Viewing posts from April, 2015

Skorzystaj ze specjalnych seansów filmowych w kinie Helios. Od 30 kwietnia w każdy czwartek o godzinie 18:00 obejrzysz polskie filmy w dobrej cenie. Sprawdź repertuar i zasiądź wygodnie w fotelu z najlepszymi polskimi produkcjami.

→ read more

Dla tych, którzy mają ochotę posłuchać i tych, którzy chcą porozmawiać - bez względu na wiek i poziom wtajemniczenia.

→ read more

Sidła z makaronu chwyciły nogi uciekiniera z bajki - książę nie chciał już swej korony. Okazało się, że życie, to nie "Zakochany kundel", a istna plątanina intryg i pieśni pełnych pleśni. I dwie kulki mięsne.

→ read more

Choć w niżach, frontach i innych wyładowaniach niebios to i tak z dobrym humorem i w pięknych okolicznościach przyrody! Już niedługo zaczynamy majówkę, dlatego zerknijcie na wyjątkowe w tych dniach godziny otwarcia INKU.

→ read more

Zanim ruszycie w majówkowe wojaże, wpadnijcie do INKU obejrzeć mroźny obraz o wędrówkach daleko stąd, którym inaugurujemy nowy cykl pn. Ciné Club w INKU. We współpracy z naszymi przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Alliance Française w Szczecinie raz w miesiącu będziemy zapraszać miłośników filmu francuskiego i francuskojęzycznego do naszego kameralnego kina. Alors! Lumières! Caméra! Action!

→ read more

Sny i marzenia są nasionami rzeczywistości. Zapraszamy do uczestnictwa w finale tej fascynującej podróży - od myśli artysty, jego drogi twórczej do świata, który w końcu tej podróży ujawnia się naszym oczom.

→ read more

Ogromnie cieszą nas sukcesy duże i małe naszych lokalnych artystów, dlatego z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że płyta Musica Sacra 5 Pawła Łukaszewskiego, z udziałem rezydentów INKU - Baltic Neopolis Orchestra, otrzymała nagrodę muzyczną Fryderyk w kategorii Album roku muzyka kameralna.

→ read more

Chcesz coś robić w swoim środowisku (organizacji)? Masz masę pomysłów, a nie wiesz, od której strony ugryźć temat?  Realizujesz coś, ale masz poczucie, że „rozłazi się” w trakcie?  Jak mówi przysłowie – nie święci garnki lepią. 

→ read more

Trwa nabór do kolejnej edycji Szczecin European Film Festival. W tym roku wybrane przez komisję dokumenty prezentowane będą w ramach dwóch konkursów – Polskiego i Europejskiego.

→ read more

PAMIĘĆ MIASTA to społeczna inicjatywa, która w swojej pierwszej odsłonie pochylała się nad tematem pamięci zapisywanej w miejskiej przestrzeni. Podjęła ona próbę uwiecznienia wspomnień mieszkańców jednej kamienicy za pomocą fotograficznych portretów oraz wpisania ich osobistych historii w zbiorową pamięć miasta. Sąsiedzkie centrum kulturalne opanuje kolejne podwórko w ramach drugiej edycji PM!

→ read more

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie, Wydawnictwo Agora oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie zapraszają na promocję książki dr Moniki Kuhnke i Włodzimierza Kalickiego „Sztuka zagrabiona. Uprowadzenie Madonny”. Promocja będzie połączona z rozmową „Polscy »obrońcy skarbów«”, poświęconą odzyskiwaniu przez polskich dyplomatów zaginionych dzieł sztuki. 

→ read more

15 lat temu za sprawą Stanisława Krzywickiego i prof. Tadeusza Białeckiego powstało słownikowe opracowanie historii naszego miasta - Encyklopedia Szczecina. Dzieło obejmowało dwa tomy i trzy suplementy, a jego nakład szybko się rozszedł. Była to najobszerniejsza publikacja słownikowa historii miasta w Polsce.  W rok później Stanisław Krzywicki zainicjował opracowanie specjalnego wydania tego dzieła i wspólnie z prof. Tadeuszem Białeckim rozpoczęli pracę nad  około 1600 stronicową encyklopedią. Jakie są jej obecne losy?

→ read more

Chcesz poznać przepis na sukces i posłuchać inspirujących wystąpień praktyków biznesu, którym udało się go osiągnąć dzięki współpracy z nauką? Masz głowę pełną pomysłów i zastanawiasz się, jak je zrealizować? Szukasz praktyk, a może praktykanta? Posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić? Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, naukowcem lub przedsiębiorcą, przyjdź na spotkanie i dowiedz się, czy pierwszy milion można ukraść nauce.

→ read more

Tytułową „złotą godziną” określa się krótki moment po wschodzie i przed zachodem słońca, kiedy niebo przybiera wyjątkowo ciepłe barwy; to także, zdaniem reżyserki, symboliczny czas, jaki bohaterowie filmu – rozdzielone w przeszłości rodzeństwo – będą mieli na ponowne zbudowanie rodziny.

→ read more

Dobre książkowe duszki w Kluboksięgarni FiKa pracują bardzo ciężko, aby zadbać o półki zapełnione najlepszymi książkowymi kąskami dla swoich najmilszych gości, a jakby znalazł się jeszcze jakiś marudniś, szykują dodatkowe niespodzianki. Sprawdźcie co książkowe duszki przygotowały dla najmłodszych w tym tygodniu.

→ read more

"Obraz namalowany nosi w sobie obraz wzięty z rzeczywistości, naśladuje ją. Mimo różnych treści,które są istotne i ważne, prawda kryje się w relacjach między kształtami przedmiotów, przestrzenią i światłem. Sztuka jest pozorem, w który przetwarza realność. Jest złudzeniem - fikcją, bo nie istnieje obiektywnie...

→ read more

Stowarzyszenie OFFicyna i pub Český Film zapraszają do udziału w pierwszym tegorocznym półfinale Zachodniopomorskich Shortów, czyli konkursie krótkich form filmowych z Pomorza Zachodniego! W przeglądzie biorą udział filmy zrealizowane w różnych konwencjach (m.in. fabuły, dokumenty, teledyski, formy eksperymentalne), nieprzekraczające 35 minut długości.

→ read more

Szczeciński Oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów zaprasza na promocję książki "DE NON EXISTENTIA DEI, czyli o nieistnieniu Boga" prof. Jerzego Kochana. Na spotkaniu będzie można porozmawiać z autorem.

→ read more

Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki w Szczecinie oraz INKU zapraszają na warsztat dotyczący konstruowania kosztorysu i planu produkcji filmowej. Rejestracja trwa!

→ read more

W 1947 pod wodzą Jerzego Giedroycia ukazał się pierwszy numer czasopisma "Kultura", które wkrótce miało się stać najważniejszym czasopismem powojennej emigracji polskiej. Okazało się przystanią koncentrującą najwybitniejszych polskich publicystów i pisarzy emigracyjnych, takich jak Andrzej Bobkowski, Witold Gombrowicz czy Czesław Miłosz.

→ read more