Viewing posts from August, 2016

Fundacja Partnerstwo i Teatr NieAktorów rozpoczynają nabór artystycznie zdolnych młodszych i starszych szczecinian do szkółki teatralnej na sezon 2016-2017. 

→ read more

Wydział Spraw Społecznych Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie zaprasza na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczące konkursu FIO 2017 w ramach realizacji Programu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Trwa rekrutacja.

→ read more

Już niedługo na trawniku przed INKU Szczecińskim Inkubatorem Kultury miłośnicy zabawy słowem i kreatywnego pisania będą wbijać literki tworzące hasło UMYSŁ / OTWARTE 24h. Akcję „Pomóż nam wbić literki” organizuje grupa Loesje Polska.

→ read more

Już niedługo w hali Azoty Arena odbędą się największe rodzinne targi w regionie. INKU tam będzie! Wraz z partnerami szykujemy przestrzeń, w której królować będą papier i rysunek. PAPIEROLOGIA nadchodzi!

→ read more

Czy można połączyć niezwykłą, choć trudną i pogmatwaną, historię naszego miasta z dzisiejszymi trendami i modą? Jak zbudować wizerunek Szczecina silnego i atrakcyjnego? Z takimi pytaniami zmierzymy się w trakcie spotkania z Leszkiem Hermanem i Piotrem Czypickim, organizowanego przez Centrum Dialogu Przełomy.

→ read more

W tym roku w Polsce po raz pierwszy obchodzony będzie Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów. W INKU odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można zapytać o rzeczy, które zawsze chcieliście wiedzieć o sporządzaniu ostatniej woli, ale nie mieliście kogo zapytać. To spotkanie nie tylko dla seniorów!

→ read more

Stowarzyszenie OFFicyna jako organizator Szczecin European Film Festival dnia 2.08.2016 podczas konferencji prasowej ogłosiło oficjalne wyniki selekcji filmów do Konkursu Europejskiego oraz Konkursu Polskiego filmów dokumentalnych SEFF '16. 

→ read more

INKU Szczeciński Inkubator Kultury serdecznie zaprasza na wystawę prac Anety Benewiat. Wystawa, którą już niedługo zobaczymy w INKU to kilkanaście obrazów, które stanowią apele i protesty na otaczającą nas rzeczywistość. Autorka zamieszcza na nich swoje wiersze i przemyślenia. 

→ read more

Pragniemy poinformować, że w najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia, INKU Szczeciński Inkubator Kultury będzie nieczynny. Jesteśmy z powrotem we wtorek, 16 marca od 8:00. Życzymy wam udanego długiego weekendu. 

→ read more

We wrześniu tego roku Stowarzyszenie Federacja Zielonych GAJA dzięki programowi "Wolontariat dla dziedzictwa" organizuje pierwszy obóz wolontariacki w Parku Dolina Miłości. 

→ read more

7 Festiwal ARTELIER odbęcie się w dniach 12 - 14 sierpnia 2016. Jest wydarzeniem, którego głównym celem jest propagowanie muzyki kameralnej (przede wszystkim polskiej). Będzie to połączenie w jednym czasie i miejscu wybitnych osobowości muzycznych oraz uzdolnionych muzyków młodego pokolenia. 

→ read more

Trwa Baltic Neopolis Festival organizowany przez Baltic Neopolis Orchestrę. W jego ramach w najbliższą sobotę i niedzielę w Złocieńcu i Drawnie wystąpi The Transcription Ensemble - trio fortepianowe z Grecji. 

→ read more

Teatr KANA zaprasza w dniach 26–28 sierpnia na drugie spotkanie w ramach tegorocznej edycji projektu OKNO – ZBLIŻENIA, będącego kontynuacją realizowanego od 1998 roku Festiwalu OKNO. 

→ read more

Stowarzyszenie POLITES zaprasza na bezpłatne szkolenie pn. "Zarządzanie wolontariuszami". Jest ono skierowane do osób reprezentujących organizacje pozarządowe oraz placówki publiczne, które zainteresowane są organizowaniem i promowaniem wolontariatu oraz pośrednictwem pracy wolontarystycznej na terenie Miasta Szczecin. 

→ read more

16 – 18 września w Szczecinie odbędzie się Zachodniopomorski Konwent NGO. 3 dniowe spotkanie skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych z regionu, którego głównym celem jest danie możliwości do nabywania nowej wiedzy i wymiany doświadczenia między ludźmi ze środowiska organizacji pozarządowych. 

→ read more

Strefa wolnych książek działa nieprzerwanie od 2013 roku. Naszą otwartą bibliotekę tworzą mieszkańcy Szczecina, za co serdecznie dziękujemy. Zasady są proste: możesz przynieś do siedziby INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury przeczytaną, być może niepotrzebną książkę. 

→ read more

W ramach działania pn. Dobre Praktyki dziewczyny, czyli Ada Krawczak, Patrycja Kuracińska i Patrycja Makarewicz wspólnie zaprojektowały i wymieniły szyld Pracowni Modniarskiej Pani Ewy Tokarskiej. Dodatkowo przygotowały miniporadnik o tworzeniu szyldów. Zobaczcie sami! 

→ read more

Kamienica 1 –Fundacja na rzecz Rozwoju Sztuki i Promocji Zdrowia celebruje cały czas swoje 5 urodziny. INKU Szczeciński Inkubator Kultury został zaproszony do wspólnego świętowania, dlatego wybieramy się na energetyczną  i wyskokową imprezę Blob Jump Floating Trippin' Festival 2016. 

→ read more

W sierpniu kolejna okazja na pieniądze na kulturalne działania w mieście. Ogłaszamy ostatni w tym roku nabór do programu mikrogranTY. Poszukiwani są wszyscy z pomysłami na kulturalne działania z sąsiadami. 

→ read more

Ulice Szczecina i Nowego Warpna, kołobrzeski port, a nawet las pod Gryfinem zagrają w międzynarodowej produkcji filmowej z Piotrem Adamczyk - to jeden z kolejnych wymiernych efektów działalności instytucji Film Serwis, wspieranej przez miasto Szczecin. 

→ read more