Viewing posts from January, 2016

Popularność usług oprowadzania pod hasłem „free” rośnie od kilku lat na całym świecie. W Szczecinie firma Wondertours z pasją i zaangażowaniem organizuje darmowe spacery po mieście, ponieważ sami kochają podróże. Jest to dobra okazja do poznania naszego miasta.

→ read more

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego kontynuuje cykl szkoleń pn. „Profesjonalizacja zachodniopomorskich ngo’sów”. Już dzisiaj możesz zgłosić się na bezpłatne szkolenie. 

→ read more

Kochacie oglądać filmy, ale nie zawsze macie czas wybrać się do kina? Jeśli lubicie język znad Sekwany, to mamy dla was świetną propozycję, czyli kino francuskie w domowym zaciszu.   

→ read more

Opowiadaj historie, nagradzaj, rywalizuj czyli grywalizacja i storytelling w służbie NGO (i nie tylko)! Jak zaangażować społeczność w działania swojej organizacji? To proste, ponieważ możesz wykorzystać działania znane z gier. 

→ read more

Twoje dziecko lubi czytać? A może Twoje dziecko nie lubi czytać? W obu przypadkach propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej okaże się bez wątpienia interesująca! Czytanie zwiększa zasób słów i aby rozkochać dziecko w czytaniu, potrzebna jest przede wszystkim dobra książka.  

→ read more

Baltic Neopolis Orchestra rozpoczyna swój cykl Wielcy Koncertmistrzowie. Tytuł koncertu „Sinfonietta na różowo” nawiązuje do trwającego w Szczecinie od początku roku  festiwalu Akustyczeń. 

→ read more

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” oraz Szczeciński Inkubator Kultury zapraszają na pierwsze w tym roku „Spotkanie przy kominku”. Rok 2016 zaczyna się filmowo.

→ read more

Przed nami kolejna dawka informacji przygotowana przez Magdalenę Pieczyńską z Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Polecamy przeczytać zestawienie o nowych konkursach i naborach.

→ read more

Ciné Club Alliance Française w INKU to cykl bezpłatnych projekcji wybranych dzieł kina francuskiego. Jeśli lubisz dobre kino, a zwłaszcza kino francuskie, to w takim razie nie może Cię zabraknąć na tym pokazie filmowym!

→ read more

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego realizuje akcję promującą przekazywanie 1% podatku na rzecz Organizacjom Pożytku Publicznego (OPP) działających na terenie i na rzecz Pomorza Zachodniego. Zachęcamy do współpracy.

→ read more

Improwizacja, nieprzewidywalność i spontaniczność! Te słowa idealnie opisują Szczecińską Grupę Improwizacyjną „Pod Pretekstem”. Jeśli lubisz być zaskoczony to ich spektakle są stanowczo dla ciebie.

→ read more

Mamy nowy rok i nowe możliwości! Czas zabrać się do pracy i dowiedzieć się o nowych szkoleniach, naborach i konkursach. Zestawienie przygotowała Magdalena Pieczyńska z Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. 

→ read more

„Word Trio III” to najnowszy projekt duetu Jorgosa Skoliasa i Bronisława Dużego. Poszerzony o perkusję, na której gra syn Jorgosa Antonis Skolias. Duet zyskał nowe brzmienie i nową energię. Ich muzyka to nowoczesność, świeżość, dynamika. Jazz, blues, soul, ethno i muzyka współczesna. 

→ read more

Zostały ostatnie miejsca na szkolenie dotyczące zmian w ustawach przyjętych w 2015 roku. Zmian ważnych dla sektora pozarządowego i wpływających na codzienne funkcjonowanie organizacji pozarządowych. Warto się pojawić!

→ read more

Burza mózgów na kartce, skojarzenia słowne, teksty promujące wolność słowa, tolerancję i skłaniające do myślenia. Działalność Loesje ma pobudzać odbiorców do refleksji, a także kreatywnego i twórczego myślenia oraz uświadomić możliwość wpływania na najbliższe otoczenie.

→ read more

Teatr Kana zaprasza w najbliższy weekend na pierwszy w tym roku pokaz spektaklu „Projekt: Matka”. Prezentacja będzie poprzedzała udział Teatru Kana w 16. Międzynarodowym Festiwalu Revolution w Albuqerque (Nowy Meksyk)w USA. Styczniowy pokaz to również zapowiedź kontynuacji projektu MATECZNIK, odbywającego się w zeszłym roku w Ośrodku Teatralnym Kana. 

→ read more

Mamy dla Was świętną wiadomość! Rusza III edycja projektu Kultura Dostępna, w ramach którego w każdy czwartek o godzinie 18:00 obejrzysz polskie filmy. Możecie korzystać ze specjalnych seansów filmowych we wszystkich kinach sieci Helios w całej Polsce. 

→ read more

Zapraszamy na spot społecznościowy: wernisaż wystawy malarstwa Wiliama Bosia i Karola Raźniewskiego. Ich obrazy to czysta ekspresja, a ich zapis procesów twórczych to dosłownie wszystko: emocje, atmosfera panująca w pracowni i ludzie, którzy ich otaczają. Na tym wydarzeniu nie może Ciebie zabraknąć. Prace artystów można zobaczyć w styczniu w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. 

→ read more

W Święto Trzech Króli Szczeciński Inkubator Kultury będzie nieczynny. Zapraszamy w czwartek 7 stycznia, od godziny 8:00.

→ read more