Viewing posts from April, 2016

W pierwszy piątek maja zapraszamy was do naszej siedziby na spotkanie autorskie z niezwykłą kobietą, która nie dość że jest poetką to dodatkowo zaraża każdego swoją pozytywną aurą.  

→ read more

INKU Szczeciński Inkubator Kultury ogłasza kolejny nabór do programu mikrogranTY. Do połowy maja br. można zgłaszać pomysły na przeobrażenie fragmentu przestrzeni półpublicznej lub prywatnej w jednodniową instytucję kultury. INKU pomoże sfinansować i zrealizować jeden z nich.

→ read more

Ars Atelier to szkoła tworzona przez pasjonatów sztuki. W maju będziemy mogli zobaczyć prace uczniów, którzy przez swoje dzieła wyrażają swoją zdolność do przeżywania. Łączy ich wytrwałość, zaangażowanie oraz talent.    

→ read more

Baltic Neopolis Orchestra zaprasza w maju na trzy urodzinowe koncerty z udziałem zaproszonych gości. Szczecińska Orkiestra kończy 8 lat. BNO każdego roku świętuje urodziny w szczególny sposób. Tym razem z okazji urodzin Orkiestra wykona koncerty z udziałem specjalnych gości w ramach wszystkich swoich szczecińskich cykli koncertowych. Obchody urodzin będą więc bardzo różnorodne. 

→ read more

LABORATORIUM POMYSŁÓW „ę” – inwestują w innowatorów społecznych i ich autorskie pomysły na społeczno-kulturalne start-upy. Laboratorium to inkubator innowacji społecznych. Stwarza przestrzeń, w której początkujący innowatorzy i animatorzy kultury (niezależnie od wieku) mogą rozwijać i wcielać w życie swoje pierwsze projekty. 

→ read more

Majówka już za chwilę i my także odpoczywamy, dlatego 2 maja (poniedziałek) INKU Szczeciński Inkubator Kultury będzie zamknięty. Zapraszamy do nas środę 4 maja od godz. 8:00.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie zaprasza do INKU na „Spotkanie przy komINKU”. Tym razem gościem spotkania będzie niesamowicie utalentowany fotograf, który pochodzi ze Szczecina. Może i ty zostaniesz zainspirowany!  

→ read more

Mariola Pryzwan to biografka, która o swoich bohaterach wie naprawdę sporo. Często są to rzeczy szokujące, unikalne, albo nieznane. Dzięki temu, że Agata Rokicka potrafiła wydobyć z pisarki owe ciekawostki – dziś - do rąk czytelnika trafia książka arcyciekawa. 

→ read more

Szukasz miejsca dla swojej organizacji lub grupy nieformalnej? Chciałbyś mieć na własność przytulną siedzibę w centrum miasta? Teraz masz szansę! W INKU zwolniły się dwa pomieszczenia, dlatego zachęcamy do dołączenia do naszej stacji kosmicznej! 

→ read more

"Dziewczyny" to inicjatywa Ady Krawczak i Marceliny Dereń, które zaprosiły pięć młodych artystek do wspólnej prezentacji twórczości. Kwietniowy piątek minął nam w aurze kobiecych inspiracji, nastrój stworzyła Puf i mogliśmy podziwiać niesamowite prace. 

→ read more

TechSoup Polska w partnerstwie z Biurem ds. Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Szczecin zaprasza wszystkie osoby związane z pracą w organizacjach pozarządowych ze Szczecina na spotkanie dotyczące nowych technologii w pracy III sektora. 

→ read more

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza miłośników literatury do wspólnego świętowania Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Czytanie rozwiją wyobraźnię, a w szczególności uczy myślenia, dlatego warto wybrać się w tych dniu do biblioteki. 

→ read more

5. edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN rusza w kolejnej odsłonie. Tym razem zostaną pobudzone nasze zmysły. Jest to festiwal skierowany do dzieci, ale każdy dorosły może poznać różne nowatorskie inicjatywy z dziedziny designu. Festiwal zyskał uznanie także poza granicami naszego kraju. Zachęcamy do udziału! 

→ read more

Serdecznie zapraszamy na festiwal KONTRAPUNKT – święto teatru i kultury w Szczecinie. Festiwal będzie trwał od 15 do 24 kwietnia 2016, ale właściwie spotkania z publicznością rozpoczęły się już w styczniu i potrwają do czerwca. 

→ read more

Związek Literatów Polskich zaprasza na spotkanie w ramach Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji. Projekt artystyczny powstał we współpracy z  regionalnymi grupami i instytucjami kultury. Jeśli jest wam bliskie połączenie muzyki i poezji to zobaczcie co przygotowali dla was organizatorzy. 

→ read more

Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem "Przestrzeń wspólnej energii", jest kontynuacją rozpoczętej przed trzema laty idei stworzenia w Szczecinie aktywnej i interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. 

→ read more

Improwizacja, nieprzewidywalność i spontaniczność! Te słowa idealnie opisują Szczecińską Grupę Improwizacyjną „Pod Pretekstem”. Jeśli lubisz być zaskoczony to ich spektakle są stanowczo dla ciebie. 

→ read more

Już w czerwcu teren szczecińskich Jasnych Błoni przemieni się w prawdziwie aktywne miasto – Pozarządowo! W jego granicach zamieszkają pełne pasji i energii do działania szczecińskie organizacje pozarządowe, które na co dzień zmieniają rzeczywistość wokół nas. Nie zabraknie konkursów, pokazów, muzyki i dobrego humoru! 

→ read more

Zapraszamy wszystkich chętnych do stworzenia książki w konwencji zbiorowego pamiętnika mieszkańców, studentów, bywalców Szczecina. To wspaniała okazja do podzielenia się swoimi wspomnieniami. Jeśli kochasz to miasto, masz szansę przyczynić się do budowania wspólnej pamięci o Szczecinie - tym kiedyś i tym teraz. 

→ read more

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie, Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość i Miasto Szczecin Kreatywnie zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej Andrzeja Łazowskiego z okazji  20-lecia pracy twórczej "Zanim odejdę. O przychodzeniu i odchodzeniu…". INKU poleca.

→ read more