Viewing posts from August, 2015

Czytać nie trzeba w samotności, nie musimy nawet czytać własnymi oczami, aby dzieła w sercu zatrzymać! Książnica Pomorska zaprasza na inscenizację z okazji Dnia Narodowego Czytania.

→ read more

Któż z nas nie zna takich przebojów jak: „Pamiętasz była jesień”, „Taka mała”, „La Boheme”? Te i inne przeboje Sławy Przybylskiej będzie można usłyszeć podczas koncertu  w Teatrze Polskim w Szczecinie. 

→ read more

25 sierpnia Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz ustawy o fundacjach. Będzie trochę zmian. Przedstawiamy je w skrócie za ngo.pl. 

→ read more

Czas wakacyjnej beztroski powoli chyli się ku końcowi, a kalendarz dotacyjnych możliwości szybko pęcznieje. Poniżej znajdziecie kilka najbliższych, wrześniowych naborów. Zestawienie przygotowała Magdalena Pieczyńska z Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. 

→ read more

Tegoroczna edycja Szczecin European Film Festival już w blokach startowych. Organizatorzy cieszą się z ogromnego zainteresowania udziałem w konkursach. W tym roku komisja obejrzała aż 1750 nadesłanych filmów. To czterokrotnie więcej w stosunku do ubiegłego roku!

→ read more

Decyzje dotyczące polityki młodzieżowej należą do państw członkowskich, jednak aby wyrównać szanse młodzieży w Unii Europejskiej, Komisja Europejska przygotowała dokument „Inwestowanie w młodzież i mobilizowanie jej do działania: Strategia UE na rzecz młodzieży” – dokument wskazujący najważniejsze potrzeby młodzieży i wyznaczający cele, do realizacji których wszystkie państwa Unii powinny dążyć.

→ read more

Wzorem ubiegłych lat Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego i Zachodniopomorską Radą Działalności Pożytku Publicznego przygotowują spotkania informacyjne dotyczące naboru wniosków w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016. Warto wziąć w nich udział!

→ read more

Czy wiesz, co to jest GIODO? Czy Twoja organizacja ma obowiązek rejestracji bazy danych osobowych u GIODO? Tego oraz wiele więcej dowiesz się na bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie, które odbędzie się w dniu 19.09.2015 r.

→ read more

Europejska inicjatywa obywatelska - Obywatele decydują to narzędzie służące obywatelom państw europejskich do wdrażania pomysłów na szczeblu unijnym. Przekonaj się, co możesz zrobić.

→ read more

Wystawy fotograficzne: “Tragedia Wielunia - 1 września 1939 r.” oraz "Krym – niedokończona podróż".

→ read more

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy wspiera działania na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji i rozwoju lokalnego. W ramach Programu udzielane są dofinansowania dla podmiotów non-profit nakierowane na działania edukacyjne i wspierające rozwój lokalny. Najbliższy nabór wniosków rusza we wrześniu!

→ read more

W najbliższą sobotę, 29 sierpnia w ECK Stara Rzeźnia na Łasztowni odbędą się debaty Regionalnego Kongresu Kobiet. Kongres otworzy minister Małgorzata Fuszara, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania. Punktem wyjścia debaty „JAKA POLSKA dla KOBIET - JAKA dla RODZINY” będzie raport Najwyższej Izby Kontroli nt. polityki prorodzinnej państwa. 

→ read more

Jeszcze do 15 września b.r. można składać wnioski o dofinansowanie inicjatyw przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. 

→ read more

Podnieś świadomość ekologiczną i propaguj zachowania proekologiczne wśród dzieci! Wystartował ogólnopolski konkurs ekologiczno-literacki „EkoBaja” organizowany przez Ministerstwo Środowiska, którego Ambasadorką jest Anna Seniuk.

→ read more

Narodowe Centrum Kultury poszukuje instytucji/organizacji działających w obszarze kultury i zainteresowanych rozpoczęciem nowego międzynarodowego projektu z instytucją znajdującą się w jednym z krajów Partnerstwa Wschodniego [Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Ukraina]. Wybrane jednostki wezmą udział w tygodniowej wizycie studyjnej w ramach unijnego Programu kultura i kreatywność dla Partnerstwa Wschodniego (EU – Eastern Partnership Culture and Creativity Programme).

→ read more

Zgłoś swój projekt z zakresu animacji kultury związany z przestrzenią publiczną na Ogólnopolską Giełdę Projektów 2015, która odbędzie się w dniach 7-8 grudnia w Katowicach.

→ read more

Teatr Nowego w konfrontacji ze wschodnią rzeczywistością. Młodzi artyści w swoim spektaklu ukazują opis wydarzeń i uczuć jednostki dotkniętej wojną i uwikłanej w obecną sytuację polityczna na wschodzie. Teraz walczą o możliwość występu w Charkowie. 

→ read more

Po co nam wolność? Czym jest „Solidarność”? Co dała nam Unia Europejska i skąd na fladze tyle gwiazdek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie podczas kolejnego spotkania z cyklu FiKa Czyta…z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej.

→ read more

O swojej twórczości mówi, że stosuje recykling pop-kulturalny. Przetwarza motywy i postacie znane z masowej świadomości, nieustannie bawiąc się kolorem. Prace Arnolda Wolińskiego już we wrześniu zagoszczą w przestrzeni Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

→ read more

w imieniu South Baltic Programme przekazujemy zaproszenie na warsztaty South Baltic Opera Network, kierowane do instytucji i podmiotów zajmujących się turystyką kulturową.

→ read more