Viewing posts from March, 2016

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” i Centrum Kultury Europejskiej „Stara Rzeźnia” zapraszają na kolejne otwarte spotkanie z cyklu „Przychodzimy, odchodzimy ...” 

→ read more

Marzec w organizacjach pozarządowych jest miesiącem wzmożonej sprawozdawczości. Wychodząc na przeciw tym wyzwaniom Sektor 3 organizuje Tydzień Poradniczy.

→ read more

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” zaprasza na kolejne „Spotkanie przy komINKU”. Zapraszamy wszystkich, których interesują zjawiska współczesnej komunikacji międzyludzkiej, a także tych lubiących czytać i rozmawiać. 

→ read more

Rok 2016 INKU poświęca tematowi pamięci lokalnej i w marcu zaprosił swoich sasiadów oraz mieszkańców Szczecina w podróż w głąb historii jednego miejsca. Podczas "Konstelacji wspomnień" nasza niemalże 150-letnia willa ożyła ze zdwojoną siłą. Zobaczcie sami!  

→ read more

Rusza druga edycja konkursu My Street Films. Zadaniem uczestników jest stworzenie krótkich filmów dokumentalnych na temat swojej okolicy, które złożą się potem na filmową mapę Polski. Najciekawsze filmy zostaną pokazane w trakcie 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego w czerwcu.

→ read more

Połączenie miejsca, zaproszonych artystów i dobranego repertuaru gwarantuje wyborną muzyczną ucztę. Polski wieczór w RADIALSYSTEM V to także okazja do spotkania z wybitnymi artystami oraz polską kulturą, a także inspiracja do śledzenia karier wybitnych polskich artystów. 

→ read more

 W Wielki Piątek 25 marca Szczeciński Inkubator Kultury będzie nieczynny. Zapraszamy we wtorek  29 marca, od godziny 8:00.

→ read more

Jeśli chcecie przekroczyć granice czasu i przestrzeni, wybierzcie się całą rodziną na KONSTELACJE WSPOMNIEŃ. INKU Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza do swojej niemalże 150-letniej siedziby na dzień z opowieściami o Pogodnie, historiami o budynku i pamięcią mieszkańców. W programie m.in. warsztaty, spotkania, wystawy i koncert.

→ read more

U nas pierwszy dzień wiosny będzie tak gorący jak ostatni dzień lata! Zapraszamy na wyjątkową odsłonę CINÉ CLUB, która będzie także zwieńczeniem "francuskiego miesiąca" w kinie INKU.

→ read more

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych Priorytetów Współpracy Zagranicznej Województwa Zachodniopomorskiego, które zastąpią dotychczasowe priorytety przyjęte w 2008 roku. 

→ read more

The Sixpounder ruszyli w trasę koncertową promującą najnowszy album. Ten wrocławski zespół zagra w Szczecinie. Trasa koncertowa obejmuje 16 koncertów. Zapraszamy do poznania ich historii!

→ read more

Chcesz pomóc zorganizować ciekawe wydarzenie i poznać świetnych ludzi? Czekamy na Ciebie!

→ read more

Nauczyciele zastanawiają się w jaki sposób zaaranżować czas swoim wychowankom, a Muzeum Historyczne "Skarb" w Policach chce podpowiedzieć parę ciekawych rozwiązań. W marcu przedstawi swoja ofertę edukacyjną na rok 2016. Zapraszamy zainteresowanych!

→ read more

Coraz bardziej słoneczne poniedziałki rezerwujcie dla kina w języku miłości, bo wiosna, feromony i filmy francuskie bardzo się uzupełniają. Zapraszamy na kolejny pokaz "à la française" w INKU - tym razem będzie można zobaczyć "Piosenki o miłości".

→ read more

O pracy ze społecznościami lokalnymi, o tym, czy artysta może być terapeutą i gdzie kończą się granice sztuki "ozdobnej" w działaniach opartych na pamięci lokalnej. O tym i na inne tematy będzie można porozmawiać z Jaśminą Wójcik, która przyjeżdża do Szczecina na zaproszenie INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

→ read more

Z przyjemnością ogłaszamy pierwszy w tym roku nabór do naszego programu mikrogranTY! Wbrew pozorom, to nie program grantowy, a działanie, poprzez które chcemy wesprzeć realizację Waszych dobrych pomysłów. Ubierzcie je w słowa i podeślijcie do nas do 31 marca 2016 (włącznie) - spośród propozycji wybierzemy jedną, którą pomożemy urzeczywistnić jeszcze w tym półroczu!

→ read more

NAWA nie jest kolejną sformalizowaną organizacją skupiającą twórców sztuki. Nie jest substytutem żadnej organizacji i nie ma jasno określonego programu. Motorem ich działalności jest zbliżone postrzeganie otaczającej rzeczywistości. Ważniejsze dla nich od różnic twórczych są podobne wartości intelektualne. 

→ read more

Projekt realizowany przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w ramach środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 Priorytet I. Zgłoś się! 

→ read more

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Jazz na Rogatkach promujący nowy album - ”Lokomotive”. Przemysław Raminiak, pokazuje nowe oblicze, sięgając w obszary jazzu elektrycznego. Z kolei Marek Niedźwiecki promując album w Polskim Radiu powiedział: „warto powalczyć, bo to piękny jest jazz…” 

→ read more

Z archiwum "S" to konferencja prasowa podsumowująca plener pracowni Filmu Eksperymentalnego i Pracowni Obrazu Akademii Sztuki w Szczecinie, który odbył się listopadzie w zeszłym roku. W ramach pokazu odbędzie się prezentacja prac powstałych w trakcie pleneru oraz premiera serialu Z archiwum "S". 

→ read more