Viewing posts from July, 2016

Rusza II edycja programu Społeczny StartUp, realizowanego przez Fundację Ashoka i UniCredit Foundation. W jej wyniku pula innowacyjnych przedsiębiorstw społecznych otrzymujących wsparcie rozwojowe I zostanie powiększona do 15. Wszystkie one wejdą w skład budowanego dzięki programowi inkubatora rozwoju przedsiębiorczości społecznej. Szczegóły na stronie www.spolecznystartup.pl 

→ read more

Stowarzyszenie OFFicyna i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają na wakacyjny cykl projekcji filmowych prezentujących polskie premiery nagradzanych produkcji z Danii, Szwecji i Niemiec. Dokumenty, fabuły, political fiction, animacje, spotkania z reżyserami, a wszystko to na dziedzińcu menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w lipcowe i sierpniowe wieczory. 

→ read more

Ruszył nabór na Stypendia Twórcze Miasta Szczecin 2016. Wnioski o jego przyznanie można składać do 15 września. Najciekawsze projekty mają szansę zdobyć do 12 000 zł brutto. 

→ read more

Twoje dziecko lubi czytać? A może Twoje dziecko nie lubi czytać? W obu przypadkach propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej okaże się bez wątpienia interesująca! Czytanie zwiększa zasób słów i aby rozkochać dziecko w czytaniu, potrzebna jest przede wszystkim dobra książka. 

→ read more

Przez kilka tygodni szczecinianie mogli głosować na jednego z czterech przedsiębiorców, którzy brali udział w inicjatywie pn. Dobre Praktyki. Wygrała Pracownia Modniarska – Kapelusze Ewy Tokarskiej. Uroczyste odsłonięcie szyldu już 30 lipca.

→ read more

Są wszędzie. Z filcu, angory, moheru, materiału o nazwie „futro - złoty pies”, na każdej ścianie, stole, szafie. Pracownia Modniarska Pani Ewy Tokarskiej została wybrana przez szczecinian do metamorfozy szyldu, w ramach inicjatywy pn. Dobre Praktyki.  

→ read more

Ośrodek Teatralny Kana prowadzi kampanię crowdfundingową, która ma na celu pozyskanie środków finansowych niezbędnych do realizacji najnowszego spektaklu „Projekt: OJCIEC”. 

→ read more

Po spotkaniu w Nantes, Monika Tomczyk i Monika Wojtkiewicz reprezentowały Stowarzyszenie Media Dizajn w kolejnym spotkaniu partnerskim w ramach projektu My European City, tym razem w Arad, w Rumunii. Dyskusje w trakcie dwudniowej konferencji oraz warsztatów dotyczyły zagadnień wykorzystania innowacyjnych pomysłów i technologii w prezentowaniu dziedzictwa kulturowego europejskich miast. 

→ read more

Sektor 3 Szczecin zaprasza na wakacyjne mini szkolenia, które będzie dotyczyło procedur uzyskiwania wsparcia finansowego od administracji publicznej. 

→ read more

Wakacyjne warsztaty w INKU to propozycja dla dzieci, które chcą poznać tajniki grafiki, designu i chcą zaprzyjaźnić się z papierem. Warsztaty były już prowadzone podczas tegorocznej edycji KIDS LOVE DESIGN, tym bardziej polecamy i zapraszamy! 

→ read more

Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami z pozarządowego podwórka - czas na dawkę informacji przygotowaną przez Magdalenę Pieczyńską z Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. 

→ read more

Trwa Baltic Neopolis Festival. W najbliższy weekend odbędą się koncerty artystów krajów Czworokąta Wyszehradzkiego. Wystąpi słowacka gitarzystka, węgierski skrzypek, czeski wiolonczelista i polski kwartet smyczkowy. Koncerty odbędą się w Szczecinie, Przelewicach, Grodnie i Gryficach. Na dwa z nich można dojechać specjalnym busem. 

→ read more

Rusza druga edycja Ogrodu Społecznego. Tym razem z Łasztowni Ogród Społeczny przenosi się bliżej ludzi. W związku z zmianą miejsca, zmieniła się też nazwa inicjatywy. Tegoroczna edycja znana jest mieszkańcom pod nazwąOgród Społeczny Dzieje Się! 

→ read more

Planeta Kobiet zaprasza na Warsztaty Śmiechu - Pozytywny Szczecin podczas, którego będą wspierać Fundację Rak'n'Roll Wygraj Życie, a w szczególności program „I po Raku”. 

→ read more

Kamienica 1 Fundacja na rzecz rozwoju sztuki i promocji zdrowia świętuje swoje 5 urodziny. Z tej okazji zaprasza Was na energetyczną ucztę Blob Jump Floating Trippin' Festival. 

→ read more

Wszystkich zainteresowanych aplikowaniem do Programu Kreatywna Europa zapraszamy na spotkanie w INKU. Będzie o komponencie Kultura, który stanowi część Programu. Trwa rekrutacja.

→ read more