Viewing posts from February, 2016

Szczeciński Fundusz Pożyczkowy zwiększony o 500 tysięcy złotych! To dobra wiadomość dla organizacji pozarządowych, które będą mogły ubiegać się o wsparcie w przypadku starania się o środki z programów, w których nie przewidziano prefinansowania.

→ read more

W imieniu Klastra Przemysłów Kreatywnych oraz Zachodniopomorskiej Sieci Akademickich Biur Karier zapraszamy wszystkich kreatywnych i przedsiębiorczych na Targi Peryskop. Już w marcu w Szczecinie.

→ read more

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 ogłosiło konkurs na logo pn. "KTO? NGO! Pozarządowy Szczecin", które stanie się oficjalnym znakiem dla X jubileuszowego Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych 2016. 

→ read more

Zainteresuje cię szkolenie, które jest prowadzone w sposób interaktywny, a wiedza przekazywana jest w sposób absolutnie praktyczny? Program przeznaczony jest dla osób, które chcą organizować  międzynarodową wymianę młodzieży. 

→ read more

Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami! Zapraszamy do udziału w szkoleniach i spotkaniach. Zestawienie informacji przygotowała Magdalena Pieczyńska z Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.  

→ read more

Lubimy, kiedy trzeci sektor wyłamuje się z tradycyjnych działań i próbuje swych sił na nieznanych wodach technologii. Ludzie z zaprzyjaźnionej Fundacji Netcamp i współpracujący z nimi pedagodzy i pasjonaci tworzą szytą na miarę XXI wieku ofertę dla najmłodszych. A teraz rekrutują do swojego startupu. 

→ read more

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie zaprasza do INKU na „Spotkanie przy komINKU”. W spotkaniu będzie uczestniczyć Marek Łuczak. Zapraszamy wszystkich miłośników historii miasta i swoich małych ojczyzn. 

→ read more

Kto chce zostać mistrzem kodowania? Kodowanie otwiera oczy na inne możliwości wykorzystywania Twojego komputera. Miejska Biblioteka Publiczna organizuje bezpłatne warsztaty z programowania w App Inventorze. 

→ read more

Trwają konsultacje nowego rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie  wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań  z wykonania tych zadań. 

→ read more

Zapraszamy na otwarte spotkanie Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Francuskiej odbywające się w konwencji „café philo” w języku francuskim. Konwencja polega na tym, że zaproszony gość przedstawia krótkie wystąpienie na wybrany przez siebie temat. 

→ read more

Od blisko 55 lat, Ambasada Francji w Polsce przyznaje stypendia na ukończenie cyklu studiów we Francji, zrealizowanie podwójnego doktoratu i miesięcznych pobytów naukowych. Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom.  

→ read more

BNO+ to nowy cykl koncertowy Baltic Neopolis Orchestra, w ramach którego w bieżącym roku zaplanowano cztery wyjątkowe wydarzenia. Na każde z nich zaproszony zostanie wybitny solista. 

→ read more

Niewiele trzeba, by czuć się lepiej! Wystarczy wybrać szczecińską organizację i podarować jej swój 1%. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, nie tracimy ani złotówki. Przydzielamy jedynie kwotę, którą i tak musielibyśmy przekazać na rzecz Skarbu Państwa. 

→ read more

Jeśli interesujesz się literaturą i szukasz nowych książek to zapraszamy na  38. Wieczór Literacki. Związek Literatów Polskich oraz Pałac Młodzieży zaprasza nas na niezwykłe spotkanie  z cyklu wieczór z pisarzami i poetami nie tylko szczecińskimi.  

→ read more

Filmowy Plac Zabaw to połączenie planu zdjęciowego, pracowni animacji z warsztatami filmowymi dla dzieci i młodzieży oraz z projekcją filmów, nie tylko dla dzieci. Dzieci i dorośli będą mogli spotkać się z Krzysztofem Kuźnickim, Pawłem Kulą, Izabelą Plucińską, Marią Stafyniak i Fundacją Generator z Warszawy. 

→ read more

Zapraszamy do udziału w szkoleniach i spotkaniach. Zestawienie informacji przygotowała Magdalena Pieczyńska z Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. 

→ read more

Szczeciński Inkubator Kultury i Zamek Książąt Pomorskich po raz kolejny jednoczą siły, by zaprezentować szerokiej publiczności wyjątkowy film ukazujący Szczecin i Zamek po wojnie. Już w lutym kolejna projekcja w kameralnym kinie INKU.

→ read more

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania niepowtarzalnej i jedynej w swoim rodzaju galerii rękodzieła z filcu oraz do wspólnej podróży, gdzie na pewno spędzicie miło czas. „Różne oblicza filcu” – być damą znaczy niepowtarzalnie i wyjątkowo. 

→ read more

Ferie wcale nie muszą być nudne! Przekonały się o tym dzieci ze Świetlicy Środowiskowej "Pod platanami" ZHP, które uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu z Natalią Szostak, szczecińską artystką i rezydyntką Szczecińskiego Inkubatora Kultury. 

→ read more

Instytucje kultury w Polsce przeżywają obecnie czas dynamicznego rozwoju, zmienia się ich sposób funkcjonowania. Tym samym wśród pracowników sektora kultury i przemysłów kreatywnych rośnie zapotrzebowanie na rozwijanie umiejętności zawodowych. 

→ read more