Viewing posts from July, 2015

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza wszystkich przedstawicieli sektora kultury z regionu Morza Bałtyckiego na Bałtyckie Forum Kultury, które odbędzie się w dniach 15-18 września 2015 r. w Gdańsku. Forum będzie głównym wydarzeniem Polskiej Prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, której jednym z priorytetów jest kreatywność.

→ read more

Tydzień fantastycznych przygód na warsztatach muzyczno-sportowych. Pani Barbara Marcinkowska – wieloletnia nauczycielka Pałacu Młodzieży, solistka i muzykoterapeutka, zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na wspaniałą przygodę do świata muzyki i dźwięku.

→ read more

W imieniu Szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie pod hasłem Feminizm i queer a prawa zwierząt. 

→ read more

Fotoklub 'Zamek” zrzesza miłośników fotografii i diaporamy, fotoamatorów i profesjonalistów. W sierpniu dorobek członków klubu można podziwiać w przestrzeni Książnicy Pomorskiej. 

→ read more

Ogród Społeczny potrzebuje szopki na akcesoria ogrodowe. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Szczecina do wspólnej budowy i dobrej zabawy w nadchodzący weekend.

→ read more

W Lipcu 2015 roku Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 rozpoczyna działania skierowane do organizacji działających na rzecz seniorów. W ramach projektu PROfesjonalizacja senioralnych NGO oferuje wsparcie, które ma podnieść poziom wiedzy i jakość działania organizacji senioralnych, czyli takich, które działają na rzecz osób w wieku 60+.

→ read more

Po raz pierwszy na taką skalę i w takiej formule zostali sportretowani regionalni rzemieślnicy-seniorzy, praktykujący w zawodzie kilkadziesiąt lat, niezłomni w swej pracowitości. Większość już dawno przekroczyła wiek emerytalny, ale wciąż pracują  – żeby dorobić do emerytury, bo „wegetacja”, bo „coś trzeba robić”. Warto wybrać się do Muzeum Techniki i Komunikacji, by poznać ich osobiste historie. 

→ read more

Z okazji Szczecińskiego Święta Muzyki INKU oprócz kawałków z lokalnego podwórka zaprezentowało także klipy do nich. Dobra muzyka broni się sama, jednak dobry teledysk z pewnością nie może jej zaszkodzić. W ramach inkubatorowej odsłony GRYFONII można było zobaczyć i usłyszeć subiektywną listę muzycznych odcieni Szczecina.

→ read more

Wszystkim mającym pomysł i gotowym na społeczny zryw Szczeciński Inkubator Kultury serwuje coś specjalnego. Właśnie zakończyliśmy nabór do pierwszej edycji programu pn. „mikrogranTY”, w ramach którego INKU sfinansuje realizację małych inicjatyw lokalnych. Wiemy już, kto będzie działał przy naszym wsparciu w ramach pierwszej edycji!

→ read more

Zobaczcie galerię zdjęć uczestników majowego pleneru fotograficznego w fabryce benzyny syntetycznej w Policach. Natura ma tutaj pole do popisu!

→ read more

Z okazji Szczecińskiego Święta Muzyki INKU oprócz kawałków z lokalnego podwórka zaprezentuje także klipy do nich. Dobra muzyka broni się sama, jednak dobry teledysk z pewnością nie może jej zaszkodzić. W ramach inkubatorowej odsłony GRYFONII będzie można zobaczyć i usłyszeć subiektywną listę muzycznych odcieni Szczecina. 

→ read more

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego istnieje już 10 lat! Od 2005 roku młodzi ludzie mieli szansę uczestniczyć w ponad 260 projektach lokalnych oraz 60 międzynarodowych.

→ read more

Pierre Buhler, Ambasador Francji w Polsce, zwraca się, za pośrednictwem listu do wszystkich Polaków pragnących poznać punkt widzenia Francji i Francuzów na obecny stan relacji między naszymi krajami. List został napisany w związku z obchodami 14 lipca, czyli święta narodowego Francji.

→ read more

Takiego turnieju w Szczecinie jeszcze nie było! Muzycy z różnych regionów Polski, wykonujący tradycyjną muzykę ludową, staną głos w głos w muzycznej bitwie przed szczecińską publicznością. Jeszcze jest czas aby zgłosić swój udział!

→ read more

Zbliża się doroczne Święto Ulicy Marii Skłodowskiej - Curie w Szczecinie, które tradycyjnie łączy mieszkańców i miłośników tej urokliwej uliczki , pełnej poniemieckich willi, skąpanych w zieleni drzew.

→ read more

Nie przypadkiem "Dama Magnoliowa" Wojciecha B. Jasińskiego ukazuje się w lipcu 2015 roku. Szczecin obchodzi bowiem swoje polskie 70 lat! Aby uczcić ten znaczący jubileusz, zapraszamy na spotkanie z Autorem, szczecińskim prozaikiem i marynistą, ale także żołnierzem Września 1939 roku.

→ read more

W związku z wizytą Marszałka Sejmu RP Pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Szczecinie, serdecznie zapraszamy na  spotkanie połączone z dyskusją pn. "Kierunki rozwoju polskiej kultury". Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 lipca o godzinie 11:00 w Trafostacji Sztuki, przy ul. Świętego Ducha 4.

→ read more

Choć uwikłany we wspomnienia, ludzi i miejsca, w żadnym innym mieście nie czuje się tak, jak tu. Jacek "Budyń" Szymkiewicz, lider i wokalista alternatywnej formacji Pogodno powraca do Szczecina, by zagrać podczas finału Szczecińskiego Święta Muzyki - GryFonia. Wystąpi na Zamku Książąt Pomorskich jako gość formacji CHANGO.

→ read more

Międzynarodowy Festiwal Sztuki MOST | DIE BRÜCKE jest na półmetku. Przed gośćmi tego niezwykłego wydarzenia artystycznego jeszcze cztery pełne atrakcji dni, które wypełnią koncerty, projekcje filmowe, spotkania z gwiazdami i wiele innych. Warto jeszcze zajrzeć do Słubic i Frankfurtu nad Odrą.

→ read more

Zapraszamy na wystawę malarstwa Krystyny Kowalewskiej, której twórczość można oglądać w lipcu w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. 

→ read more