Poznaj nasz sposób na REkreację!

Maria – sąsiadom wpaja pasję uprawiania ogródków. Natalia – popularyzuje sztukę współczesną w jednej z dzielnic. Andrzej – działa społecznie na rzecz bezdomnych. Justyna – pokazuje historię miasta w nietypowy sposób. Ty też możesz współtworzyć i kształtować najbliższe otoczenie. Przeprowadź swoją REkreację i stań się Profesjonalnym Menedżerem Społecznym. Trwa rekrutacja do projektu. 

Sposób na życie
Codzienna praca podejmowana przez animatorów i społecznych liderów jest trudna – wymaga niezwykłej wrażliwości, zaangażowania, czasu oraz determinacji. Każda przeprowadzana interwencja lub akcja w przestrzeni publicznej jest inna – nie ma utartych schematów działania. Animatorzy liczą się z tym, że ich wysiłek może być niedoceniony. Działają dalej. Dlaczego? Bo praca ta jest wyjątkowa, przynosi wiele satysfakcji – to sposób na życie. Jeśli zdecydujesz się na REkreację, to przed tobą długa i ciężka droga, z przystankami na czerpanie radości i energii z tego, co się robi.

Więcej informacji oraz zasady rekrutacji dostępne są w zakładce REKRUTACJA.

Cenne doświadczenie
Dojrzewanie do roli animatora to proces, w którym najważniejsze jest zdobyte doświadczenie. Możesz je wynieść ze zrealizowanych projektów, rozmów z animatorami i mieszkańcami lokalnych społeczności, warsztatów czy wizyt studyjnych.

Znajdź nas na 

REkreacja - szansa dla ciebie
REkreacja. Profesjonalny Menedżer Społeczny
to autorski program edukacji pozaformalnej, dzięki któremu poznasz ścieżkę realizowania działań, akcji i interwencji w przestrzeni publicznej. Nie otrzymasz gotowych odpowiedzi i recepty na sukces, ale nawiążesz nowe relacje. Zdobędziesz kompetencje, które ułatwią ci poruszanie się w „gąszczu instytucjonalnego pejzażu”. Sprawdzisz się realizując konkretny projekt w przestrzeni publicznej. Na jego przeprowadzenie otrzymasz środki finansowe. Animatorzy będą współtworzyć REkreację na wszystkich jej poziomach. Zdecydują, które zagadnienia podczas warsztatów będą omawiane bardziej szczegółowo, które mniej*, a podczas start-up weekendu przedstawią projekty do REkreacji i wybiorą siedem do realizacji.

* Proponowane tematy do REkreacji: komunikacja interpersonalna, automotywacja i motywacja, umiejętne negocjowanie, zarządzanie projektem, grupą i zespołem, promocja oraz informowanie za 0 zł, prawo dostępu do informacji publicznej, fundraising, organizacja wydarzeń społeczno-artystycznych, wystąpienia publiczne.

REkreacja. Profesjonalny Menedżer Społeczny to autorski program edukacji pozaformalnej, który obejmuje:

  • 80-godzinny cykl warsztatów prowadzonych przez praktyków w systemie weekendowym dla grupy 21 liderów-REkreatorów;
  • start-up weekend, czyli możliwość zaprezentowania pomysłu na projekt lub inicjatywę;
  • realizację siedmiu projektów zaprezentowanych podczas start-up weekendu;
  • przyznanie liderom środków finansowych na realizację siedmiu projektów zaprezentowanych podczas start-up weekendu;
  • konsultacje z ekspertami oraz opiekę tutora;
  • wydanie publikacji-przewodnika dla Profesjonalnych Menedżerów Społecznych.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Za przywołanymi w lidzie imionami stoją konkretni ludzie i działania. To laureaci plebiscytu „Bohater po sąsiedzku”. Mogą być dla ciebie inspiracją.

Przydatne linki:

Na zgłoszenia czekamy do 18 sierpnia 2014 r. Masz pytania? Dodatkowych informacji na temat REkreacji udziela Kinga Rabińska (krabinska@mediadizajn.pl).

Realizacja:


Comments