Viewing posts from May, 2015

INKU, British Council oraz INTO FILM zapraszają na pokaz filmów dla młodzieży. W programie najlepsze brytyjskie krótkie metraże dla widzów w wieku od 12 do 17 roku życia, choć nie tylko, bo wyboru filmów dokonano ze względu na walory artystyczne czytelne dla wszystkich.

→ read more

Szeroki wachlarz kompozycji polskich, zagranicznych, rozrywkowych, a przede wszystkim energetyczne, egzotyczne utwory w wykonaniu artystów wywodzących się z Ameryki Łacińskiej i Południowej i Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie - obok takiej propozycji nie można przejść obojętnie!

→ read more

Zbliża się kolejny, wyczekiwany i długi jak kolejka po znaczki czerwcowy weekend, a to znaczy, że czas odpocząć! Ogłaszamy, że 4 i 5 czerwca INKU będzie zamknięte.

→ read more

Stowarzyszenie Szersza Perspektywa zaprasza na spotkanie autorskie z Laurą Kozowską, autorką książki „Nie ma takiego bagna z którego nie da się wyjść”.

→ read more

Czy jesteście gotowi na spektakl kolorów i faktur? Niespotykane dotąd połączenie performansu, instalacji plastycznej, wystawy prac na ciałach żywych modeli oraz pokazu multimedialnego, zobaczymy 13 czerwca w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie. 

→ read more

Przeżyj przygodę i weź udział w spektaklu medialnym "Przenikanie", autorstwa Lillianny Borowskiej i Aleksandry Gisges-Dałeckiej. 

→ read more

Już wkrótce warto wybrać się do Polic i Nowego Warpna na Targi Dobrego Klimatu, a będąc na miejscu należy zahaczyć także o Targi Aktywnych Form Pomocy - oba wydarzenia odbędą się w tym samym czasie. Organizatorzy czekają także na zgłoszenia od aktywnych podmiotów chętnych, by się wystawić, mogących przygotować kreatywne i interaktywne prezentacje wciągające w aktywność uczestników Targów.

→ read more

Zagadkowe trio w duecie, czyli wspólny koncert Baltic Neopolis Orchestra i muzyków z Filharmonii Neubrandenburg odbędzie się w sobotę, 6 czerwca o godz. 17:00 w Muzeum Historii Szczecina, Oddział MNS; ul. Księcia Mściwoja II 8.

→ read more

Muzycy Stowarzyszenia Baltic Neopolis Orchestra, wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie oraz muzycy Filharmonii w Neubrendenburgu zapraszają młodych muzyków z Polski i Niemiec na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 6 czerwca. Projekt zakończy koncert w Muzeum Narodowym w Szczecinie tego samego dnia.

→ read more

30 maja 2015 (sobota), o godz. 13.00 zapraszamy na otwarcie wystawy „Janusz Towpik. Natura i fantazja. Ilustracje”. Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3, wstęp wolny.

→ read more

Jeśli masz sztukę we krwi, kochasz tworzyć i chcesz spędzić dziesięć inspirujących dni w atmosferze przyjaźni, pracy i zabawy, to Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne „ARTeria” są właśnie dla Ciebie. Młodzi adepci sztuki na start! 

→ read more

Osobowość godna uwagi, historia warta opowiedzenia. Zapomnijcie na chwilę o codzienności i oddajcie się chwili podczas inspirującego spotkania z dr Małgorzatą Dziewięcką.

→ read more

Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES serdecznie zaprasza na Szczeciński (nie)Wielki Festiwal Wolontariatu. Ruszamy już 29 maja 2015 r. od godziny 16.00 w ogrodzie Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

→ read more

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego oraz Pracownia Pozarządowa zapraszają na konferencję pn. „Nowa perspektywa. Nowy praktyczny wymiar zlecania zadań publicznych na Pomorzu Zachodnim” organizowaną w ramach „IX Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO”, która odbędzie się w dniu 26 maja 2015 r. w Ośrodku GEOVITA w Dźwirzynie. 

→ read more

Nordic Cross Point 5., czyli Spotkania ze Skandynawią w Szczecinie odbędą się 29 i 30-tego maja, w miejscach najlepiej ukazujących związki Pomorza Zachodniego, Szczecina i Skandynawii - nad wodą, na statku i w zabytkowym, drewnianym domku.

→ read more

Czy Szczecinianie potrafią nas zaskoczyć swoją pasją? Zdecydowanie! Czy potrafią znaleźć sposoby, by rozwiązywać problemy przy których wielu rozkłada ręce? Tak, a do tego robią wszystko, by stać się ekspertami w tej dziedzinie! Ostatniego dnia miesiąca maja teren szczecińskich Jasnych Błoni przemieni się w prawdziwie aktywne miasto – POZARZĄDOWO, a w jego granicach zamieszkają lokalne organizacje pozarządowe.

→ read more

Teatr NieAktorów to nietypowa forma amatorskiego teatru. Tworzą go osoby, które pragną rozwijać swoje zamiłowanie do teatru, używać swych emocji, by pracować nad sobą i przełamywać swoją wstydliwość. Teraz z przyjemnością staną przed Wami

→ read more

Międzynarodowy Tydzień Coachingu to doroczne święto profesjonalistów i pasjonatów coachingu celebrowane na całym świecie. W tym roku odbywa się w dniach 18 - 24 maja. Jego celem jest zapoznanie odbiorców z metodami coachingowymi i propagowanie coachingu jako efektywnej techniki, która przyspiesza i wzmacnia rezultaty rozwoju. W INKU z tej okazji szykujemy dla Was warsztat o sztuce zadawania pytań.

→ read more

Przyjaciółka INKU, poetka Róża Czerniawska-Karcz ożywiła kobiety z obrazów Jana Vermeera van Delft i wsłuchała się w ich intymne wyznania, które spisała w najnowszym tomiku wierszy pt. "NAMALUJ MNIE...".  Tych, którzy chcieliby poznać poetycką historię Dziewczyny z perłą zapraszamy na wieczór autorski Róży Czerniawski-Karcz.

→ read more

Jak dobrze dzieckiem być! Codziennie poznawać świat i odkrywać jego tajemnice, cieszyć się zabawą i widzieć dumę w oczach rodziców wraz z każdym kolejnym postępem. Fundacja Kamienica 1 wie co najlepsze dla dzieci, dlatego przygotowała cykl bezpłatnych warsztatów, które zagoszczą w stałej ofercie INKU.

→ read more