Viewing posts from September, 2016

Tym razem "Spotkanie przy komINKU" w sportowej odsłonie. W naszej willi będziemy gościć dziennikarza sportowego Polskiego Radia Szczecin Artura Dyczewskiego oraz paraolimpczyka Michała Gadowskiego.

→ read more

W październiku w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury odbedą się warsztaty ulicznego dokumentalizmu komórkowego "MIASTA W KOMIE" z Cezarym Ciszewskim. Udział jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Warto się pospieszyć! 

→ read more

Juz jutro w Książnicy III odsłona Galerii Jednego Wiersza: Słuchając Bacha Andrzeja Dzierżanowskiego w 60. rocznicę ogłoszenia manifestu grupy poetyckiej "Metafora". Tego samego dnia prezentacja wznowionego tomu poezji Józefa Bursewicza Kroki we mgle. 

→ read more

Mijająca 23 września 40 rocznica powstania Komitetu Obrony Robotników jest dobrą okazją, aby porozmawiać z bohaterami tamtych czasów. Z tej okazji zapraszamy was na nocy cykl „Spotkań przy komINKU”.

→ read more

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków,  zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając  zainteresowanie milionów ludzi w  47 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach.Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem  każdego z nas – takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków, obchodzonego corocznie 26 września. 

→ read more

Przed nami kolejna dawka informacji przygotowana przez Magdalenę Pieczyńską z Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Polecamy przeczytać zestawienie o nowych konkursach i naborach. 

→ read more

Lublin to twór pograniczny, miasto istniejące w połowie. Albo inaczej – nowe miasto naniesione na fundamenty starego. Niby tak jest wszędzie, niby stąpamy po kościach historii, ale w Lublinie jest to bardziej odczuwalne.

→ read more

Pisz dla teatru! Poszukiwani blogerzy i recenzenci! Teatr Współczesny w Szczecinie zaprasza młodzież i dorosłych od 15 do 25 roku życia do współpracy, ale wspólnie stworzyć redakcje blogu. 

→ read more

Zgłoś swój projekt z zakresu animacji kultury budujący współpracę międzypokoleniową, przyjedź do Lublina i podziel się dobrymi praktykami z animatorami kultury z całej Polski! W naborze warto wziąć udział również dlatego, że opisy wybranych projektów ukażą się w publikacji w serii "Edukacja+Animacja". Warto! 

→ read more

Przed nami kolejny weekend promujący książkę, której głównym tematem są morskie opowieści. Razem z Bogusławem Janiczakiem posłuchamy szumu mórz i oceanów, a także zobaczymy świat widziany oczami marynarza i kapitana. 

→ read more

Stowarzyszenie Instytut Zachodni z Poznania zaprasza do udziału w konkursie fundacje i stowarzyszenie, w tym OSP, a także domy kultury i biblioteki z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców. 

→ read more

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na koncert w ramach cyklu Jazz na Rogatkach. Kinga Głyk stała się odkryciem krajowej sceny za sprawą debiutanckiego albumu „Rejestracja". 

→ read more

W najbliższą niedzielę 18 września o godz. 18 w Sali Bogusława na Zamku Książąt Pomorskich w cyklu BNO + ze szczecińską Orkiestrą wystąpi jedna z najzdolniejszych perkusistek naszych czasów Vivi Vassileva. 

→ read more

Kolejna edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Szczecinie. To nie tylko okazja do nauki, ale także budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. V edycja czeka na Twoje dziecko. 

→ read more

Za nami kolejny udany wernisaż i wspaniali goście. Dziękujemy wszystkim obecnym za uroczy wieczór, a Pani Anecie Benewiat życzymy wszystkiego dobrego i gratulujemy świetnej wystawy, którą możecie podziwiać w INKU do końca września.

→ read more

Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami z pozarządowego podwórka - czas na dawkę informacji przygotowaną przez Magdalenę Pieczyńską z Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. 

→ read more

W pierwszy weekend września mieliśmy przyjemność wziąć udział w Targach DZIECKO Mama Tata, gdzie na stoisku PAPIEROLOGII zarażaliśmy zainteresowanych miłością do papieru i pokazywaliśmy, że nie jest to medium archaiczne a luksusowe. Sprawdź jak świetnie spędziliśmy czas!

→ read more

Wakacje, wakacje i... po wakacjach! Na jakiś czas musimy pożegnać się z fascynującymi podróżami, gorącym piaskiem na plaży i leniuchowaniem. Oczywiście dla ciekawych świata małych inżynierów to nic strasznego, wszak największe tajemnice kryją się całkiem blisko nas. 

→ read more

MŁODE WILKI 16 - zapraszamy na festiwal obrazu i dźwięku skierowany do studentów wyższych szkół plastycznych i muzycznych oraz niestudiujących osób do 25 roku życia, zainteresowanych zagadnieniami sztuki współczesnej. Sekcja "Młode Wilki 1/2" skierowana jest do uczniów szkół średnich.  Zobacz koniecznie!  

→ read more

Nasi przyjaciele z TegoSlucham.pl są bardzo mili i uprzejmi, dlatego podarowali nam podwójną wejściówkę na najbliższy koncert w Domku Grabarza. Jeśli chcielibyście ją zdobyć wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie oraz należy użyć trochę wyobraźni. Powodzenia! 

→ read more