Viewing posts from May, 2019

W ubiegłą niedzielę Jasne Błonia stały się gospodarzem Wielkiego Pikniku Pasji lokalnych NGO`sów,podczas którego szczecinianie oraz goście naszego miasta świętowaliy z nami wspólnie 18-te już urodziny spotkań organizacji pozarządowych „Pod Platanami”.

→ read more

Zapraszamy na czerwcowy pokaz filmowy w ramach Ciné Club Alliance Française przy współpracy z INKU Szczecińskim Inkubatorem Kultury, który odbędzie się 10 czerwca o godz. 18.00 w INKU, przy ul. Wojska Polskiego 90. Film francuskojęzyczny z polskimi napisami.

→ read more

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Półkolonie organizowane przez Full Fun są wypełnione po brzegi przygodami i dobrą zabawą. Przez cały tydzień: od poniedziałku do piątku, od świtu do wieczora, w słońce i deszcz organizatorzy wypełnią czas Twojego dziecka niezwykłymi atrakcjami, wśród nich: wycieczki za miasto, plażowanie, zwiedzanie czy warsztaty.

→ read more

Multimedialna opera dziecięca w formie wyprawy muzycznej na motywach baśni "Historia najmniej prawdopodobna" Hansa Christiana Andersena (od 7 lat).

→ read more

Prace prezentowane na wystawie powstały podczas zajęć w pracowni w grupach młodzież-dorośli.Autorami są osoby w różnym wieku oraz tworzące z bardzo różnych motywacji: dla rozwoju własnego, udoskonalając swoje umiejętności, podnosząc zawodowe kwalifikacje, rozwijając zainteresowania, a mam nadzieję że również pasję, a także przygotowując się do egzaminów wstępnych na studia czy liceum plastycznego.

→ read more

Tradycyjne czy nowoczesne metody leczenia? Kolejki do specjalistów? Ubezpieczenia zdrowotne czy odpłatne świadczenia? Zapraszamy na prelekcję o funkcjonowaniu systemu służby zdrowia oraz azjatyckiej tradycyjnej sztuce leczniczej m.in. w Japonii, Chinach, Indiach i Turcji.

→ read more

Nowo powstałe Centrum Seniora w Szczecinie wraz z Partnerami serdecznie zapraszają do ogrodu INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury 25 maja 2019 roku na wydarzenie pod nazwą „A w sercu ciągle maj”. Startujemy o godz. 16:00!

→ read more

Arteterapia Warsztaty Szczecin zaprasza na kolejne warsztaty muzyczno-plastyczne dla nauczycieli, pedagogów, animatorów oraz twórczych rodziców.

→ read more

Dzień Mamy i Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy na specjalnie wydanie warsztatów- Sensoplastyka dla SensoMamy i SensoSmyka od 6 miesiąca życia.

→ read more

Największa impreza urodzinowa organizacji pozarządowych, 150 wystawców, atrakcje dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne – to wszystko już w najbliższą niedzielę POD PLATANAMI w samym centrum miasta.

→ read more

MAJOWY NIEPOWTARZALNY JUBILEUSZ POETKI czyli 90-lecie urodzin Heleny Pilarskiej. 23 maja 2019 r., o godz. 17.30 odbędzie się w sali multimedialnej w Pałacu Młodzieży, przy Al. Piastów 7 w Szczecinie,  59. wieczór W PAŁACU literacko pn. Jubileusz 90-lecia  nie  tylko poetycki… Heleny Pilarskiej z promocją Jej nowego tomu wierszy pt. Zapisać choćby na skrawku papieru…

→ read more

Z okazji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych zapraszamy Państwa do INKU na bezpłatne szkolenie dotyczące kierowania zespołem. Warsztaty skierowane są do przedstawicieli organizacji pozarządowych, artystów, animatorów kultury, aktywistów społeczności lokalnych i początkujących społeczników.

→ read more

Szukasz solidnej dawki wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej? Chcesz dowiedzieć się, jak działają lokalni przedsiębiorcy Przyjdź na bezpłatne spotkanie!

→ read more

Questing to „nauka przez zabawę”, podczas której w przystępny sposób można przekazać wiedzę w myśl konfucjańskiej zasady „Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem”.

→ read more

Halka Stanisława Moniuszki - nasz narodowy skarb - zabrzmi w koncertowej wersji w dwusetną rocznicę urodzin autora. Będzie to jej pierwsza, dwuaktowa odsłona napisana dla teatru w Wilnie i wystawiona w 1846 roku, odznaczająca się zwartą konstrukcją i potoczystą narracją.

→ read more

Przegląd jest adresowany do twórców zrzeszonych i niezrzeszonych. Przegląd ma charakter otwarty, bez wymagań tematycznych. Warunkiem uczestnictwa w przeglądzie jest nadesłanie 1 literackiej impresji filmowej.

→ read more

„Europejski Tydzień Młodzieży: Demokracja i ja” organizowany przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin odbędzie się w dniach 9-11 maja w Szczecinie. Aktywna młodzież Pomorza Zachodniego włączy się w wydarzenia, których motywem przewodnim będą obchody 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

→ read more

21 maja 2019 (wtorek) po raz drugi w Szczecinie organizujemy Dzień Darmowego Komiksu. Podczas D2K odbędzie się premiera drugiego numeru zina "Cemęt” oraz komiksu „Lis pospolity”, spotkanie ze Szczepanem Atroszką i Błażejem Milewskim, warsztaty komiksowe,minigiełda komiksów. „Cemęt” oczywiście otrzyma bezpłatnie każdy zainteresowany.

→ read more

Droga Artysty i spotkania Twórczego Grona nie jest przeznaczona wyłącznie dla ludzi sztuki, ponieważ Twórcze Życie ma wiele odsłon.

→ read more

Zapraszamy do INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury na unikatowe warsztaty praktycznych umiejętności "Gabinet Stolarski czyli metamorfoza z młotkiem w ręku”.

→ read more