Viewing posts from May, 2016

Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie i INKU Szczeciński Inkubator Kultury zapraszają na kolejną odsłonę Szczecińskiej Wiosny Poezji.

→ read more

Cień pięknych platanów stanowić będzie idealną scenerię do spotkań i rozmów z mieszkańcami na temat działalności organizacji pozarządowych. Wszystko to, by pokazać, jak wiele można zrobić wspólnie - wystarczy dołączyć do III sektora!

→ read more

JAPAN FEST to cykl imprez związanych z kulturą azjatycką, a przede wszystkim kulturą japońską. Organizowane są otwarte dla wszystkich warsztaty oraz treningi wschodnich sztuk walki, a także pokazy, prezentacje oraz spotkania z ludźmi kultury. 

→ read more

Na przełomie maja i czerwca, Szczecin ponownie stanie się pozarządową stolicą Polski! Zapraszamy na Tydzień Inicjatyw Pozarządowych, który jak co roku zakończy XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI. 

→ read more

Jeśli planujecie wizytę w INKU w tym tygodniu, to zróbcie to jak najprędzej, ponieważ w piątek, 27 maja nasz budynek będzie zamknięty. Wracamy do Was z nową energią już od poniedziałku, 30 maja !

→ read more

Razem z Wydziałem Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie zapraszamy na wystawę „ciało-pryzmat”, która została przygotowana w ramach tegorocznej Nocy Muzeów.  Przestrzeń inkubatora wypełniona jest pracami pięciu niesamowicie utalentowanych studentek.

→ read more

Jeszcze przed czasem i z wielką przyjemnością ogłaszamy zwycięzców (a raczej zwyciężczynie) konkursu w ramach naszego programu mikrogranTY. Dwa tysiące złotych i nasze wsparcie organizacyjno-promocyjne otrzymują Typiary i ich projekt "Dobre Praktyki". Gratulujemy!

→ read more

Zachodniopomorskie Forum Kultury projektem EKDUS włączyło się w ogólnopolski program Bardzo Młoda Kultura. Celem tego wieloletniego programu NCK jest wspieranie edukacji kulturowej. Operatorem projektu w województwie zachodniopomorskim jest Złocieniecki Ośrodek Kultury.

→ read more

Zapraszamy na 5. Przetwornik, czyli ogólnopolski Przegląd Twórczości Młodzieży z placówek resocjalizacyjnych, wychowawczych i socjoterapeutycznych. 

→ read more

W ramach festiwalu KIDS LOVE DESIGN zapraszamy na warsztaty i międzynarodowy kongres dizajnu. Przed dwa dni dowiemy się w jaki sposób dizajn pomoga nam w życiu codziennym. 

→ read more

Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie Natalia Szostak - szczecińska artystka i animatorka kultury, której pracownia mieści sie w INKU będzie łapała sny. 

→ read more

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na koncert, ze swoim sztandarowym cyklem Poniedziałek Jazz Fana. Młode wilki polskiego jazzu zaprezentuja się w Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

→ read more

INKU Szczeciński Inkubator Kultury i Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie zapraszają na wystawę „ciało-pryzmat” w ramach Europejskiej Nocy Muzeów 2016. 

→ read more

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie zaprasza do INKU na „Spotkanie przy komINKU”. Zapraszamy wszystkich, których interesuje praca dwujęzycznego dziennikarza i korespondenta. 

→ read more

Zapraszamy was na seans filmowy, w którym zostanie pokazany świat głuchych. Dokument został przygotowany w ramach projektu "4 kroki - wsparcie osób niesłyszących na rynku pracy II" i przedstawia hstorię życia w ciszy.  

→ read more

Największe na Śląsku targi niezależnej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR już po raz czwarty zawitają do Katowic. Letnia odsłona wydarzenia odbędzie się w przestrzeni nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. 

→ read more

Improwizacja, nieprzewidywalność i spontaniczność! Te słowa idealnie opisują Szczecińską Grupę Improwizacyjną „Pod Pretekstem”. Jeśli lubisz być zaskoczony to ich spektakle są stanowczo dla ciebie. Każdy występ jest współtworzony przez publiczność, dlatego nic dwa razy się nie zdarza. 

→ read more

„Pole gry” to dynamiczne i zmieniające się w czasie, niekonwencjonalne wydarzenie artystyczne. To realizacja na pograniczu sztuk wizualnych, mody oraz muzyki, zaprojektowana specjalnie dla przestrzeni Filharmonii w Szczecinie. 

→ read more

Sto dziewięćdziesiąt trzy wiersze. Tyle poetyckich historii spłynęło na I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Bursewicza "O ZŁOTĄ METAFORĘ i o METAFORĘ SZCZECIŃSKĄ". Jury wyłoniło już zwycięzców.

→ read more

Stowarzyszenie Sztuka Kultury i INKU Szczeciński Inkubator Kultury zapraszają osoby od 16 roku życia na nieodpłatne warsztaty teatralne ze szczecińskim Teatrem NOWEGO. Ideą warsztatów jest stworzenie przestrzeni do działań dla młodych i starszych ludzi zainteresowanych teatrem. 

→ read more