Viewing posts from July, 2017

Czerwcowa odsłona Szczecin European Film Festival ‘17 już za nami. Dziękujemy, że wspólnie z Wami mogliśmy przeżyć te wspaniałe chwile! Poniżej przypominamy laureatów konkursów TELEFON ART, POP SEFF i Zachodniopomorskie Shorty, którzy wyłonieni zostali przez publiczność przy wsparciu głosów Jury.

→ read more

Zapraszamy dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych do udziału w "Latobraniu kultury - warsztatach artystycznych", które będą się odbywały w drugim miesiącu wakacji w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Czekają na was drony, graficzne warsztaty, fikanie z FiKą, ognisko i wiele innych rozmaitości.

→ read more

Zapraszamy na spotkanie z Przemysławem Ignaszewskim, który będzie się dzielić swoimi doświadczeniami jak biegając pokonać dużą nadwagę, a przy tym przejść na dietę roślinną. "Vegenerata sposób na zdrowie. Biegaj, gotuj, chudnij" (wyd. Burda) to motywująca opowieść o zmianie własnych przyzwyczajeń i satysfakcji jaką daje osiągniecie zamierzonych efektów. Autor spotka się z czytelnikami 5 sierpnia w szczecińskim salonie Empik Kaskada.

→ read more

W piątek 28 lipca o godzinie 18:30 w Kinie Pałacowym w INKU (al. Wojska Polskiego 90) odbędzie się szczecińska premiera obiegającego wiele festiwali filmowych dokumentu filmu Piotra Stasika "21 x Nowy Jork".

→ read more

W piątek 28 lipca o godzinie 20:00 w Kinie Pałacowym w INKU (al. Wojska Polskiego 90) odbędzie się pokaz nagradzanego, choć wstrząsającego filmu dokumentalnego "OSTATNI W ALEPPO".

→ read more

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza 1 sierpnia 2017 o godzinie 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na wernisaż obrazów Roberta Nawe.

→ read more

Akcja Poczekalnia-Poczytalnia. Czekając, czytajmy! Jubileusz 100. lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich stał się okazjeą nie tylko do podsumowań działalności tej organizacji, ale także wdrażania inicjatyw realizujących jedno z podstawowych statutowych zadań: „dążenie do zachowania piśmiennictwa dla kultury narodowej i rozwoju czytelnictwa”.

→ read more

Przed nami kolejny nabór do programu mikrogranTY. Sfinansujemy Wasze pomysły na realizację małych inicjatyw oddolnych. Zapraszamy do udziału NGO, a także grupy nieformalne! Zgłoś się już dzisiaj!

→ read more

Kochasz muzykę klasyczną? Nie wiesz co zrobić w piątek wieczór 28 lipca? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, w ten dzień wieczorem w Polskim Radiu Szczecin, w Studiu Koncertowym S-1, odbędzie się wyjątkowy koncert o godzinie 19. W trakcie programu zabrzmi dla Was fortepian japońskiej artystki Ingrid Fujiko Hemming oraz smyczki Baltic Neopolis Orchestry pod batutą Mario Košika. W trakcie niego usłyszymy m.in. Koncert fortepianowy Chopina. Wydarzenie zostało przeniesione do Radia z Trafostacji Sztuki. Wstęp wolny.

→ read more

Polska Press Grupa Szczecin i Urząd Marszałkowski zapraszają do konkursu. Ekonomia Społeczna - rozszyfruj tę definicję i przedstaw ją przy pomocy hasła i logo wspomagającego kampanię informacyjną Urzędu Marszałkowskiego. Stań się częścią dużego projektu regionalnego, przyczyń się do zwiększenia spójności społecznej i zdobądź cenne nagrody!

→ read more

Najpopularniejszy utwór Vivaldiego wykona Baltic Neopolis Orchestra i Vasko Vassilev, skrzypek o międzynarodowej sławie, w sobotę, 29 lipca w Trafostacji Sztuki. Będzie to specjalny koncert w ramach Baltic Neopolis Festival, dedykowany pracownikom Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście.

→ read more

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na czwarte, ostatnie już spotkanie z cyklu „Portrety RZECZYwiste”. Tym razem wybierzemy się na „Spacer po Szczecinie wieczorkową porą” – z Tomaszem Wieczorkiem.

→ read more

„Wodowanie Statków Poezji” to projekt Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, który ma charakter happeningu. Przesłaniem tego wydarzenia artystycznego jest promocja polskiej poezji marynistycznej ze szczególnym uwzględnieniem twórców Pomorza Zachodniego.

→ read more

Serdecznie zapraszamy na  prezentację porezydencyjną Nie jesteśmy stąd / We are not from here, która odbędzie się 15 lipca, o godz. 19:00 w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury. 

→ read more

Serdecznie zapraszamy Was na bezpłatne warsztaty, które poprowadzi wspaniała Justyna Werbel. Artystka, która przebywa na rezydencji artystycznej w naszej siedzibie.  

→ read more

Wakacje to dla dzieci czas przede wszystkim odpoczynku od nauki w ciemnych klasach, ale zespół INKU przygotował warsztaty, które nie tylko będą okazją do zabawy, ale również zetkną się z nauką, której nie znają. SUMMER MINDBLOOMING to możliwość na spędzenie ciekawie czasu wśród rówieśników, poznając świat biologii oraz historii sztuki.

→ read more

W wakacje zapraszamy do Kina Pałacowego w  INKU na przedpremierowy pokaz filmu: "Kedi - sekretne życie kotów". Jest to przebój amerykańskich kin, który zachwyca publiczność i krytyków. 

→ read more

"Wymyśliłam Cię”, "Odpływają kawiarenki” m.in. z tymi przebojami Ireny Jarockiej zmierzą się uczestnicy II Zjazdu Młodych Gwiazd. Młodzi śpiewają Jarocką - Szczecin 2017 (7-9 lipca). Będzie autorska płyta z zeszłoroczną zwyciężczynią festiwalu. Sobotnie, obie części wydarzenia będą transmitowane na żywo w TVP Rozrywka. A w niedzielę koncert na Różance.

→ read more

Stowarzyszenie FGT KONTUR zaprasza na kontynuacje środowych spotkanie zatytułowanych „Portrety RZECZYwiste”. Po spotkaniu z Wiesławą Piećko nadejdzie czas na odrobinę egzotyki i metafizyki. Kolejna środa, 12 lipca 2017, to czas na spotkanie z Elżbietą Chojnowską-Mettanandą. Zapraszamy do ProMediów o godzinie 18:00.

→ read more

Papierowa Rewolucja staje naprzeciw marnowaniu makulatury nadającej się do recyklingu. Wprowadzają w szkołach prostą zasadę - zeszyt za zeszyt - oznacza to, że uczniowie po zakończeniu roku szkolnego przekażą nagromadzoną makulaturę, dzięki której sprzedaży zostaną zakupione wyprawki dla potrzebujących uczniów.

→ read more