Viewing posts from August, 2018

Wielkimi krokami zbliżają się 7 urodziny Szczecińskiego Inkubatora Kultury,które obchodzimy już 1 września !Z tej okazji przygotowaliśmy akcję "Wyślij pocztówkę do Inkubatora czyli Słowo dla INKU" .

→ read more

Już w ten piątek serdecznie zapraszamy  Was do ogrodu INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury 31 sierpnia 2018 roku na wydarzenie pod nazwą „2. Środek lata w środku miasta”. Startujemy o godz. 17:00! 

→ read more

Stowarzyszenie Mali Wielcy poszukuje wolontariuszy do projektu "Mali mogą Więcej''. Jeśli jesteś pozytywnie zakręconą osobą, która chce się rozwijać i lubi towarzystwo dzieci - to projekt właśnie dla Ciebie!

→ read more

Wyjątkowa okoliczność, miejsce i muzyka. 1 września 2018 r o 20.00 na dachu Centrum Dialogu Przełomy, w swoistym hołdzie złożonym uczestnikom szczecińskich strajków Sierpnia’80 zabrzmią znane i uwielbiane nie tylko przez kinomanów kompozycje. „Sierpniowe przełomy”, to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową, której przewodnikami będą: Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie oraz Tomasz Raczek – znany krytyk filmowy. 

→ read more

Jesienna  odsłona cyklu Wieczorów Filmu Europejskiego z OFFicyną zabierze nas w niesamowity świat włoskiego dokumentu i performance z bogatych zbiorów Fuorinorma.

→ read more

Najpiękniejsze podwórka, najładniejsze przedogródki, urocze skrawki zieleni – wszystkie te roślinne oazy w centrum Szczecina przypomni ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Już 1 września będzie można wybrać się na spacer ich szlakiem. 

→ read more

Serdecznie zapraszamy Państwa na XXI Dni Kultury Ukraińskiej które odbędą się w Szczecinie w dniach 31.08 - 02.09. Wydarzenie będzie odbywać się w Teatrze Lalek „PLECIUGA” oraz Zamku Książąt Pomorskich.

→ read more

Drodzy mieszkańcy Szczecina i okolic, zainteresowani realizacją wspólnych przedsięwzięć na styku nauki, biznesu, samorządu oraz NGO! Zapraszamy 24 sierpnia w piątek na drugie w tym roku, XI Szczecińskie TechOgnisko – wydarzenie, na którym po raz kolejny poszukamy pomysłów na ciekawe wspólne inicjatywy!

→ read more

Serdecznie zapraszamy Was do ogrodu INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury 31 sierpnia 2018 roku na wydarzenie pod nazwą „2. Środek lata w środku miasta”. Startujemy o godz. 17:00! 

→ read more

Ruszamy ponownie! 20 sierpnia rusza III nabór na mikrogranTY 2018! Czekamy na Wasze pomysły na małe projekty.

→ read more

Stowarzyszenie Alliance Française w Szczecinie i Szczeciński Inkubator Kultury serdecznie zapraszają Państwa do udziału w  pokazie filmowym w ramach Cine Club Alliance Francaise. We wrześniu pragniemy pokazać Państwu obraz pt. „À peine j'ouvre les yeux”. Projekcja filmu odbędzie się 3 września 2018 roku o godz. 18.00, tradycyjnie w INKU przy al. Wojska Polskiego 90. Film w wersji francuskiej z polskimi napisami. Wstęp wolny.

→ read more

W piątek 24. sierpnia na rogu Jagiellońskiej i Śląskiej odbędzie się wyjątkowe, charytatywne wydarzenie mające na celu zwrócić uwagę na czystość powietrza w naszym mieście. Projekt „Antysmog w Doniczce – Wielka szczecińska wymiana roślin oczyszczających powietrze” to sąsiedzka, darmowa wymiana roślin doniczkowych o właściwościach oczyszczających powietrze, a także nauka ich hodowli, pielęgnacji oraz rozsadzania i przesadzania. 

→ read more

Młodzi artyści zjadą do Świnoujścia. Już w najbliższy czwartek ruszy tam 48. Festiwal Fama. Na kilkunastu scenach odbędzie się 70 wydarzeń artystycznych, towarzyszących i specjalnych. 

→ read more

Hintersee to malownicze i na pozór spokojne miasteczko, do którego przeprowadza się małżeństwo ze Szczecina z rodziną. Nikt się nie spodziewa, że ich obecność da początek tragedii. „Tajemnica Hintersee” (Wydawnictwo Sol) to debiut literacki Zbigniewa Pankiewicza. Szczeciński dziennikarz opowie o kulisach powstawania książki podczas spotkania autorskiego w salonie Empik Kaskada już 23 sierpnia.

→ read more

Refugees Szczecin wraz z INKU Szczecińskim Inkubatorem Kultury zapraszają do wzięcia udziału w zbiórce artykułów szkolnych na rzecz dzieci mieszkających w ośrodku dla cudzoziemców w Grupie k. Grudziądza. Zbiórka rozpocznie się 13 sierpnia i potrwa do poniedziałku 27 sierpnia.

→ read more

Dzień (na) Wojska Polskiego 15 sierpnia świętuje najdłuższa w Szczecinie ulica — aleja Wojska Polskiego! W tym dniu warto wybrać się na jednodniową wystawę złożoną ze wspomnień mieszkańców o alei, a później wziąć udział w grze śród-miejskiej i kameralnym koncercie przy dawnym Kinie Kosmos.

→ read more

Szczecin European Film Festival 13 - 17.06.18 & 24 - 29.10.18 Główną częścią festiwalu jest europejski i polski konkurs filmów dokumentalnych. Tu kwalifikują się pozycje najnowsze – zrealizowane najpóźniej w roku poprzedzającym edycję festiwalu. W ten sposób do widzów trafia przekrojowy obraz współczesnej europejskiej sztuki dokumentu. Komisja Programowa poszukuje przede wszystkim utworów nastawionych na badanie granic filmowych pod względem formalnym lub/i tematycznym. Istotne są również produkcje reprezentujące tradycyjną sztukę dokumentu. Twórcze napięcie między tradycją i awangardą to ważna cecha konkursu.

→ read more

Projekt ten skierowany jest do kobiet, ale nie tylko, również do mężczyzn, którzy chcieliby bardziej zrozumieć kobiety, popatrzeć na nie ich oczami, zafascynować się kobietą.

→ read more

Jakie są, a jakie mogłyby być szczecińskie place zabaw? Czy spełniają oczekiwania dzieci i ich opiekunów? Jak korzystają z nich najmłodsi i dorośli? Na te pytania odpowiedzi będzie szukać Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” i ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, które w sierpniu pod lupę biorą place zabaw.

→ read more

Książka z morskimi opowieściami autorstwa Katarzyny Wolnik-Sayny przenosi czytelnika do świata, w którym niepodzielnie panują wilki morskie. „Przez morze bez kapci” (Wydawnictwo Sol), to zbiór jedenastu reportaży, których bohaterami są m.in. żeglarz Radek Kowalczyk, słynny kajakarz i podróżnik Aleksander Doba czy autor szantowego przeboju „Gdzie ta keja” – Jerzy Porębski. Już 9 sierpnia, autorka zabierze publiczność w rejs pełen emocji i wspomnień podczas spotkania w salonie Empik Kaskada.

→ read more