Oglądasz wpisy z marca, 2017

Ciné Club Alliance Française w INKU to cykl bezpłatnych projekcji wybranych dzieł kina francuskiego. Jeśli lubisz dobre kino, a zwłaszcza kino francuskie, to w takim razie nie może Cię zabraknąć na tym pokazie filmowym! 

→ czytaj więcej

Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza na seanse w ramach najnowszego filmowego cyklu – Helios OFFy, pierwszego przewodnika po kinowym podziemiu. Seanse inaugurujące projekt odbędą się 5 kwietnia o godzinie 18:00 we wszystkich kinach Helios w Polsce, za bilet Widzowie zapłacą tylko 15 złotych.

→ czytaj więcej

Wystawa prezentuje najlepsze duńskie projekty architektoniczne ostatnich lat, stworzone z dbałością o środowisko i dobre samopoczucie mieszkańców.

→ czytaj więcej

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie przystępuje do realizacji nowej inicjatywy pod nazwą Zamkowe Forum Kultury - cyklu spotkań w gronie ekspertów z udziałem publiczności.

→ czytaj więcej

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie zaprasza na „Spotkanie przy komINKU”. Gościem spotkania będzie Włodzimierz Piątek. Zapraszamy wszystkich, których interesują nie tylko kulisy zawodu fotoreportera, autora zdjęć utrwalających ważne wydarzenia historyczne, ale także autora fotogramów o tematyce społecznej, przyrodniczej i artystycznej.

→ czytaj więcej

Sensoplatyka ® to wielokolorowy, zapachowy, polisensoryczny obszar możliwości, źródło nieskończonych pomysłów i świetnej zabawy!

→ czytaj więcej

Rozpoczęła się 2 edycja projektu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. z Koszalina, Fundacji Inicjatyw Społeczno - Gospodarczych KOMES ze Szczecina i Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego pn. „MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA - Małe Inicjatywy Lokalne edycja 2”.

→ czytaj więcej

Podczas spotkania przedstawione zostaną różne elementy systemu zabezpieczania opieki nad niesamodzielnymi osobami starszymi w krajach skandynawskich oraz w Polsce. W trakcie Konferencji będzie można zapoznać się z ofertą firm, które zaprezentują różne rozwiązania w zakresie wspomagania opieki nad osobami starszymi.

→ czytaj więcej

Baltic Neopolis Quartet rozpoczyna w piątek tournée po Azji. Kwartet zagra łącznie jedenaście koncertów w Chinach i w Japonii. Podczas występów w Japonii szczecińskiemu zespołowi towarzyszyć będzie Vasko Vassilev, koncertmistrz Covent Garden Opera House w Londynie oraz światowej sławy pianistka Ingrid Fujiko Hemming. Partnerem trasy koncertowej BNQ po Dalekim Wschodzie jest Instytut Adama Mickiewicza.

→ czytaj więcej

Kino Pałacowe INKU to projekt skierowany do osób spragnionych repertuaru studyjnego niespotykanego w żadnym innym szczecińskim kinie. Serdecznie zapraszamy! 

→ czytaj więcej

Jeżeli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej, grupy nieformalnej lub animatorem działającym w obszarze kultury, który poszukuje inspiracji do dalszych działań, chce nawiązać nowe kontakty i rozszerzyć swoje horyzonty mamy dla Ciebie doskonałą propozycję. Od 2014 roku umożliwiamy aktywnym przedstawicielom trzeciego sektora udział w trzech wizytach studyjnych rocznie. Wizytowaliśmy już organizacje i instytucje w Berlinie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Sejnach oraz w Gdańsku, do którego chcemy pojechać raz jeszcze.

→ czytaj więcej

Już w czerwcu teren szczecińskich Jasnych Błoni przemieni się w prawdziwie aktywne miasto – Pozarządowo! W jego granicach zamieszkają pełne pasji i energii do działania szczecińskie organizacje pozarządowe, które na co dzień zmieniają rzeczywistość wokół nas. Podzielmy się swoją energią i radością działania z mieszkańcami Szczecina – zbudujmy wspólnie POZARZĄDOWO!

→ czytaj więcej

Odliczamy dni do rozpoczęcia kolejnej edycji Dni Skandynawskich. W czwartek 30 marca rozpocznie się 4 dniowy maraton pełen interesujących wydarzeń  skierowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jakich zatem atrakcji można się spodziewać?

→ czytaj więcej

W ramach tegorocznych Dni Skandynawskich przygotowaliśmy dla waszych pociech niezwykle twórcze warsztaty. SCANDIKIDS ROOM to nasza propozycja dla dzieci i ich rodziców, aby wspólnie pomalować meble w skandynawskie wzory. 

→ czytaj więcej

Twórcy cyklu spacerów po Szczecinie Free Walking Tour, czyli Wondertours wspólnie z INKU Szczecińskim Inkubatorem Kultury  zapraszają na spotkanie, które jest poszerzeniem ich dotychczasowej działalności krajoznawczej. 

→ czytaj więcej

Zapraszamy na spotkanie z programem Watch it! dotyczące tworzenia kampanii społecznych i korzystania z mechanizmu darmowego czasu antenowego w mediach publicznych. 

→ czytaj więcej

Szczecińska Grupa Improwizacyjna "Pod Pretekstem" gra improwizowane formy teatralne, o losach postaci, które grają zadecydować możesz właśnie Ty! Wystarczy jedno słowo - sugestia, która stanie się inspiracją dla całego przedstawienia. Sam wybierz bohaterów, których zagrają, sytuacje oraz miejsca, w których się znajdą! Każdy ich występ jest niepowtarzalny, tak jak Twoje pomysły!

→ czytaj więcej

Tym razem w Kinie Pałacowym w INKU zostanie zaprezentowany dramat, który ukaże nam historię pełną tajemnic. To jedyny taki pokaz filmowy w naszym mieście, dlatego obecność obowiązkowa!

→ czytaj więcej

Przed nami kolejna edycja Dni Skandynawskich, pełna wydarzeń biznesowych, kulturalnych oraz sportowo-rodzinnych. To jedyne tego typu międzynarodowe wydarzenie, służące rozwojowi współpracy polsko-skandynawskiej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 30 marca – 2 kwietnia.

→ czytaj więcej

"Moonlight" w INKU. Produkcja ta została nagrodzona najważniejszym Oscarem 2017 w kategorii Najlepszy Film, jak również dwoma innymi w kategoriach: Aktor Drugoplanowy oraz Scenariusz Adaptowany. 

→ czytaj więcej