Viewing posts from June, 2016

Najlepsi z najlepszych zjadą w lipcu do Szczecina. W mieście znów zabrzmi bigbit, a młode głosy przypomną piosenki z repertuaru: Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec i Karin Stanek. W INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury będzie można spotkać się z Krzysztofem Dzikowskim, który opowie o swoich piosenkach i książce pt. "Tekściarz".

→ read more

Zapraszamy  dzieci na wakacyjne zajęcia z rytmiki. 

→ read more

Wakacyjny czas przed nami, jednak my nie zwalniamy i zapraszamy was na wernisaż. W lipcu możemy zobaczyć prace Ewy Ślesińskiej, dla której najważniejsza jest pasja tworzenia. Będzie to jej pierwsza samodzielna wystawa.

→ read more

Co wybrać dziś, żeby stworzyć lepsze jutro ? Czy możesz mieć wpływ na przyszłość ? Czy masz odwagę dokonywać samodzielnych wyborów? Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedzi już wkrótce w INKU.  

→ read more

Ponoć nie ma zmiany zbyt małej, a jeśli chcesz wprowadzić zmianę, zacznij od własnego podwórka. Tak mówią też Typiary, które zaprojektują szyld dla jednego, ważnego dla szczecinian miejsca produktowo-usługowego. I to właśnie mieszkańcy zdecydują, dla którego.

→ read more

Na szczęście już lato i Spoiwa Kultury! OT Kana zaprasza na kilka dni z teatrem, warsztatami, akcjami miejskimi i muzyką. Wśród artystów pojawią się rezydenci i przyjaciele INKU.

→ read more

W ogrodzie INKU zawisła girandola. Przyjdź i pomyśl marzenie.

→ read more

W ostatni weekend czerwca na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbędzie się Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo”. INKU Szczeciński Inkubator Kultury wraz ze swoimi przyjaciółmi zaprasza do swojej przystani, gdzie książka będzie odgrywała główną rolę. 

→ read more

Na pograniczu krążą duchy, o czym przekonali się uczestnicy pierwszej w tym roku wizyty studyjnej w ramach INKUbatorowego programu „Jedź z nami”. Przejechaliśmy Polskę wszerz, by dotrzeć do legendarnych Sejn. Oto wrażenia.

→ read more

21 godzin świetnych warsztatów z zakresu animacji społecznej dla 4 osobowych zespołów. Mikrogrant w kwocie 400 zł brutto na realizację własnej inicjatywy. Wsparcie specjalistów – animatorów kultury, dziennikarzy, blogerów, szkoleniowców. Udział w organizowaniu prestiżowej debaty społecznej w ramach projektu Społeczne Kreacje. Doświadczenie i praktyka w zawodzie animatora kultury, a to wszystko dzięki Stowarzyszeniu Wizualne Miasto. 

→ read more

Dzięki współpracy INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury i lokalnego oddziału Związku Literatów Polskich w przestrzeni publicznej pojawi się poezja, która powstała w ramach Szczecińskiej Wiosny Poezji. Zapraszamy do naszego ogrodu na poetyckie spotkanie w plenerze. 

→ read more

INKU Szczeciński Inkubator Kultury i Michał Jurys zapraszają na zakończenie naszego festiwalu bujania w obłokach, które będzie miało miejsce w najkrótszą noc w roku, a my spędzimy ją w otoczeniu marzycieli, chmur i pozytywnej energii.

→ read more

INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Kluboksięgarnia FiKa, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie — Centrum Dialogu Przełomy w dniach 16 – 30 czerwca 2016 roku wspólnie zaprasza na Święto Wolnych Książek. 

→ read more

Zobacz rozkwit idei podczas kolejnej konferencji TEDxSzczecin! Hasłem czerwcowego wydarzenia jest "Mind-Blooming", które rozumiemy jako piękne i świeże idee, które wpływają pozytywnie na nasze otoczenie oraz nas samych. 

→ read more

20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji również w Polsce dziać się będzie wiele. Co roku z powodu wojen i prześladowań oraz katastrof naturalnych swoje domy opuszczają miliony ludzi. Ale uchodźcy to nie liczby – to osoby, imiona, twarze, historie. 

→ read more

Zapraszamy na przedstawienie pt. „Urodziny Dziadka”, które ukazuje w krzywym zwierciadle przywary i słabości starszych osób. Wystąpi dla was Teatrzyk Satyryczny Raz, Dwa, Trzy, który działa przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego wieku w Szczecinie. 

→ read more

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej i INKU Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza na spotkanie z tłumaczką literatury francuskiej, romanistką, fotografką, dziennikarką i honorową obywatelką Miasta Szczecin - Krystyną Łyczywek.

→ read more

INKU Szczeciński Inkubator Kultury i grupa artystów zachęca do pobujania w obłokach. Zaproszeni są wszyscy, których nie do końca ekscytują Dni Morza, ale plenerowe tworzenie własnych artystycznych zeszytów do zapisywania marzeń już tak. Ogród i budynek INKU oddaje się we władanie marzycielom. 

→ read more

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i INKU Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza na wystawę pt. "Niesforne Myśli". Czerwcowy piątek rezerwujemy na kulturalny malarski wieczór.

→ read more

Ciné Club Alliance Française w INKU to cykl bezpłatnych projekcji wybranych dzieł kina francuskiego. Jeśli lubisz dobre kino, a zwłaszcza kino francuskie, to w takim razie nie może Cię zabraknąć na tym pokazie filmowym! Widzimy się w kinie INKU. 

→ read more