INKU!

Comments