Viewing posts from June, 2019

Debiut szczecińskiego pisarza "Po okręgu", to książka po którą trzeba sięgnąć. Akcja kryminału została umieszczona w najbardziej znanych miejscach Szczecina.

→ read more

Startujemy z kolejnym naborem do konkursu mikrogranTY!Program kierowany do wszystkich kreatywnych liderów społecznych, którzy marzą o zrealizowaniu małych inicjatyw dla lokalnej szczecińskiej społeczności. Zgłaszający do projektu mają szanse otrzymać 2000 zł brutto, wsparcie organizacyjne, promocyjne i merytoryczne od zespołu INKU. To idealny start dla osób pragnących tworzyć Kulturalny Szczecin.

→ read more

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wyrazistych dziennikarzy w Polsce – Marcin Meller – powraca z nową książką. „Nietoperz i suszone cytryny” (Wydawnictwo W.A.B.) to zbiór felietonów o polityce, piłce nożnej i… mediach. Już 27 czerwca autor opowie o swojej najnowszej publikacji podczas spotkania z czytelnikami w salonie Empik Kaskada.

→ read more

Zapraszamy przedstawicieli III Sektora, artystów, animatorów kultury a także wszystkich zainteresowanych, na warsztaty "Skuteczna komunikacja w NGO". Szkolenie jest bezpłatne.

→ read more

Kolejna wyprawa przez muzykę, wyobraźnię i emocje. Nowa inspirująca przestrzeń w miejskiej dżungli..Na jeden długi weekend organizatorzy zaadoptują magiczny ogród oraz okazałe mury przedwojennej willi INKU Szczeciński Inkubator Kultury na potrzeby miejskiego festiwalu. W tegorocznej, nieco bardziej kameralnej edycji postarają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wybrednych festiwalowiczów .

→ read more

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” i Książnica Pomorska zapraszają na benefis Andrzeja Tomczaka – malarza, artysty, scenografa, poety, grafika, plakacisty, współtwórcy Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie.

→ read more

Już w sobotę 22.06.2019 rusza V Baltic Neopolis Festival organizowany przez Baltic Neopolis Orchestra, potrwa do 03.08.2019r.

→ read more

Czeka nas mnóstwo pozytywnej energii, świetna muzyka, wspólne warsztaty, rozmowy na ważne tematy oraz stoiska z rękodziełem i poradami: prawnymi, zdrowotnymi, wizerunkowymi.

→ read more

Jak motywować zespół? Nie jest to łatwa sztuka (co mogą potwierdzić doświadczeni liderzy), tym bardziej w organizacjach pozarządowych gdzie wciąż lwia część działań jest wykonywana wolontarystycznie. Co zrobić, aby zespół sprawnie działał i nie tracił zapału? Jak, jako lider zespołu, powinniśmy się zachowywać i na co zwracać uwagę? Na te pytania pomoże odpowiedzieć Pani Maja Wencierska z firmy Cognitivo.

→ read more

Celem projektu realizowanego przez Fundacja Antygrawitacja jest integracja środowisk nieprofesjonalnych grup cyrkowych, teatrów plenerowych, teatrów ognia i podobnych z obszaru Euroregionu Pomerania.

→ read more

Czwarta odsłona Festiwalu Tkaniny odbędzie się w tym roku w terminie 28.09 - 30.10.2019. Organizatorami są Stowarzyszenie Media Dizajn, INKU Szczeciński Inkubator Kultury oraz Aleksandra Gisges-Dalecka, kuratorka.

→ read more

Zapraszamy na rodzinny piknik pod nazwą "Chustonalia" organizowany przez Stowarzyszenie Pomorze Zachodnie w Chuście . Wydarzenie skierowane jest do rodziców i opiekunów zainteresowanych ideą chustowania, rodzicielstwa, bliskości oraz naturalnymi metodami pielęgnacji dzieci.

→ read more

Czerwcowa edycja festiwalu to kilkadziesiąt wydarzeń w różnych miejscach miasta dzięki multidyscyplinarnej formule: eventy o charakterze filmowym, muzycznym, warsztatowym a także propozycja dla najmłodszych, czyli SEFF MINI.

→ read more

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych i mieszkańców Szczecina oraz okolic na spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Panem doktorem Adamem Bodnarem.

→ read more

14 czerwca (w piątek) 2019 roku, o godzinie 17.30 w Sali Stefana Flukowskiego w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbędzie się niepowtarzalne spotkanie literackie.

→ read more

Szczeciński Budżet Obywatelski to sposób na zrealizowanie Twoich pomysłów na miasto! Masz pomysł na uatrakcyjnienie swojego osiedla? A może chcesz by zorganizowano na nim ciekawe wydarzenie, warsztaty, zajęcia dla dzieci? SBO jest właśnie dla Ciebie!

→ read more