Viewing posts from January, 2015

Jeśli nie jesteście organizacją OPP, a chcielibyście zbierać 1% na cel statutowy pożytku publicznego, może Wam pomóc Fundacja Na Rzecz Rozwoju Sztuki i Promocji Zdrowia "Kamienica 1". Jest tylko jeden warunek - cel Waszej zbiórki musi być zgodny z celem statutowym fundacji. 

→ read more

Macie problem z zebraniem wkładu finansowego w projekcie? Czy wiecie, że Urząd Miasta Szczecin ogłasza konkursy na realizację projektów, które finansowane będą w części ze źródeł zewnętrznych? Innymi słowy, możecie sfinansować swój wkład własny. Trwa właśnie nabór ofert!

→ read more

"Projekt Matka" w Teatrze Kana to spektakl, który jest przejmującym głosem w dyskusji o polskim macierzyństwie. O wyobrażeniu SUPERMATKI, społecznych nakazach, presji otoczenia i tego, co mamy w głowie... O tym wszystkim będzie można porozmawiać z aktorkami i zaproszonymi gośćmi podczas debaty, którą organizuje Fundacja Czas Dialogu.

→ read more

Chociaż święta Bożego Narodzenia już za nami, nie musimy jeszcze rozstawać się z ich nastrojowym klimatem. Chór Akademicki im. Profesora Jana Szyrockiego ZUT zaprasza wszystkich szczecinian do Bazyliki Archikatedralnej na XXXIII Misterium Kolędowe. 

→ read more

Z przyczyn niezależnych od organizatorów koncert Freeborn Brothers został przesunięty na 14 maja 2015, zaś 29 stycznia 2015 w Browarze Stara Komenda odbędzie się spontaniczny Jam Session z udziałem części składu zespołu Ułani Kapitalizmu. 

→ read more

Jak najlepiej zakończyć ferie? Kreatywnie z klubokawiarnią FiKa! Do wyboru: planszówki, warsztaty plastyczne, bal karnawałowy oraz czytanki!

→ read more

„Rembrandt w Szczecinie” to pierwsza w historii Muzeum Narodowego w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim prezentacja jednego z dzieł najwybitniejszego holenderskiego malarza.„Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” powstały w 1638 roku obraz Rembrandta Harmenszoona van Rijna ze zbiorów Fundacji Książąt Czartoryskich w Krakowie jest jednym z zaledwie sześciu znanych na świecie pejzaży, jakie wyszły spod pędzla artysty.

→ read more

Kolejnym dowodem na to, że sztuka nie boi się barier językowych jest polsko-niemiecki festiwal Kukuka. By festiwal, i nie tylko, mógł rosnąć w siłę, inicjatorzy poszli o krok dalej i założyli platformę crowdfundingową. 

→ read more

Zima przełomu lat 70. i 80. w Szczecinie była bardzo gorąca. Przez opis wydarzeń tamtego czasu prowadzi monografia dr. Michała Paziewskiego. Fundacja Ścieżkami Pomorza zaprasza na spotkanie z autorem.

→ read more

Najbliższa sobota w Muzeum Narodowym to idealny czas dla tych, którzy twierdzą, że Szczecin jest pustynią straconych nadziei oraz tych, co potrzebują impulsu, by zrobić krok ku swoim marzeniom. Warto zacumować w tym porcie przed wpłynięciem na morze szerokich możliwości! 

→ read more

Jaki jest współczesny wzorzec postawy obywatelskiej? Czy możliwe jest wychowanie szczęśliwego podatnika i współobywatela? Czy źródłem obywatelskiej satysfakcji może stać się dzielenie swoimi dochodami z innymi? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukali redaktorzy Przeglądu Uniwersyteckiego.

→ read more

Zimowa nuda? Nie z FiKą! Sprawdziliśmy, jakie (bezpłatne!) propozycje ciekawego spędzenia czasu czekają tam na najmłodszych. Jest w czym wybierać!

→ read more

W drugi tydzień ferii w INKU nikt nie będzie próżnował! Chociaż nie możemy ulepić bałwana, ani zorganizować bitwy na śnieżki, to z pewnością będzie nam towarzyszyć dobra zabawa i wiele ciekawych wyzwań. Zobaczcie co czeka kadetów zimowej akademii INKU. 

→ read more

Aktorzy Teatru Na Chwilę, już jako Teatr Nowego startują w Ogólnopolskim Konkursie na wystawianie Polskiej Sztuki Współczesnej! To konkurs o dużej renomie ogólnopolskiej, organizowany przez Instytut Teatralny i MKiDN. Jakie są nagrody? Nieważne! Ze względu na rangę i poziom konkursu, dla aktorów liczy się samo uczestnictwo! W końcu stają w szrankach z Dorotą Masłowską czy Tomaszem Manem...

→ read more

Kurz nigdy nie opada, bo wichry rywalizacji dmą w nieskończoność w wiatrową elektrownię kreatywności! Ostatnia niedziela stycznia stanie pod znakiem scenicznego pojedynku, a bronią stanie się improwizacja.

→ read more

Mamy kolejną ciekawą propozycję na rozpoczęcie ferii zimowych! Klubokawiarnia FIKa zaprasza wszystkie dzieci na cykliczne Czytanki.

→ read more

W nadchodzący weekend Teatr Współczesny zaprasza na spektakl „Piotruś Pan”. Czy istnieje ciekawsza propozycja na rozpoczęcie ferii zimowych?

→ read more

Urząd Miasta Szczecin serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami, dotyczących projektu uchwały w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

→ read more

Którą ze szczecińskich ulic darzycie największą sympatią? Która Waszym zdaniem jest uważana za "serce miasta"? Jeśli macie już swoje typy, sięgnijcie po lekturę raportu "Moja ulica, moje miasto" i sprawdźcie, jak poszczególne elementy tkanki miejskiej oceniają jego mieszkańcy.

→ read more

Uczuciologia - uczucie i słowo ( uczucie i rozum), dwa przeciwieństwa: abstrakcja i konkret, iluzja i pewność, duch i ciało, a przecież stanowią  jedność. Ot, chociażby w tym właśnie neologizmie. I w graficznym obrazie okładki.  Młody poeta próbuje odsłonić, odkryć przy pomocy słowa reguły rządzące światem uczuć i światem rozumu...  i ukazać  ich spójność, przy całym spektrum odmienności.

→ read more