Viewing posts from February, 2015

Trwa nabór do programu "Wystawiajmy się!", dzięki któremu możecie zaprezentować swoje prace na najważniejszych międzynarodowych targach i festiwalach designu za darmo!

→ read more

Lubimy być orędownikami dobrych wiadomości. A ta wieść z pewnością taka jest! Wznowiony zostaje nabór do projektu, dzięki któremu możecie zdobyć dotację na realizację małej inicjatywy lokalnej lub rozwój (młodej) organizacji.

→ read more

To studenci Architektury Wnętrz z Akademii Sztuki w Szczecinie, którzy podjęli wyzwanie zaprojektowania wybranego wnętrza naszej willi. Współpraca dopiero się rozpoczęła, ale my już umieramy z ciekawości!

→ read more

"Janusz Kondratowicz. Wieczór nad rzeką zdarzeń" Rafała Podrazy to najnowsza książka tegoż autora, która właśnie ukazała się na rynku księgarskim i trafia do rąk oczekujących na nią Czytelników. 

→ read more

Pierwsze warsztatowe półrocze w INKU to solidna, ale i wszechstronna podstawa dla artystów i aktywistów, którzy są głodni wiedzy w równym stopniu co słońca. Czekamy na wiosnę nie próżnując.

→ read more

Zimowy lutowy wieczór przepełniony słońcem południowej Hiszpanii. Tak będzie wyglądał najbliższy koncert z cyklu "Wielcy Koncertmistrzowie". Usłyszymy dzieła wybitnych hiszpańskich kompozytorów przełomu XIX i XX wieku w oryginalnej obsadzie na trąbkę i orkiestrę smyczkową. Warto zarezerować sobie kilka godzin, bo każdy z utworów posiada indywidualną historię obrazującą piękno tamtejszych miast i zdradza co nieco tajemnic ich mieszkańców.

→ read more

FiKa zadbała o najmłodszych wielbicieli mruczących zwierzaków i postanowiła przedłużyć Dzień Kota!

→ read more

Program Liderzy PAFW jest wyjątkową propozycją Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności skierowaną do osób działających na rzecz rozwoju lokalnych środowisk, a w szczególności do uczestników programów Fundacji.

→ read more

Na wniosek Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania oraz Kommunalgemeinschaft Europaregion Pomerania e.V przyznane zostały dodatkowe środki na realizację Funduszu Małych Projektów w ramach programu INTERREG IV A.

→ read more

Nowe osoby w organizacji to przede wszystkim świeże pomysły i nowe, nieznane nam dotąd perspektywy patrzenia. Biuro Karier US zaprasza pracodawców do wzięcia udziału w programie „UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI – Lider przyszłości”. Fundacje i Stowarzyszenia również mogą wziąć pod swoje skrzydła przyszłych liderów.

→ read more

Zajączek w tym roku przykicał szybciej i podarował nam dwie walizki wypełnione filmami DVD! Przyjdź więc do Inkubatora z obejrzanym już przez siebie filmem i w zamian wybierz coś ciekawego dla siebie.

→ read more

Urząd Miasta Szczecin zaprasza na bezpłatne szkolenie "AKCJA BILANS NGO. ZASADY SPORZĄDZANIA SPRAWOZDAWCZOŚCI FINANSOWEJ ZA ROK 2014 PRZEZ FUNDACJE I STOWARZYSZENIA JAKO JEDNOSTKI MIKRO - warunki przejścia na zasady uproszczone" 

→ read more

Współczesna rzeczywistość jest obierana przez nas w sposób komercyjny, fragmentaryczny i cyfryzacyjny. Digitalizacja rzeczywistości, w której żyjemy oddala nas od natury w nieprawdopodobnym tempie, nasz kontakt z nią przybiera zupełnie nową formę. Zadowalamy się pewnego rodzaju substytutami tworzącymi iluzję.

→ read more

Pierwszy numer tego kultowego polskiego czasopisma dla dzieci ukazał się w 1945 roku, by, z licznymi przygodami i zmianami wydawców, bawić i uczyć najmłodszych obywateli także dziś. Z tej okazji Kluboksięgarnia FiKa przygotowała specjalną ofertę dla przyjaciół "Świerszczyka"

→ read more

Początki - bywają różne, nawet wśród tych, których później uznajemy za wybitnych projektantów. Właściwie od czego zaczyna się projektowanie? Jeśl chcecie dowiedzieć się więcej na temat elementarza projektanta odwiedźcie w najbliższym czasie Galerię R+.

→ read more

Kluboksięgarnia FiKa jak zwykle zadbała o swoich najmłodszych odbiorców i przygotowała dla nich tydzień pełnych czytelniczych wrażeń. Zapraszamy do zapoznania się z FiKającymi propozycjami!

→ read more

Wystawa Niebieski Ptak prowadzi odbiorców poprzez meandry prywatnej historii artysty, stawia wobec kulturowego rozumienia jego pozycji w społeczeństwie jak i pokazuje niezwykły wpływ tego związku frazeologicznego na powstające utwory artystyczne w XX i XXI wieku.

→ read more

Przywiązanie do tradycji i kultury regionu warto pielęgnować już od najmłodszych lat. Stąd pomysł Przedszkola Publicznego nr 65 w Szczecinie na zorganizowanie konkursu literackiego "Szczecin moim miastem jest".

→ read more

W bieżącym roku przypada 5. rocznica śmierci wybitnego szczecińskiego kompozytora – prof. Marka Jasińskiego. Z tej okazji Akademia Sztuki w Szczecinie wspólnie z Fundacją Osiem Kobiet organizuje w lutym projekt artystyczny poświęcony twórczości i osobie prof. Marka Jasińskiego.

→ read more

Ćwiczenia duchowe to najnowsze realizacje malarskie, którym towarzyszy stwierdzenie Demokryta z Abdery, że piękne rzeczy wypracować można dzięki długiej i uciążliwej nauce, złe natomiast owocują same, bez trudu.

→ read more