Viewing posts from June, 2015

W dniach 19-21 czerwca ekipa INKU wraz z uczestnikami kolejnej edycji programu Jedź z nami  odwiedziła Wrocław. Okazja była wyjątkowa, ponieważ na zaproszenie Europejskiej Stolicy Kultury 2016 uczestniczyliśmy w spotkaniu animatorów kultury z całej Polski oraz wydarzeniach inauguracyjnych rok wrażeń, przemian i kultury "przez duże K". Jeśli wybieracie się w tym roku na Dolny Śląsk, to nasza relacja może dodać kilka ciekawych punktów do Waszej wycieczki.

→ read more

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza do udzialu w II edycji konkursu "Książka Przyjazna Dziecku". Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie polskiej książki dla dzieci w wieku 7-14 lat, przybliżającej tematykę tradycji, historii, sztuki, wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski. Głównym kryterium oceny jest wartość literacka utworu.

→ read more

Stowarzyszenie OFFicyna, Instytut Wydawniczy Latarnik i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprasza na podróż w przeszłość z pierwszym polskim girlsbandem - Filipinkami. 

→ read more

Szczeciński Baltic Neopolis Quartet rozpoczyna trasę koncertową po zachodniej Europie. Muzycy wezmą udział w dwóch międzynarodowych festiwalach: Internacional Musica i Festa Massanasa 2015 w Hiszpanii oraz Festival Internacional de Música de Gaia 2015 w Portugalii.

→ read more

Co miesiąc w Polsce ma miejsce ponad 7 tys. wydarzeń, na które cena biletu nie przekracza 20 zł. Blisko połowa z nich jest darmowa. Dotarcie z informacją o nich ułatwi informacyjno-edukacyjny portal kulturadostepna.pl., którego celem jest także upowszechnianie zasobów dostępnych w sieci oraz zainteresowanie miejscami, które warto odwiedzić podczas wakacyjnych wycieczek po Polsce.

→ read more

OldTown Festival to impreza plenerowa utrzymana w klimacie postapokaliptycznego science-fiction, odbywająca się cyklicznie w sezonie wakacyjnym na opuszczonym lotnisku nieopodal Stargardu Szczecińskiego. Przez cały tydzień uczestnicy mają okazję współtworzyć realia świata po zagładzie nuklearnej, brać udział w grze terenowej z dziesięcioletnią tradycją oraz bawić się na części festiwalowej.

→ read more

Bywalcy ciekawych festiwali artystycznych powinni zwrócić uwagę na zachodnią część Polski. Z początkiem lipca w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą rusza trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki MOST | DIE BRÜCKE. W programie koncerty, wystawy, projekcje filmowe, spektakle teatralne, warsztaty i spotkania z gwiazdami.

→ read more

Fundacja na rzecz edukacji i rozwoju regionu zachodniopomorskiego "Fabryka Języka Szczecin" zaprasza na na inspirujące i rozwijające kreatywno-językowe półkolonie dla dzieci od 6. do 11. roku życia.

→ read more

W maju tego roku ruszył projekt „Otwarci na działania” realizowany przez grupę nieformalną Wizualne Miasto oraz Fundację Nauka dla Środowiska w ramach Pracowni Dobra Wspólnego Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności 2014-2015. Liderzy społecznej animacji ze Szczecina i Koszalina połączyli siły i budują pierwszą w Polsce bazę bezpłatnych zasobów organizacji, instytucji oraz urzędów, przeznaczoną na działania grup nieformalnych i lokalnych liderów. 

→ read more

Nasi rezydenci-Stowarzyszenie POMIEŚCIENOGA (projekt „Kamienice Szczecina”)- zapraszają 25 czerwca 2015 na odsłonięcie tablicy z wizerunkiem Jula Levina – postaci ze szlaku „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”. Przy ul. Śląskiej 51 mieszkał na I piętrze w latach 1904–1916. Tablicę odsłoni Michael Levin, siostrzeniec Jula Levina.

→ read more

Projektowanie przedmiotów użytkowych, czy rzeczy niepospolitych stających się dziełami sztuki współczesnego wzornictwa było tematem DIZAJN-BIZNES-KRAKÓW, Małopolskiego Tygodnia Dizajnu, który odbył się w dniach 22-31 maja 2015 r. w Krakowie. Kontynuacją tych wydarzeń jest organizowany przez Narodowe Centrum Kultury i Agencję Artystyczną GAP konkurs dla młodych projektantów "Rzecz Kreatywna".

→ read more

Masz pomysł na inicjatywę w swoim najbliższym otoczeniu? Wiesz, jak pobudzić lokalną społeczność? Chcesz COŚ zrobić, ale potrzebujesz kilku złociszy i wsparcia organizacyjnego? Ciebie szukamy! Zgłoś swój pomysł i chęć działania do naszego nowego programu pn. mikrogranTY! Rusza nabór.

→ read more

Szczecinianin, polski kapitan żeglugi wielkiej, pisarz marynista, znany i szanowany mówca - Józef Gawłowicz - został nominowany do Mistrza Mowy Polskiej! Głosujmy i pomóżmy wygrać naszej Szczecińskiej Dumie!

→ read more

20 czerwca rusza Plebiscyt na Najpiękniejszą Witrynę w Szczecinie 2015. O tym, które witryny zostaną wyróżnione może zadecydować każdy! Dodatkowo, w tym roku internauci będą mogli zaproponować swoją własną kategorię!

→ read more

Związek Literatów Polskich oddział w Szczecinie zaprasza na spotkane literackie z Gośką Goludą, które odbędzie się w środę, 24 czerwca o godz. 17:00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury.

→ read more

Jeżeli masz zbyt rozbudowaną biblioteczkę domową i chcesz poznać nowe przestrzenie, kultury, trendy, kochasz muzykę i jesteś otwarty na sztukę, przyjdź do Ogrodu Zimowego Akademii Sztuki w Szczecinie i weź udział we wspólnej akcji promocji swoich książek i zainteresowań literackich.

→ read more

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego i Pracownia Pozarządowa - współrealizatorzy projektu „Rady Pożytku do STANDARDowego użytku” zapraszają na konferencję Relacje administracji publicznej i organizacji pozarządowych na Pomorzu Zachodnim, która odbędzie się 23 czerwca.

→ read more

Książnica Pomorska oraz Pracownia Działania Akademii Sztuki w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Joanną Szumacher - artystką i podróżniczką - we wtorek 16 czerwca 2015 o godz. 17:00 w Auli Książnicy Pomorskiej.

→ read more

Takiego wydarzenia jeszcze w Szczecinie nie było! Na dachu centrum handlowego powstanie scena, z której na całe miasto rozbrzmią smyczki orkiestry kameralnej. Baltic Neopolis Orchestra oraz znakomity, portugalski solista Emanuel Salvador przygotowali na ten specjalny wieczór repertuar, który uwodzi, jak ciepły letni wieczór.

→ read more

Wernisaż fotografii Marcina Zaborowskiego, happening „Niech żyje LIPA…!” oraz Kino Podwórkowe. To wszystko będzie można zobaczyć 19 i 20 czerwca podczas finału drugiej odsłony projektu PAMIĘĆ MIASTA.

→ read more