Viewing posts from September, 2015

Po raz czwarty Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES zaprasza  wszystkich chętnych - dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny, kluby, klasy, koła, towarzystwa, organizacje, instytucje, grupy formalne i nieformalne - do udziału w Akcji Godzina dla Szczecina. Bądźcie przez godzinę wolontariuszami w Szczecinie! Jest szansa, by zrobić coś dobrego dla miasta, a przy okazji zdobyć nagrodę.

→ read more

Baltic Neopolis Quartet oraz pianistka Elena Nogaeva zagrają w niedzielę, 4 października, w Ogrodzie Zimowym pałacu Pod Globusem w Szczecinie. Będzie to kolejny koncert z cyklu Muzeum Muzyki. 

→ read more

Przyzwyczajeni do kupowania, wyrośli w kulturze jednorazowości coraz częściej zdajemy się na łaskę i jakość sprzętów, których naprawić nie potrafimy. A gdyby tak posiąść wiedzę, która pozwoli domowym sposobem ze śrubokręta zrobić sprzęt do tapicerowania, a następnie wykorzystać go do dokonania zmiany wizerunku fotela pamiętającego lepsze czasy, sprzed otwarcia pierwszej w Polsce restauracji McDonald’s?

→ read more

W październiku na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie będzie południowo i z charakterem! 

→ read more

Portal www.kulturadostepna.pl to miejsce w Internecie, gdzie w prosty sposób można znaleźć blisko 7000 wydarzeń kulturalnych miesięcznie. Wydarzeń darmowych lub takich, na które cena biletu nie przekracza 20 złotych.

→ read more

Pod Pretekstem - grają improwizowane formy teatralne, a o losach ich postaci zadecydować możesz właśnie Ty! Wystarczy jednosłowo - sugestia, która stanie się inspiracją dla całego przedstawienia. Sam wybierz bohaterów, sytuacje oraz miejsca, w których się znajdą! Każdy występ jest niepowtarzalny, tak jak Twoje pomysły!

→ read more

Jeśli w Twojej rodzinie jest osoba niedowidząca albo niewidoma, jeśli sam masz kłopoty ze wzrokiem – nie znaczy to, że musicie zrezygnować z książek! Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie jest przyjazna niewidomym.

→ read more

Kolejne spotkanie z poezją, tym razem okraszone malarskimi przedstawieniami szykuje w najbliższy piątek szczeciński oddział Związku Literatów Polskich. 

→ read more

Sieć My European City Network zaprasza osoby z miast należących do sieci My European City Network, nie zajmujące się filmowaniem zawodowo, do wzięcia udziału w konkursie z okazji europejskich dni dziedzictwa.  Zadanie: nakręcić krótki film dotyczący ponownego zastosowania przestrzeni przemysłowych w swoim mieście. Czas start!

→ read more

Już po raz drugi budżet Kalisza zostaje poddany wnikliwej analizie przez mieszkańców. Przyszła pora, by Kalisz podzielił się zgromadzoną wiedzą z organizacjami pozarządowymi z całej Polski. Bo „Liczy się miasto” to nie tylko tabele, uchwały i wykresy.

→ read more

Pracujecie z Młodzieżą? Marzy Wam się projekt prowadzony z zagranicznym partnerem? Czas wprowadzić marzeń w tryb realizacji! Listopadowa Giełda Partnerska w Oberschleißheim pomoże podjąć wiele kluczowych decyzji.

→ read more

Cenzura istnieje równie długo, jak słowo pisanie. Kontrolowanie tekstu, a najlepiej – zakazanie, było powszechnym i popularnym procederem (który notabene istnieje do dziś). 27 września rozpoczyna się Tydzień Książek Zakazanych, z okazji którego filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie przygotowały spotkania, wystawy i prezentacje poświęcone tematyce kontroli wydawnictw.

→ read more

Historyczną podróż do czasów, gdy zbroja i kolczuga były w garderobie każdego mężczyzny odbędzie ten, kto zapuka do bram Szczecińskiego Inkubatora Kultury w pierwszą sobotę października. Za wszystkim stoi Bractwo Maltańskie.

→ read more

Jak zmieniała się mowa na przestrzeni wieków? Skąd wzięły się słynne polskie powiedzenia? Co oznacza zwrot „No to frugo”? Na te i wiele innych pytań, które frapują nie tylko językoznawców, odpowie najbardziej błyskotliwy specjalista od polszczyzny – profesor Jerzy Bralczyk. 

→ read more

Miło nam ogłosić, że album Michała Rembasa Cuda na fasadach. Detale szczecińskie budynków otrzymał II nagrodę w kategorii Albumy krajoznawcze podczas XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. 

→ read more

Do wyboru są między innymi tematy:  Praca metodą projektu, Współpraca w grupie, Funkcjonowanie młodzieżowej rady, Kreatywność - wyzwolić nowe pomysły.

→ read more

Energia Wschodu to tytuł pierwszego koncertu Baltic Neopolis Orchestra w nowym sezonie artystycznym. Orkiestra zagra w sobotę z ukraińskim altowiolistą Maximem Rysanowem w Kościele p.w. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.

→ read more

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2015" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury, bibliotek gminnych oraz nieformalnych grup dorosłych z miejscowości do 20 000 mieszkańców. 

→ read more

Ach, co to były za Imieniny Storrady! Sąsiedzkie historie, wspólna biesiada, pamiątkowe zdjęcia Storrady z Wikingiem drukowane na miejscu i wręczane gościom. Czy można pragnąć więcej?! 

→ read more

Oto ONI młodzi, szaleni, zdolni, ambitni, odważni, pełni zapału i pomysłów - trzynastu uczestników projektu TAKE OVER. Od września przejęli łódzki Teatr Chorea, by w ciągu prawie dwóch lat, przygotowywać wydarzenia artystyczne z dziedziny teatru. 

→ read more