Viewing posts from May, 2017

Ciné Club Alliance Française w INKU to cykl bezpłatnych projekcji wybranych dzieł kina francuskiego. Jeśli lubisz dobre kino, a zwłaszcza kino francuskie, to w takim razie nie może Cię zabraknąć na tym pokazie filmowym! 

→ read more

Pobite gary, czyli przegląd szkolnych zespołów muzycznych powstał z myślą o uzdolnionej młodzieży. Instytut Rocka oraz Stowarzyszenie Dzieje się zaprasza do wspólnego grania.

→ read more

Najważniejsze wydarzenie artystyczne Szczecińskiej Wiosny Poezji czyli Plenerowe Spotkanie Artystyczne w Ogrodzie RÓŻANKA w Szczecinie pn. „Nuty i strofy na różanej pięciolinii” już 4 czerwca. 

→ read more

Program Społecznik  to inicjatywa, która wspiera ludzi z pomysłami, chętnych do działania i rozwijania lokalnej społeczności. W ramach Programu można wnioskować o 3 tyś. zł na działania związane z integracją społeczności lokalnej.

→ read more

W dniach 28-30 maja województwo zachodniopomorskie ugości w Szczecinie uczestników XV Forum Parlamentów Południowego Bałtyku. Z tej okazji Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego w imieniu naszego regionu zorganizuje spotkanie ,,Młodzież ma głos” dla młodych przedstawicieli regionów partnerskich.

→ read more

Fundacja Wspierania Mowy i Komunikacji HALO zaprasza na zajęcia dla dzieci z problemami w komunikacji (jąkanie, mutyzm wybiórczy, lękliwość, chorobliwa nieśmiałość). Już od 24 maja w siedzibie INKU!

→ read more

Ruszamy ponownie, wiosennie i w oczekiwaniu na Wasze pomysły na realizację małych inicjatyw oddolnych. INKU Szczeciński Inkubator Kultury ogłasza kolejny nabór do programu mikrogranTY.  Kolejny raz pomożemy Wam sfinansować i zrealizować jeden z nich.

→ read more

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło kolejny nabór do programu Staże w instytucjach kultury – edycja letnia 2017. Jest to bardzo cenna inicjatywa, do której regularnie zgłaszamy naszą ofertę. Jeżeli jesteś studentką (-em) lub absolwentką (-em), może nasza oferta stażu jest właśnie dla Ciebie?

→ read more

Już po raz drugi w naszej siedzibie możemy gościć fantastyczne prace studentów z I Pracowni Malarstwa i Rysunku Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy was na wystawę ciało-medium, którą możemy zobaczyć do 6 czerwca w INKU.

→ read more

Choć od pierwszego dnia wiosny minęło już "trochę" czasu, my wciąż wyglądamy tęsknie przez okna, wyłapujemy każdy promień słońca i wspominamy zapach rozgrzanej ziemi. Wiosna w tym roku ma opory przed dzieleniem się z nami temperaturą wyższą niż 13 stopni. Postanowiliśmy wyjść jej naprzeciw i zachęcić wszystkich do  wspólnego spotkania.

→ read more

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin oraz Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na debatę „Migracje – szansa czy zagrożenie dla Polski i Unii Europejskiej?” Masowe wędrówki ludności to stały element historii Starego Kontynentu, jednak w ostatnich latach skala migracji obywateli państw trzecich do Europy znacznie wzrosła. Kryzys migracyjny to tylko jedno z wyzwań, któremu współczesna Europa musi sprostać.

→ read more

Olszowy i Poniatowski, choć nie współpracowali ze sobą wcześniej, oboje włączają różne media do swoich realizacji i wykorzystują przy tym elementy oraz narracje dosłownie zaczerpnięte z życia codziennego — skrótowość i poczucie humoru podszyte ironią, dwuznaczność i zmienne sytuacji uznawanych za oczywiste.

→ read more

Wojewódzkie Spotkania ze Sztuką Słowa ~ Wiara ~  Nadzieja ~  Miłość ~ to konkurs recytatorski o dwunastoletniej już tradycji, posiadający wielu sympatyków obecnych na kolejnych jego edycjach.

→ read more

Bastard Disco podbijają stacje radiowe, łamy czasopism i blogosferę. Zagrają też na tegorocznym OFF Festivalu. Ale wcześnie wystąpią w Domku Grabarza w ramach cyklu Tego Słucham, wraz z nadzieją warszawskiej sceny niezależnej, zespołem bezgwiezdnie. Koncert już w sobotę 13 maja.

→ read more

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się 20 maja także w naszej willi, Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki współtworzy performance ruchowy „Ciało w ruchu!” w wykonaniu grupy tanecznej pod kierunkiem Barbary Tereszko.

→ read more

W tym roku Europejska Noc Muzeów w Szczecinie odbędzie się 20 maja, a my ponownie będziemy współtworzyć to wydarzenie. Zapraszamy was na wieczór pełen kulturalnych doznań. 

→ read more

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie zaprasza na kolejne „Spotkanie przy komINKU”. Gościem będą muzycy z zespołu Blue Bossa.

→ read more