Viewing posts from March, 2015

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej 02 kwietnia (czwartek)  kluboksięgarnia FiKa w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3, zaprasza na Czytanki - spotkanie z ulubionymi bohaterami literackimi wszech czasów

→ read more

Piątkowy dylemat współczesnych dzieciaków: wieczór z grą komputerową czy na facebookowym czacie? A gdyby tak spróbować czegoś nowego? Czekamy na młodych ludzi, którzy podejmą wyzwanie ART laboratorium - razem z nami będą eksperymentować i bawić się sztuką! 

→ read more

Ostateczny termin dostosowania stron www do potrzeb osób niepełnosprawnych zbliża się nieubłaganie. Od 1 czerwca zasoby publicznych stron internetowych mają stać się w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Czy jednak podmioty realizujące zdania publiczne zdają sobie sprawę z istoty rzeczy jaką jest wdrożenie standardu WCAG na prowadzonych przez siebie stronach internetowych?

→ read more

Z mroków kwietniowej nocy  wyłoni się wiele muzycznych obrazów. Baltic Neopolis Orchestra i koncertmistrz Boris Brovtsyn najpierw ukażą muzyczne przestrzenie zaczarowanych rzeźb dźwiękowych, by następnie przeprowadzić słuchaczy do intymnego świata miłosnego dialogu, prowadzonego pod osłoną ciemnej nocy. Tego wieczoru każdy może odkryć inną tajemnicę...

→ read more

Jeśli chcecie być na bieżąco z nowymi technologiami i stosować je w swojej pracy, ale gubicie się w tym świecie nieskończonych możliwości, odwiedźcie koniecznie kolejne spotkanie TechKlub Szczecin.

→ read more

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 (SzOOP), dokumentu, który uszczegóławia zapisy dotyczące wsparcia z funduszy unijnych w latach 2014 – 2020. Celem konsultacji jest zebranie opinii i uwag na temat przyjętych zapisów. 

→ read more

INKU i British Council zapraszają na wyjątkowe warsztaty dla dzieci. Zobaczymy najlepsze brytyjskie krótkie metraże, w tym historię o Hannie, która rozmawia z księżycem. Staną się one podstawą do nauki kosmicznych, angielskich słów i wykreowania własnych wszechświatów-kolaży.

→ read more

Mamy dla Was prezent od pewnej organizacji pozarządowej. Fundacja Kamienica1 w ramach swojego programu "Silne i stabilne NGO" zaprasza do wzięcia oddziału w bezpłatnym warsztacie pn. "KanBo - sprawne zarządzanie informacją w zwinnym NGO, czyli Agile w organizacji pozarządowej". Rozpoczynamy rekrutację!

→ read more

Hej organizacje pozarządowe działające w obszarze kultury! Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Kultura - Interwencje. Potrwa on do 17 kwietnia.

→ read more

INKU rusza z nową edycja wizyt studyjnych pn. „Jedź z nami!”. Zapraszamy wszystkich, którzy działają w organizacjach pozarządowych, czy grupach nieformalnych lub realizują własne projekty, zwłaszcza te społeczno-kulturalne. Zobaczcie jak pracują inni – tym razem w Art_Inkubatorze w Łodzi.

→ read more

Posiadasz w domu odpady, które niepotrzebne zabierają miejsce? Nie wyrzucaj ich. Przynieś je do INKU! W zamian zabierz nasiona wiosennych kwiatów i warzyw. Zapełniamy EKO SPIŻ.

→ read more

Osoby zaangażowane w przygotowanie i realizację projektów międzynarodowych w obszarze kultury i kreatywnym zapraszamy na 3. edycję bezpłatnych warsztatów „Akademia Doskonałego Projektu” organizowanych przez Biuro Programu Kreatywna Europa. Spotkanie w Szczecinie już 27 maja - rekrutacja ruszyła!

→ read more

Wspólne czytanki i przeżywanie losów barwnych bohaterów to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na spędzenie popołudnia. Jeśli nie wierzycie, to zajrzyjcie razem ze swoimi pociechami do Kluboksięgarni FiKa. 

→ read more

Piękne wnętrze Starej Rzeźni, pasjonująca wystawa i tajemnicze, wciąż czekające na odkrycie przestrzenie Łasztowni to tylko najważnieszje powody dla których warto zarezerwować sobie piątkowy wieczór na spotkanie z artystką Sabiną Wacławczyk.

→ read more

W ostatnią sobotę marca należy zajrzeć do ogrodu Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Wymiana garażowa i BOOK SWAP PARTY, akcja społeczno-rowerowa PIMP MY/YOUR BIKE, happening „Krzaki życzeń”, Kuchnia Społeczna, warsztaty i strefa sportu – to tylko niektóre z atrakcji. Będzie też można zapisać się w historii INKU dzięki akcji malowania liter, które zawisną na budynku. Wszystko na plusie!

→ read more

Szukasz wolontariuszy? Nie wiesz od czego zacząć? Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES oraz Szczeciński Inkubator Kultury zapraszają na spotkanie poświęcone prezentacji ogólnopolskiego serwisu pośrednictwa i zarządzania wolontariatem pn.: „Mój wolontariat”.

→ read more

Z długiego niemalowania zaczął pisać. Malarstwo jest dla niego odejściem w odmienne stany świadomości, a pisanie to czynność otwierania w sobie złożonych wcześniej projektów. Malarstwo inspiruje pisanie i odwrotnie.

→ read more

"Siwy dym" to tytuł filmu dokumentalnego o Radio ABC. Jego realizacja jest na półmetku - po etapie zdjęć przyszedł czas na montaż. Pieniądze na ten cel twórcy zamierzają zebrać przy pomocy portalu "Wspieram.to". 

→ read more

Był rok 2001, gdy grupa założycielska spotkała się w pracowni malarskiej w Szczecinie by rozpocząć wspólną przygodę z malarstwem, która trwa po dziś dzień. Przywiodły ich tutaj różne potrzeby, ale najważniejsza jest pasja tworzenia. W marcu prace grupy artystycznej Koło Piątku zagoszczą w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

→ read more