Viewing posts from March, 2019

Twórcze miasto czyli fabryka muzyki i sztuki - zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z opiekunem to kolejna odsłona autorskich zajęć artystycznych organizowanych przez Sztuka na zdrowie oraz Arte inspiracje Pracownia projekt Monika Kisielewicz. Tym razem miasto, jego odgłosy, tajemnice i przestrzeń będą podmiotem  twórczych poszukiwań.

→ read more

Dnia 13 kwietnia 2019 r ulice Szczecina opanują Organizacje Pożytku Publicznego. Zapraszamy do wiosennego, kolorowego korowodu przedstawicieli wszystkich lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego w ramach Kampanii  „Przekaż 1% szczecińskim organizacjom”

→ read more

Od 3 kwietnia 2019 r. rozpoczyna się niesamowita podróż po kanonach światowego kina wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Kwiecień przeniesie nas w lata 60-te XX wieku, a podczas cośrodowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne produkcje, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

→ read more

INKU Szczeciński Inkubator Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej, która odbędzie się 8 kwietnia 2019 roku i została przygotowana przez członków Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury pt. „COŚ CO NĘCI”.

→ read more

Zapraszamy na kolejne spotkanie Szczecińskiego Klubu Śmiechu.

→ read more

W maju 2019 po raz drugi w Szczecinie Pop-Art organizuje Dzień Darmowego Komiksu. Z tej okazji ogłasza nabór komiksów do drugiego numeru zina „Cemęt”. Tematem tegorocznego wydania będą “Baśnie i pałace”. Popuśćcie wodze wyobraźni! UWAGA! ZMIANA TERMINU! Na Wasze prace organizatorzy czekają do 8 kwietnia!

→ read more

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty teatralne, których program jest skierowany dla osób w wieku od 12 do 16 lat.🎭🎭🎭 Podczas 5 spotkań uczestnicy zapoznają się z technikami i warsztatem aktorski.🗣🗣 Finałem zakończonych warsztatów, będzie pokaz warsztatowy. ✋🤚Zajęcia poprowadzi Laura Foremska - studentka poznańskiego kulturoznawstwa, przebywająca obecnie na urlopie dziekańskim w Szczecinie.👩‍🎓Obecnie także studentka podyplomowej arteterapii na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.✍✍

→ read more

Wiosna sama się nie zrobi, najpierw musisz coś poczuć. Może nowe brzmienie? Nowe idzie od stolicy, ale tym razem ze Wschodu. Dwa składy z Warszawy Zwidy oraz daysdaysdays organizują krótkie tournée wzdłuż Zachodniej i Północnej części Polski – Wrocław, Szczecin, Gdańsk. W Szczecinie zagrają w sobotę, 23 marca, w Laboratorium Muzycznym Jambar, przy ul. Kolumba 5. Nie przegap okazji do posłuchania ich piosenek i brzmienia. Przyjdź na koncert.

→ read more

Tegoroczny, już XXV Wielki Przegląd Małych Form Teatralnych odbędzie się 17 kwietnia 2019 r. w Teatrze Współczesnym. Tematem jubileuszowego przeglądu, z którym zmierzą się uczestnicy, jest cytat zaczerpnięty z ballady Lilije A. Mickiewicza: „Zbrodnia to niesłychana”.

→ read more

Koncert w Teatrze! Ratujemy Pierwszy Dzień Wiosny! Po pierwszej, udanej kooperacji NOISE W TEATRZE niezależnego kolektywu P1 (aka Pierwszy Raz), Fundacji Upside Art i Teatru Współczesnego w Szczecinie zapraszamy na podejście drugie! Tym razem mocniejsze brzmienie zapewnią dźwięki obu zespołów We Watch Clouds z Warszawy oraz Molière ze Szczecina.

→ read more

Modern Thinking to nazwa stowarzyszenia i jednocześnie jego cyklu comiesięcznych spotkań o tematyce na pograniczu psychologii, filozofii i kultury współczesnej. Ideą stowarzyszenia jest nagłaśnianie myśli wartych rozpowszechniania.

→ read more

Jak co roku przedstawiciele sektora pozarządowego spotkają się POD PLATANAMI. To już osiemnasta odsłona wydarzenia, dlatego już dzisiaj warto zarezerwować czas i stać się częścią Wielkiego Pikniku Pasji.

→ read more

Zapraszamy mieszkańców Szczecina 24 marca w godzinach 12.00 - 16.00 do Centrum Handlowego Galaxy, aby aktywnie spędzić popołudnie. W planie występy, konkursy, prezentacje lokalnych organizacji pozarządowych. Każdy jest mile widziany. Zapraszamy na Kto? NGO! – poznaj szczecińskie organizacje mini piknik pasji pod dachem.

→ read more

„Rodzanice” (Prószyński Media) to już dziesiąta część sagi kryminalnej o Lipowie autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Autorka wzbogaca historię o nowe postaci i ponownie konstruuje misterną intrygę, z łatwością wplatając sceny obyczajowe w wątki kryminalne. Już 23 marca fani pisarki będą mieli okazję porozmawiać z nią o jej powieściach podczas spotkania autorskiego w salonie Empik Kaskada w Szczecinie.

→ read more

Pasja, radość, muzyka i sztuka czyli ARTETERAPIA WARSZTATY SZCZECIN. Już w najbliższą sobotę 23 marca od godziny 16:00 organizatorzy zapraszają młodych artystów do INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury na kolejne warsztaty dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z opiekunem. Tym razem temat zajęć "BOTANIKUM" będzie idealnym początkiem wiosny. Wstęp: 45 zł Zapisy pod adresem mailowym: ARTETERAPIASZCZECIN@GMAIL.COM

Facebook, Fundacja TechSoup i Fundacja Netcamp zapraszają organizacje pozarządowe i osoby tworzące projekty społeczne na trzecie szkolenie w ramach Akademii Dobrej Komunikacji! Tym razem pokażą jak prowadzić płatne kampanie reklamowe oraz tworzyć angażujące treści w mediach społecznościowych.

→ read more

INKU Szczeciński Inkubator Kultury serdecznie zaprasza na spektakl pt. „Na ławeczce” przygotowany przez  Teatrzyk Satyryczny Raz Dwa Trzy działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szczecinie.

→ read more

Zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku 2-5 lat to wspaniała okazja do wprowadzenia malucha w świat muzyki i sztuki!

→ read more

Szczecińska Sensoplastyka tu dzieci robią wszystko co podpowie im wyobraźnia!

→ read more

W ostatni weekend zimy, tuż przed nadejściem wiosny, zapraszamy na prawdziwą teatralną ucztę dla zmysłów i intelektu. Bilety na „Fanny i Alexander” Ingmara Bergmana w reżyserii Justyny Celedy w specjalnej, wiosennej cenie - tylko 25 zł!

→ read more